Leczymy się bez pigułek
Czy wiecie jak przygotować nalewkę z glistnika na wódce i od czego pomaga ten leczniczy środek? W artykule opisuje się przepis samodzielnego wyrobu preparatu, sposoby jego zewnętrznego stosowania i schemat użytku.
Alergia – to reakcja układu odpornościowego na pewne czynniki. Dziś istnieje ogromna ilość preparatów, które usuwają jej symptomy. Lecz dla leczenia alergii można stosować i domowe, roślinne środki.
Mocno bolą Cię stawy, a farmakologiczne preparaty źle działają na wątrobę i towarzyszą pobocznymi efektami? Spróbujcie naturalny środek – nalewkę z kwiatów białego lilaku. O jej właściwościach czytajcie dalej.
Zioła zazwyczaj nie czynią nagłego, wyrażonego działania jak medyczne preparaty i wymagają trwalszego przyjęcia, lecz przy tym praktycznie nie dają ubocznych efektów. Poznajcie, którymi trawami można leczyć żołądek.
Lubicie przechadzać się po lesie, wdychając świeży aromat sosny? Na wiosnę nie zapomnijcie zebrać świeże pączki z młodych ucieczek na drzewach. O ich stosowaniu, a także o sposobach wyrobu lekarstw czytajcie w materiale.
Kleszcze chociaż i są niewielkimi robactwami, jednak mogą stworzyć człowiekowi masę nieprzyjemności. Żeby podobnych problemów nie było, można skorzystać się różnymi ludowymi środkami.
Lubczyk był uważany za leczniczą roślinę jeszcze w dawnych czasach. On stosował się przeciw zakrzepom, problemom z żołądkiem, bronchitowi, chorym pączkom i sercu. Poza tym, nastój na tej roślinie efektywnie walczy z alkoholizmem.
Zderzacie się z regularnym zaparciem? Jeśli medykamenty nie pomagają, czy wywołują pojawienie pobocznych efektów, warto wykorzystać tylko ludowe osłabiające środki. Czytajcie o tym w naszym artykule.
Z mnóstwa ludowych środków, co walczą z kaszlem, któremu towarzyszą różne z infekcyjnych chorób organów tchnienia, jedne z najbardziej efektywnych są pączki sosnowe. Proponujemy kilka przepisów.
Złożyć surowiec do bańki, zalać spirytusem. Szczelnie zamknąć, nalegać 10 dni w lodówce. Potem wycedzić środek przez merlę, złożoną poczwórnie. Gotowy preparat rekomenduje się wcierać do stawów.
Piasek w nerkach to bardzo nieprzyjemna choroba. Jeśli chorobę nie leczyć, to drobne utworzenia przerosną do kamieni. Jeśli one zaczną wychodzić – to stworzy duże problemy. Istnieje kilka głównych rodzajów leczenia. O tym w artykule.
Grzyb na paznokciach jest nieprzyjemną chorobą, wywołuje świerzb i inne irytacje. On również często nadaje nieestetyczny wygląd palcom. Dla wyzdrowienia stosują się lekarskie preparaty i ludowe środki.
Nasz artykuł o toksynach. Te substancje mogą stać za naruszeniami metabolizmu i trafiać z zewnątrz z powietrzem, wodą czy pokarmem. Organizm jest zdolny samodzielnie pozbywać się ich. Jednak podczas choroby w organizmie zaczynają gromadzić się toksyny.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty