Laserowe usuwanie znamion

laserowe usuwanie znamion

Laserowe usuwanie znamion – skuteczna i bezpieczna metoda medyczno-kosmetologiczna. Wiele z tych, dla których problem należy do niepotrzebnych (a czasami niebezpiecznych!) „ozdób” na twarzy i ciele wybierają właśnie owy sposób usuwania. Dziś, aby przeprowadzić operację laserową używany jest laser CO2, neodymowy i erbowy.

Proces laserowego usuwania znamion

Promień laserowy można skupić na określonej części skóry, przy czym fachowiec w czasie zabiegu reguluje jego moc. Podczas laserowego usuwania drobnych pieprzyków na twarzy i ciele, jeśli klient tego sobie życzy, można nie robić znieczulenia. Maleńkie pieprzyki usuwane są w ciągu jednego zabiegu, znamię usuwane jest warstwa po warstwie, aż do powstania mikroskopicznej rany, natomiast usuwanie dużych znamion odbywa się w ciągu kilku zabiegów, w odstępie 2-3 tygodni.

Laserowa metoda ma szereg zalet. Zapoznajmy się z podstawowymi:

  • części zdrowej skóry nie podlegają wpływowi lasera;
  • brak krwawienia;
  • zabieg jest odnośnie bezbolesny;
  • laser niszcząco oddziałowuje na mikroorganizmy, które znajdują się na powierzchni skóry;
  • nie pozostaje blizn po zabiegu;
  • operacja może być przeprowadzona w warunkach ambulatoryjnych;
  • zabieg kosmetyczny przeprowadza się bardzo szybko ( w ciągu kilku sekund usuwa się jedno znamię);
  • w czasie jednego pobytu lekarz usuwa od razu kilka znamion.

Uwaga! Dosyć często przed laserowym usuwaniem znamion dokonuje się badań wzorców tkanek pieprzyka, aby się przekonać, że nie zawiera komórek rakowych. Ponieważ plama na skórze może być objawem czerniaka – niebezpieczna dla życia forma raku.

Istnieje bardzo mała ilość przeciwwskazań do laserowego usuwania znamion. Jednym z nich jest reakcja alergiczna na promienie UV. W wypadku szeregu chorób takich jak trądzik i opryszczka, zabieg laserowy można przeprowadzać jedynie po odpowiednim leczeniu owych chorób.

Pielęgnacja skóry po laserowym usunięciu znamion

Po laserowym usuwaniu znamion należy wiedzieć w jaki sposób opatrzyć ranę, aby proces gojenia się przebiegał o wiele szybciej. Zazwyczaj kosmetologowie zalecają stosować do opatrzenia ran nadmanganian potasu, ponieważ owa substancja skutecznie suszy i dezynfekuje powstałą po zabiegu ranę. Opatrunek z owym środkiem nakładamy na ranę, powstała warstwa znika po kilku dniach. Następnie miejsce, w którym zostało usunięte znamię laserem, smarujemy olejem lub kremem. Najlepiej w tym celu stosować olej kakao.

Ile goi się znamię po usuwaniu laserowym?

Jeśli dokładnie przestrzegać wszystkich zasad pielęgnacji po usuwaniu laserowym i zawczasu nie usuwać z ranki warstewki, to proces gojenia się potrwa nie więcej aniżeli dwa tygodnie.

To jest ważne! Po usuwaniu laserowym dowolnego znamiona, przed wyjściem na ulicę, laserowe usuwanie znamion zalety należy nanieść krem z wysokim wskaźnikiem SP.

Następstwa laserowego usuwania znamion

Ogromną zaletą laserowej operacji jest to, że ona praktycznie nie ma żadnych negatywnych następstw. Dosyć rzadko po usuwaniu laserowym występują następujące objawy:

  • zaczerwienienie, obrzęk;
  • swędzenie;
  • gorączka.

Jeśli zauważyłaś owe objawy niezwłocznie musisz udać się do dermatologa.

 
Powiązane artykuły:
Czy może torebka kaszaka zniknąć samoistnie? Czy koniecznym jest usuwanie kaszaka?
Łagodny guz, który powstał w miejscu zaczopowania gruczołów łojowych, nazywa się kaszakiem. Zazwyczaj on podlega usunięciu. Czytajcie o tym w proponowanym artykule.
Usuwanie kaszaków za pomocą lasera – metody leczenia zmian skórnych
Kaszak (torbiel zastoinowa) zaliczany jest do łagodnych zmian nowotworowych skóry. Usuwanie kaszaka odbywa się na kilka sposobów: laserem, za pomocą zabiegu chirurgicznego i fal radiowych.
Jak pozbyć się tłuszczaków na ciele? Czyli sposoby na leczenie lipomy
Bardzo często na skórze pojawiają się tłuszczaki. Wyglądają one bardzo niepięknie. O tym, jak szybko i na zawsze je usunąć, czytajcie w naszym artykule.
Zapalenie tłuszczaka – co robić? Czyli zmiany skórne wymagające niezwłocznego leczenia
Zapalenie tłuszczaka – powód do leczenia. W zależności od umiejscowienia na ciele człowieka, ta patologia ma swoje własne cechy przebiegu. Ten nowotwór nie stanowi zagrożenia dla życia, ale czasami może powodować stan zapalny.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty