Lepsze niż siły specjalne: co powinny umieć opiekunki dzieci królewskich w Wielkiej Brytanii?

Jak myślisz, jakie umiejętności musi posiadać opiekunka dla dziecka, która pretenduje do stanowiska opiekunki dzieci w rodzinie królewskiej?

Dla tego nie wystarczy kochać dzieci, kobiety muszą przechodzić szkolenia w różnych kierunkach, i można odnieść wrażenie, że przygotowują się do pracy w siłach specjalnych.

Pracownicy w pałac królewski dobierane są bardzo starannie, a szczególne wymagania wysuwane są do niani, bo im będzie powierzone wychowanie przyszłego pokolenia króli. Po przejściu szkolenia i poważnej selekcji, kobiety mogą liczyć nie tylko na pokój w pałacu, ale także na dobre wynagrodzenie – do $40 tys. Aby dostać pracę w rodzinie angielskich monarchów, opiekunka musi posiadać różnorodne umiejętności, prawie jak pracownik służb specjalnych. Teraz zrozumiesz, o co chodzi.

1. Gdzie odbywa się szkolenie?

Gdzie odbywa się szkolenie

Dziewczyny, które planują pracować z królewskimi dziećmi, uzyskują prestiżowe wykształcenie w Norland College, a dostać się do tej instytucji nie jest łatwo. Wnioskodawczynie muszą mieć doskonałą biografię, dobrze uczyć się w szkole i być dobrze rozwiniętymi fizycznie. Obowiązkowe wymagania – znajomość języka angielskiego na najwyższym poziomie. Podczas nauki w college'u dziewczęta uczą się nie tylko radzenia sobie z dziećmi. Otrzymują wiedzę z takich nauk: historia, psychologia, filozofia, socjologia i literatura.

2. Obowiązkowa praktyka

dziecko

Dziewczyny uczą się nie tylko teorii ale także praktyki. Co ciekawe, przyszłe opiekunki rodziny królewskiej praktykują się na robotach. Działania elektronicznych dzieci jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości: w nocy mogą wpaść w histerię i domagać się uwagi.

3. Trening walki

Trening walki

W razie czego opiekunka musi umieć wstawiać się za siebie i za dziecko. W tym celu musi odbyć kurs samoobrony. Co ciekawe, umiejętności walki w elitarnym liceum ich uczą byli pracownicy wywiadu wojskowego. Oprócz tego, koniecznie odbywa się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

4. Umiejętność jazdy na samochodzie

auto

Jednym z najważniejszych wymagań do królewskiej opiekunki jest umiejętność dobrego prowadzenia samochodu, a uczą dziewczyn nie prostej, a ekstremalnej jazdy, aby mogły kontrolować auto w każdych warunkach, zapewniając bezpieczeństwo dziecka.

5. Żadnej prywatności

życie

Opiekunki pracujące w królewskich rodzinie nie mogą wieczorem wrócić do domu – muszą spędzać w pałacu cały swój czas, czyli 24/7. W rezultacie kobiety nie mogą stworzyć własnej rodziny i mieć dzieci. Samotność – ważny warunek prywatności.

6. Jedna opiekunka dla dzieci

opiekunka

Kate i William początkowo chcieli w ogóle zrezygnować z usług opiekunki dla dzieci i wychowywać dzieci samodzielnie, ale przecenili swoje możliwości. Dlatego dla trójki swoich dzieci zatrudnili tylko jedną opiekunkę – Marię Borallo. Kobieta ukończyła Norland College 20 lat temu i rozpoczęła pracę, gdy książę George miał osiem miesięcy. Teraz zajmuje się trójką dzieci Kate i Williama.

7. Specjalny uniform

uniform

Mundur minimalistycznego kroju i neutralnego koloru dla opiekunki rodziny królewskiej został zaprojektowany około 125 lat temu. Zawiera on klasyczną sukienkę, kapelusz i białe rękawiczki. Wygląda mundur na bardzo niewygodny, może dlatego, Kate i William pozwolili opiekunce zakładać mundur tylko na oficjalne uroczystości.

8. Zapisywanie informacji

Zapisywanie informacji

Będąc blisko rodziny królewskiej, opiekunki posiadają dużo informacji, ale przy tym nigdy nie mogą wynieść ją poza mury pałacu. Personel nie ma swoich stron na portalach społecznościowych, nie daje wywiadów i nie rozmawia z innymi ludźmi o tym, co dzieje się w rodzinie monarchów. Każdy pracownik, idący na służbę do pałacu, podpisuje umowę o zachowaniu poufności (o jej treści informacji nie ma).

9. Miejsce do spania

Miejsce do spania

Opiekunki mieszkają w bardzo skromnych warunkach: w ich pokoju stoi tylko łóżko, szafa i umywalka. To niesamowite, że za noclegi personel musi zapłacić około 20-30% swojego wynagrodzenia.

10. Ograniczony kontakt fizyczny

kontakt fizyczny

W kontaktach z królewskimi dziećmi surowy głos w procesie wychowania jest dopuszczalny, natomiast kontakt fizyczny, na przykład, klaps – jest zabroniony. Niania nawet nie może mocno złapać za rękę. Przy tym elitarna instytucja Norland College ręczy za każdą swoją wychowankę, że ona nie będzie stosować kary cielesnej do swoich podopiecznych.

11. Rodzice na pierwszym miejscu

rodzina

Opiekunowie w żadnym wypadku nie mogą starać się zastąpić dziecku rodziców, którzy powinni dać mu podstawowe wychowanie. W prestiżowym college'u nianie otrzymują wskazówki dotyczące tego jak dołączyć rodziców do troszczenia się o dzieci: kąpieli, układania do snu i do innych procesów.

12. Inni pracownicy dla dzieci

kuchnia

Dzieci monarchów mają do swojej dyspozycji nie tylko wykwalifikowaną opiekunkę, ale także wiele innych pomocników. Mają osobistego kucharza, zespół pielęgniarek, personel do sprzątania, a także osób, zapewniających bezpieczeństwo, publicystę i pracownika do planowania wydarzeń.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty