Lodówka pracuje, ale nie mrozi – podstawowe przyczyny

lodówka pracuje ale nie mrozi

Gdy niezbędne gadżety, na przykład lodówka przestają pracować, to jest dosyć nieprzyjemne. Jednak dane zjawisko nie jest śmiertelnym. Każdy z nas powinien znać przyczyny się psucia. W takim wypadku można będzie określić zasięg problemu i plan działań.

Lodówka pracuje, ale nie mrozi – przyczyny

Z sytuacją, gdy lodówka pracuje, ale nie mrozi ma do czynienia każdy drugi właściciel urządzenia. Główna przyczyna – wyciek freonu. Zastanawiając się nad tym, każdy nas dziwi się, w jaki sposób gaz może przechodzić przez powłokę miedzianą. Odpowiedź jest dosyć prosta – z czasem szwy się rozszerzają. Chociaż oko ludzkie nie może dostrzec owych zmian, jednak dla cząsteczek jest wystarczająco przestrzeni.

Aby polepszyć sytuację, należy odnaleźć uszkodzone miejsce i dokonać spawania szwów. Następnie należy wysuszyć system i napełnić. W końcu jest dokładnie sprawdzane, czy gaz nadal nie wycieka za pomocą specjalnego urządzenia.

Jeśli lodówka pracuje, ale nie mrozi, istnieją również inne przyczyny:

  1. Wyciek freonu – należy do skomplikowanej sytuacji, którą nie można rozwiązać bez fachowca.
  2. Niektóre modele posiadają przycisk "Rozmrażanie", który przypadkowo został wciśnięty. Aby urządzenie zaczęło działać wystarczy wcisnąć go ponownie.
  3. Drobną nieprzyjemnością uważa się uszczelniacz gumowy, który już potrzebuje wymiany. On może się potrzaskać, pęknąć, więc nie zatrzymuje chłodu. Uszczelniacz należy wymienić, jeśli to jest potrzebne.
  4. Czasami może przestać pracować czujnik temperatury. Aby wszystko naprawić należy go wymienić na nowy.
  5. Przegrzewanie się silnika – jeszcze jedna przyczyna. Światło się pali, ale urządzenie niewystarczająco mrozi. Gdy silnik mocno się nagrzewa, rozpoczyna działać ochrona cieplna, która wyłącza go.
  6. Zdarza się czasami, że lodówka nie mrozi, a kompresor pracuje. W tym wypadku być może doszło do całkowitego lub częściowego zatkania systemu chłodzenia albo przestał pompować ciśnienie. Bardziej dokładnie może wyjaśnić fachowiec. Jeśli zepsuł się silnik kompresora, należy go wymienić na nowy.

Wiele z nas zaczyna panikować, gdy lodówka pracuje, ale nie mrozi. Co robić? Pierwsze i podstawowe pytanie, które zadają wszyscy. Jednak przede wszystkim, należy sprawdzić czy urządzenie jest podłączone, czy jest włączony specjalny reżim. Jeśli wszystko jest w porządku, jednak urządzenie nadal nie pracuje, to należy zaprosić fachowca. Pomoże wszystko naprawić. W gorszym wypadku będziesz musiała kupić nową lodówkę.

 
Powiązane artykuły:
Lodówka bez zamrażalnika – podstawowe kryteria doboru
Idea kupić lodówkę bez zamrażalnika na pierwszy rzut oka może poddać się dość dziwną. Naprawdę w podobnym rozwiązaniu chowa się mnóstwo plusów. Dokładniej o lodówkach bez zamrażalnika możecie poznać z naszego artykułu.
Lodówka-skrzynia, jak poprawnie dobrać takie urządzenie?
Komuś nowości domowego urządzenia zdają się przesadami, podczas gdy inni już dawno oceniły ich godność i już nie myślą o życiu bez takich pomagierów. Na przykład kiedy chodzi o pojemną lodówkę-skrzynię.
Lodówka barowa – uniwersalne urządzenie na napoje
Obowiązkowe towarzyszenie większości przyjęć i wieczorów to chłodne napoje. Żeby one były stale pod ręką i oziębione do potrzebnej temperatury, ma sens nabyć lodówkę barową.
Lodówka na napoje – zalety owego urządzenia
Lodówka na napoje – nieodłaczny atrybut dowolnego sklepu, czy spożywczego kiosku. Dziś segment jest prezentowany przez rozmaite modele - gabarytami, dla różnych celów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty