Lifehack na milion: 20 rzeczy, które robisz źle

"Źle ty, wujku Fedorze, jesz kanapkę".... Pamiętasz słynną frazę kota Matroskina z radzieckiej kreskówki? Jeśli ją przeinaczyć na nowy sposób, coś takiego można powiedzieć o wielu rzeczach w naszym życiu.

Robimy znane nam rzeczy bezwiednie i nie myślimy o tym, że można to zrobić zupełnie w inny sposób. Patrz i dziw się temu, co robisz nie tak.

1. Prawidłowo przygotować kanapkę.

kanapka

Zazwyczaj szynka w kanapce leży byle jak i, jedząc ją, nie czujemy smaku mięsa. Aby w pełni poczuć smak mięsa, trzeba poprawnie je pokroić. Na przykład, tak. I smacznie, i pięknie.

kanapka 2

2. Nieprawidłowo gotujesz jajka.

jajka

Często podczas obierania jaj białko odrywa się wraz ze skorupą. Aby tego uniknąć, należy dodać do garnka łyżeczkę sody oczyszczonej i bez wysiłku obierać jaja.

jajka 2

3. Nie tak jesz babeczki.

ciastko

Okazuje się, że zwykły sposób jedzenia babeczek nie jest poprawny. Babeczka – to swego rodzaju słodka kanapka, którą trzeba podzielić na pół i przykryć jedną połowę drugą. Fajne, prawda?

ciastko 2

4. Nie umiesz korzystać ze spinki do włosów.

szpilka

Wszystkie wsuwki i szpilki do włosów z pewnością wysuwają się i wypadają!? Chodzi o sposób upinania włosów. Zrób tak jak na zdjęciu, a nie pożałujesz.

szpilka 2

5. Oczywiście, nie tak malujesz paznokcie.

paznokcie

Robisz pedicure, ale przy tym częściowo malujesz i paznokcie i skórę. Znajoma sytuacja? Patrz i ucz się, jak prawidłowo nakładać lakier do paznokci.

paznokcie 2

6. Nawet nie wyobrażasz sobie, jak można piec ciasteczka latem.

ciasta

Myślałeś, że to wygląda tak? Mylisz się! Latem ciasteczka trzeba piec zupełnie inaczej.

ciasta 2

7. Składasz pościel.

czyste

Ty też tak robisz? A oto jak w rzeczywistości można ją złożyć.

czyste 2

8. Nie tak myjesz blender.

blender

Mylisz się, jeśli myślisz, że on oczyszcza się w zwykły sposób. Aby nie skaleczyć się go ostrzem, wlej do blendera płyn do mycia naczyń, dodaj wody i włącz na kilka minut. Spłucz kilka razy, i twój mikser będzie jak nowy.

blender 2

9. Lubisz taco? A czy umiesz je jeść?

taco

Mmmm... pyszne i soczyste taco. Ale podczas jedzenia wszystko płynie i cieknie rzeką. Użyj liści taco jako serwetki i wtedy będziesz mógł cieszyć się każdym kawałkiem.

taco 2

10. Eskimo prawdopodobnie też jesz nieprawidłowo.

lody

Pamiętasz wskazówkę o taco? To samo dotyczy eskimo. Zaczyna się topić i wszystkie lody lecą na ciebie, na sąsiada, na podłogę i na przechodzącego obok kota. Po prostu użyj wkładki do babeczek.

lody 2

11. Prawidłowo układaj ubrania.

szafa

Z twojej szafy lub komody może wyglądać niemal wszystko, począwszy od ubrań i butów, a kończąc na starych zeszytach. A jeśli będziesz prawidłowo układać ubrania, to w szafie nie będzie niczego zbędnego.

szafa 2

12. Nie wiesz, jak wycisnąć cytrynę

cytryna

Naprawdę. Jeśli wyciskasz cytrynę, najprawdopodobniej robisz to niepoprawnie. Aby uzyskać maksymalną ilość soku, po prostu rozgrzej cytrynę w kuchence mikrofalowej przez kilka sekund. Cytryna będzie ciepła i miękka, i z niej będzie łatwiej wycisnąć sok.

cytryna 2

13. Nie umiesz zakrywać chipsów.

chipsy

Poważnie. Resztki chipsów wkładasz do paczki, a one potem po prostu stają się wilgotne. A chcesz nawet nie wrzucać chipsów do paczki i przy tym zamykać je tak, aby nie zwilgotniały? Wtedy zobacz.

chipsy 2

14. Nieprawidłowo obierasz ziemniaki.

ziemniaki

Nikt nie lubi obierać ziemniaków, a i tak robi to źle. Gdyby wiedziałeś, jak je właściwie obierać, z calą pewnością pokochałbyś ten proces. Wystarczy umieścić je na kilka sekund we wrzącej wodzie, a następnie w zimnej i bez żadnego wysiłku usunąć skórkę.

ziemniaki 2

15. Doskwierają nowe buty.

nogi

To niedobrze. Buty nie powinny obcierać. Ale wielu cierpi, dopóki roznosi nowe buty. Chcesz roznosić buty w pięć minut? Skorzystaj z suszarki do włosów i wełnianych skarpet. Załóż ciepłe skarpety, buty i skieruj suszarkę na te miejsca, gdzie szczególnie obcierają buty. Potrzymaj kilka minut. Jeśli za pierwszym razem nie pomoże, spróbuj jeszcze raz.

nogi 2

16. Niechlujnie jesz dżem.

kanapki

Lubisz pyszną kanapkę z dżemem? Oto jak należy ją przygotować, aby nie wyciekło ani grama.

kanapki 2

17. Obierasz banany.

banan

Kto tak obiera banany? Przyciśnij go dolne końce i delikatnie naciśnij. Wszystko niepotrzebne pozostanie na skórce.

banan 2

18. Kroisz pomidory koktajlowe osobnie.

pomidor

Spędzasz tyle czasu i przykładasz tyle wysiłku do krojenia pomidorów koktajlowych, kiedy można je pokroić jednocześnie. Wystarczy umieścić wszystkie pomidory między dwoma plastikowymi pokrywami i pokroić w poprzek.

19. Jesz tik-tak.

tik tak

Zazwyczaj, tik-tak jesz właśnie tak i zjadasz wszystko na raz. Ale producenci specjalnie wymyślili takie opakowanie, aby tik-takiem można było cieszyć się długo – po JEDNYM cukierku.

tik tak 2

20. Jesz granat.

granat

Właśnie tak wyglądasz, kiedy jesz granat? A jeśli nauczysz się go obierać, to żadna kropla nie spadnie na ciebie.

granat 2
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty