Lecznicza głodówka w domowych warunkach

Lecznicza głodówka w domowych warunkach

Wiele osób poznają głodówką po zaostrzeniu chronicznych chorób (nieżyt żołądka, alergii, bronchitu), czyli po przepisaniu głodówki lekarzem, dla obniżenia obciążenia na chore organy przewodu pokarmowego. Jeszcze większa ilość ludzi przychodzi do leczniczej głodówki samodzielnie, w domowych warunkach, po prostu zainspirowawszy sobie opowiadaniami tych, co "uzdrowiły" się i "zdążyły schudnąć" z internetu.

Otóż zajmiemy się rozdmuchiwaniem waszych nadziei.

Stosowanie

Metodyka leczniczej głodówki jest stosowana przez lekarzy jak hormonalna terapia. W nurcie kilku dni organizm, nie otrzymując pokarmu z zewnątrz, zaczyna rozszczepiać własne rezerwy. W wyniku wydziela się glukoza, która stymuluje wyrabianie hormonów nadnerkowych gruczołów. A hormony w podniosłej ilości działają przeciwzapalnie.

Również lekarze mówią, że prawidłowa lecznicza głodówka stymuluje mózgową aktywność. Krew odlewa od żołądka i "podlewa" do mózgu. Medycy wykorzystują ten sposób przed egzaminami w akademikach medycznych, żeby błysnąć rozsądkiem.

Pol Bregg

Najbardziej znany człowiek, co "głoduje" w świecie – Pol Bregg, co napisał niejedną księgę o tej technice i został idolem milionów osób w świecie. Pol Bregg uważał, że lecznicza głodówka w domu pozwala wywieść lesze i toksyny, odpowiednio oczyścić organizm i przedłużyć jego funkcjonowanie. A sama głodówka trzyma nas stale w aktywności. Bregg był pewny, że za pomocą głodówki człowiek może dożyć i do 120 lat, co i sam zamierzał zrobić. Lecz na żal nie potrafił potwierdzić, czy zdementować to twierdzenie na własnym doświadczeniu, bo roztłukł się na tablicy surfingowej.

Lekarze, nawiasem mówiąc, uważają za niewierne wszystkie jego twierdzenia z powodu głodówki. A jego wyprowadzenia na temat tego, że "mocz staje brzydkiego zapachu i ciemnego koloru" całkiem nie o oczyszczeniu organizmu mówią, a przeciwnie.

Szkodę głodówki

Podkreślamy: korzyść głodówki w celu leczniczą, kiedy konieczność głodówki jest potwierdzona wnioskami lekarza i szeregiem analiz i badań nie podajemy wątpliwości.

Zło – to głodówka z własnych, niefachowych względów.

Dlaczego mocz staje się "ciemnym i brzydkim"? To lesze, co nie wyszły z organizmu, i toksyny, a ciała ketonowe. U was w organizmie odbywa się rozszczepianie białek i tłuszczów z własnych zapasów, przecież z zewnątrz nic oprócz wody nie postępuje. Przy utlenieniu białek i tłuszczów stwarzają się produkty rozpadu, które zatruwają organizm. To odbywa się stale, dziennie, lecz nas to nie zatruwa, ponieważ nie ma tej szaleńczej nawiązki, która powstaje przy rozszczepianiu własnej tłuszczowej remizy.

Poza tym, wewnątrz was, wychodzi, nic nie ma, oprócz czystej trucizny.

Taka procedura może być uzasadniona tylko wtedy, kiedy korzyść głodówki jest wyższa aniżeli szkoda, która przyrodniczym sposobem nanosi się organizmowi.

Odchudzanie

To – główny mit o głodówce. Miliony razy twierdzą, że diety zwalniają przemianę materii, a już głodówka – tym więcej. Krówek przed ubojem tydzień męczą głodem, potem odkarmiają i one za parę dni nabierają na 15 kg wagi, czym było przedtem. Trwała lecznicza głodówka doprowadzi do wzmocnionego gromadzenia tłuszczów w organizmie.

Przykład głodówki

Żeby nie być gołosłownymi, spójrzcie na przykład tego, jak należy przeprowadzać leczniczą głodówkę:

lecznicza głodówka w domu
  1. Za 2 tygodnie do początku trzeba zrezygnować z tłustego, mięsnego, słonego.
  2. Za dzień do głodówki – przeprowadzić wlewkę, czy przyjąć pigułki.
  3. Podczas głodówki zrezygnować z dowolnego pokarmu, pić wodę źródlaną (czy oczyszczoną).
  4. Na 2-3 dzień głodówki wypić 0,5 l wody i wywołać wymioty.
  5. Wychodzić z głodówki trzeba ostrożnie, rozpocząwszy pierwszy dzień od soków, owoców i warzyw.
 
Powiązane artykuły:
Jak łatwo i z zadowoleniem schudnąć w domu?
Po to, żeby schudnąć nieobowiązkowo odwiedzać salę sportową, tym więcej,jeśli na to nie ma ani czasu, ani środków. Jak? Odpowiedź na to pytanie da ten artykuł.
Jak schudnąć w domowych warunkach?
Jeśli nie macie czasu czy możliwości odwiedzać salę sportową, to schudnąć w domowych warunkach za pomocą diety i prostych ćwiczeń jest bardzo prosto. Prosto, jeśli macie dosyć motywacji i pragnienia.
Jak szybko schudnąć w domowych warunkach?
Jak szybko schudnąć w domowych warunkach, jeśli nie ma możliwości, czy czasu odwiedzić salę gimnastyczną? Wystarczy siąść na dietę i zajmować się w domu - a jak to zrobić? O tym opowiemy w tym artykule.
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej wynalazków, skierowanych na osiągnięcie i zachowanie sylwetki. Schudnąć dziś pomaga nawet naczynie. Głównie poprawnie je dobrać i napełnić, o czym potraficie poznać z tego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty