Laserowe usuwanie plam pigmentowych – jak się pozbyć przebarwień?

laserowe usuwanie plam pigmentowych

Niezależnie od tego, w wyniku jakich przyczyn dochodzi do zaburzenia produkowania melaniny przez komórki skóry, usunąć je za pomocą standardowego peelingu lub mikrodermabrazji praktycznie jest niemożliwe. Skutecznie plamy pigmentowe można usunąć jedynie za pomocą lasera. Urządzenie, które jest stosowane podczas zabiegu można ustawić w taki sposób, aby rozjaśniać części skóry, w których jest skupiona melanina nie tylko w górnych, ale również w dolnych warstwach skóry.

Laserowe usuwanie plam pigmentowych na twarzy

Aparat do przeprowadzenia zabiegu wypromieniowuje fale świetlne o określonej długości, która oddziałowuje jedynie na melaninę. Dlatego nie można urazić sąsiednich, zdrowych części cery.

Podczas zabiegu każda plama pigmentowa ulega wpływowi lasera z cienką końcówką (4mm). Promienie laserowe niszczą komórki melaniny w czasie błysku, moc którego dobierana jest zgodnie z głębokością plam pigmentowych. Jeśli plamy znajdują się bardzo głęboko należy usuwać je stopniowo, potrzebne będzie przeprowadzenie kilku zabiegów.

Najbardziej bezbolesnym i skutecznym jest usuwanie przebarwień za pomocą lasera neodymowego,chociaż istnieją mniej kosztowne warianty wyposażenia:

  • laser diodowy;
  • laser CO2;
  • laser rubinowy.

Każde z urządzeń ma plusy i minusy, jednak wyniki ich stosowania są praktycznie jednakowe.

Warto podkreślić, że po usunięciu plamy pigmentowej w jej miejscu pojawia się łuszczenie. Ono ustępuje po upływie 2-7 dni. Aby cera goiła się szybciej należy przestrzegać następujących zaleceń:

  1. Nie odwiedzać plaży i solarium 2 tygodnie przed i po zabiegu.
  2. Wychodząc na ulicę należy nanosić na twarz krem SPF 50.
  3. Nie chodzić na basen, do sauny, łaźni.
  4. laserowe usuwanie plam pigmentowych na twarzy
  5. Unikać dowolnego urazu cery, nie wykonywać peelingu i scrabu.

Laserowe usuwanie plam pigmentowych na rękach i innych części ciała

Pozbyć się wyżej opisanych defektów można również na szyi, klatce piersiowej, końcówkach, tułowiu. Melanina w tych częściach ciała znajduje się dosyć głęboko, więc aby pozbyć się przebarwień należy dokonać kilku zabiegów.

Można bardzo łatwo zapobiec pojawieniu się nowych przebarwień, jeśli zabezpieczyć skórze potrzebną ochronę przed promieniami UV – nanosić specjalne kosmetyki, wykorzystywać oleje roślinne o analogicznym działaniu (jojoba, shi).

 
Powiązane artykuły:
Laserowe usuwanie znamion
Szczególną uciążliwość wywołują chorobliwe znamiona, co mocno rozrosły się na ciele. Jest zrozumiałe pragnienie pozbyć się od nieprzyjemności na skórze. Jeden ze współczesnych sposobów likwidacji znamion jest ich usunięcie za pomocą lasera.
Czy może torebka kaszaka zniknąć samoistnie? Czy koniecznym jest usuwanie kaszaka?
Łagodny guz, który powstał w miejscu zaczopowania gruczołów łojowych, nazywa się kaszakiem. Zazwyczaj on podlega usunięciu. Czytajcie o tym w proponowanym artykule.
Usuwanie kaszaków za pomocą lasera – metody leczenia zmian skórnych
Kaszak (torbiel zastoinowa) zaliczany jest do łagodnych zmian nowotworowych skóry. Usuwanie kaszaka odbywa się na kilka sposobów: laserem, za pomocą zabiegu chirurgicznego i fal radiowych.
Jak pozbyć się tłuszczaków na ciele? Czyli sposoby na leczenie lipomy
Bardzo często na skórze pojawiają się tłuszczaki. Wyglądają one bardzo niepięknie. O tym, jak szybko i na zawsze je usunąć, czytajcie w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty