Limfodrenażowy masaż ciała – w jakich miejscach go robić?

limfodrenażowy masaż ciała

Zadaniem układu limfatycznego jest usuwanie z naszego organizmu toksyn, alergenów, bakterii, czyli on przyjmuje aktywny udział w funkcjonowaniu odporności.

W wyniku naszego, nie zawsze poprawnego trybu życia, chorób, niepoprawnego odżywiania, stresów, układ limfatyczny z czasem przestaje poprawnie funkcjonować, nie zdąża usuwać śmieci z naszego organizmu. W wyniku tego pojawiają się obrzęki, cellulit, żylaki, choroby infekcyjne i wirusowe, niezdrowy kolor twarzy. Po to, aby zachować młodość i urodę w ciągu wielu lat, fachowcy zalecają przeprowadzać zabiegi masażu limfodrenażowego ciała wszystkim, kto dba o własne zdrowie.

Zabieg polega na masowaniu węzłów limfatycznych. Technika wykonania masażu limfodrenażowego potrzebuje wspaniałej wiedzy anatomii człowieka i powinien go wykonywać jedynie fachowiec. W innym wypadku jedynie zaszkodzisz własnemu organizmowi.

W jakich miejscach robią masaż limfodrenażowy?
  1. Masaż limfodrenażowy piersi jest bardzo korzystny kobietom po zakończeniu laktacji. To da możliwość podciągnąć piersi i pozbyć się rozstępów.
  2. Masaż limfodrenażowy twarzy i szyi jest profilaktyką przedwczesnego starzenia, usunie obrzęki, polepszy odżywianie komórek i krwiobieg podskórny, a to oznacza, że zapobiega pojawieniu się zmarszczek.
  3. Masaż limfodrenażowy kończyn dolnych jest zalecany jako profilaktyka i leczenie żylaków, ponieważ dana choroba powstaje w wyniku zaburzenia limfotoku w naczyniach.
  4. Masaż limfodrenażowy brzucha i bioder wykonują podczas leczenia cellulitu, ponieważ podczas masażu usuwa się nadmiar cieczy pod skórą, szkodliwe substancje, które skupiają się i tworzą "skórkę pomarańczową".
  5. Masaż limfodrenażowy również aktywnie jest wykorzystywany podczas odchudzania się, ponieważ przyczyną zbędnej wagi zazwyczaj są problemy z przemianą materii, skupieniem się cieczy w organizmie. Dlatego wykorzystują ogólny masaż limfodrenażowy, który przyśpiesza metabolizm i sprzyja szybkiemu usuwaniu toksyn z organizmu wraz z nadmiarem cieczy.

Jedyne co musisz zrobić to znaleźć dobrego fachowca i rozpocząć odnowienie własnego organizmu za pomocą masażu limfodrenażowego.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego rośnie brzuch? Czyli przyczyny zwiększenia się obwodu pasa
Szczupła i piękna figura podoba się i kobietom, i mężczyznom. A tak w ogóle, dlaczego i od czego rośnie brzuch u mężczyzn i kobiet? Spróbujmy zorientować się w tej trudnej sprawie.
Jakie hormony wpływają na wagę? Czyli rola hormonów w naszej sylwetce
Wiele z nas słyszało, że przyczyną nadmiernej wagi może być nie tylko nieprawidłowe żywienie i nieobecność aktywności fizycznej, ale i hormony. Czy tak to jest i jakie właśnie hormony "odpowiadają" za nasze zbędne kilogramy? O tym teraz opowiemy.
Wskaźnik masy ciała dla kobiet. Czyli jak obliczyć swoją prawidłową wagę za pomocą wzoru?
Na dziś większość kobiet jest niezadowolona swoim wyglądem zewnętrznym, a zwłaszcza wagą. Lecz jak poznać, czy rzeczywiście waga nie odpowiada normie, czy to mówią kompleksy? Spróbujcie obliczyć wskaźnik masy swojego ciała!
Masaż szyi przy osteochondrozie – jak zrobić masaż w domu?
Osteochondroza bardzo rozpowszechniona choroba, która dostarcza dużo nieprzyjemnych odczuć i dyskomfortu. Jeśli nie ma możliwości odwiedzać masażystę, to można ulżyć swój stan, a jak to zrobić opowiedziano w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty