Lifting za pomocą nici - bezpieczny sposób na odmładzanie

Lifting za pomocą nici

Lifting za pomocą nici to bezoperacyjna metoda odmładzania twarzy. Podciąganie (lifting) wykonuje się za pomocą specjalistycznych nici. Ten zabieg kosmetologiczny jest przewidziany w zasadzie dla osób w wieku od 30 do 50 lat i zalecany przy początkowych objawach przemiany zarysów twarzy, zwisaniu skóry twarzy i szyi.

Wskazania do przeprowadzenia liftingu z pomocą nici

Lifting twarzy za pomocą nici przeprowadza się przy:

 • pojawieniu wyraźnych bruzd nosowo-wargowych;
 • tworzeniu drugiego podbródka;
 • zapadnięciu skóry poniżej kości policzkowych;
 • obwisaniu policzków;
 • zniekształceniu zewnętrznych krawędzi brwi.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia liftingu z pomocą nici.

Absolutnymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia liftingu za pomocą nici są:

 • nowotwory;
 • choroby autoodpornościowe;
 • ciężkie alergiczne choroby;
 • choroby związane z zaburzeniami układu hemostatycznego;
 • cukrzyca.

Nie należy przeprowadzać zabiegu przy istnieniu przewlekłych chorób skóry i w okresie ciąży – laktacji. Również nie zaleca się przeprowadzać niciowego podciągnięcia przy opryszczce i innych chorobach skóry. Przy istnieniu wyrażonych wiekiem oznak, lifting z pomocą nici nie daje należytego efektu.

Technika przeprowadzenia liftingu z pomocą nici

Zabieg polega na tym, żeby przywrócić przesunięte się tkanki w miejsce, gdzie one były do zwisania i zafiksować je tam za pomocą nici. Dlatego wykorzystuje się specjalne igły i nici złote lub polipropylenowe, które są zgodne z ludzkimi tkankami.

W ostatnich czasach coraz częściej do liftingu twarzy i szyi są stosowane nicie i materiały na podstawie kwasu mlekowego, tak zwane nici meso cogs. Zabieg kosmetyczny pozwala wizualnie obniżyć wiek o 5 - 10 lat, przy czym w żaden sposób nie wpływając na ruchliwość mięśni twarzy. W ciągu kilku miesięcy nici rozpuszczają się i opuszczają organizm w sposób naturalny.

Rekonwalescencja po liftingu za pomocą nici

Czas trwania zabiegu około 30 – 50 minut. lifting za pomocą nici szyjaŻeby uniknąć komplikacji w okresie pozabiegowym należy dokładnie przestrzegać zaleceń specjalisty. Zwykle pacjentom, którzy byli poddani liftingowi za pomocą nici dają następujące porady na pierwsze kilka dni:

 1. Bezpośrednio po zabiegu przyłożyć lód.
 2. Nie należy jeść pokarmu gorącego.
 3. Nie przeprowadzać żadnych zabiegów cieplnych.
 4. Spać wyłącznie na plecach.
 5. Nie masować i nie czynić innych manipulacji twarzy.
 6. Również w ciągu miesiąca nie jest pożądane odwiedzanie łaźni, sauny, basenu i na jakiś czas należy zmniejszyć wysiłek żuchwy i całej twarzy oraz intensywności napięcia mięśni.
 
Powiązane artykuły:
Olejek pichtowy do twarzy przeciwzmarszczkowy - jak zachować młodość i urodę?
Wszystkie olejki eteryczne – prawdziwa studnia pożytecznych witamin i mikroelementów. Toż one cieszą się popularnością wśród kosmetologów i dermatologów. Pichtowy olej, na przykład wykorzystuje się do walki ze zmarszczkami.
Olejki do twarzy przeciw zmarszczkom
Chcecie wygładzić zmarszczki, które pojawiły się i uprzedzić pojawianie się nowych? Szukacie przepisów - naturalnych maślanych mieszanek dla tego celu? Wam pomoże informacja z proponowanego artykułu.
Olej rycynowy przeciw zmarszczkom – prosty sposób na piękną cerę
Olej rycynowy jest uważany za jeden z najlepszych środków od zmarszczek. On wykorzystuje się różnymi producentami dla stworzenia masek, które nanosi się na czoło i oczy. Takie środki dobrze nawilżają skórę i zatrzymują wilgoć w niej.
Maseczki przeciwzmarszczkowe wykonane domowym sposobem
Nie odmawiajcie sobie w zadowoleniu wyglądać na 10-15 lat młodziej. Odmłodzić skórę jesteście zdolne samodzielnie. Przeczytajcie nasz dzisiejszy materiał, w którym są przedstawione przepisy bardzo skutecznych masek od zmarszczek.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty