Lodówka bez zamrażalnika – podstawowe kryteria doboru

lodówka bez zamrażalnika

Chyba każda gospodyni domowa chciałaby mieć na swojej kuchni dużą lodówkę z objętościowym zamrażalnikiem. Och, ile smacznego i korzystnego można włożyć do takiego urządzenia! I chociaż zamrażalnik jest głównym kryterium podczas doboru lodówki, w niektórych wypadkach bardziej wygodnie kupić lodówkę bez zamrażalnika. Dziś bardziej dokładnie porozmawiamy o tym, czy istnieją lodówki bez zamrażalnika i po co one są potrzebne.

Po co potrzebna jest lodówka bez zamrażalnika?

Postarajmy się zrozumieć, w jakich wypadkach potrzebna jest lodówka bez zamrażalnika. Przede wszystkim w tych wypadkach, jeśli nie potrzebne jest długotrwałe przechowywanie produktów – w pokojach hotelowych, na działkach, w salach szpitalnych. Również na zwykłej kuchni można używać takiego typu lodówki, jeśli dodatkowo kupić zamrażalnię.

Istnieje wiele zalet takiego rozwiązania. Ponieważ zadaniem takiego urządzenia jest nie zamrażanie produktów, a jedynie schłodzenie, więc spożywa się o wiele mniej energii. Oprócz tego, dzięki temu, że nie ma wentylatora i stabilnego poziomu wilgotności, produkty w lodówce bez zamrażalnika można przechowywać w postaci otwartej, nie obawiając się zasuszenia i czerstwienia. Mini-lodówkę bez zamrażalnika można używać w postaci baru domowego do schłodzenia napojów, a ich duże bracia dadzą możliwość przechowywać produkty dla całej rodziny.

Jak wybrać lodówkę bez zamrażalnika?

Dziś wśród produkcji znanych producentów lodówek można odnaleźć jedną albo kilka modeli lodówek bez zamrażalnika. Różnią się jedna od drugiej przede wszystkim pod względem rozmiarów i objętości, ponieważ sprzedawane są mini-lodówki bez zamrażalnika. Wśród nich można spotkać prawdziwych "calineczkę" , objętość roboczej kamery wynosi 50 litrów. Średnie mini-lodówki mają wysokość 85 m, a objętość 130-145 litrów. Wysokość dużych lodówek bez zamrażalnika waha się w granicach od 150 do 180 cm, a objętość od 200 do 350 litrów. To wystarcza, aby przechowywać pokarm dla rodziny, składającej się z 2-3 osób. Większość urządzeń posiada funkcję super chłodzenia, która daje możliwość w ciągu kilku minut doskonale schłodzić dużą ilość pokarmu.

 
Powiązane artykuły:
Lodówka pracuje, ale nie mrozi – podstawowe przyczyny
Bardzo wiele właścicieli lodówek zderzało się z sytuacją, kiedy technika pracuje, lecz rezygnuje mrozić. Po to, żeby na bieżąco usunąć usterkę, należy poprawnie wyznaczyć jej przyczyny. W artykule opowiedziano o najbardziej częstych z nich i o sposobach ich usunięcia.
Lodówka-skrzynia, jak poprawnie dobrać takie urządzenie?
Komuś nowości domowego urządzenia zdają się przesadami, podczas gdy inni już dawno oceniły ich godność i już nie myślą o życiu bez takich pomagierów. Na przykład kiedy chodzi o pojemną lodówkę-skrzynię.
Lodówka barowa – uniwersalne urządzenie na napoje
Obowiązkowe towarzyszenie większości przyjęć i wieczorów to chłodne napoje. Żeby one były stale pod ręką i oziębione do potrzebnej temperatury, ma sens nabyć lodówkę barową.
Lodówka na napoje – zalety owego urządzenia
Lodówka na napoje – nieodłaczny atrybut dowolnego sklepu, czy spożywczego kiosku. Dziś segment jest prezentowany przez rozmaite modele - gabarytami, dla różnych celów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty