Lot samolotem z małym dzieckiem – poprawna organizacja podróży

lot samolotem z małym dzieckiem

Pierwsza podróż powietrzna z dzieckiem – niezwykłe wydarzenie dla dziecka i rodziców. Aby nie zdarzyły się nieprzyjemności podczas lotu, należy dokładnie się przygotować.

Przygotowanie dziecka do lotu

Aby małe dziecko dobrze się czuło podczas lotu, należy się przekonać, że ono dobrze się czuje,nie boli go brzuszek lub nie denerwują ząbki. Zawczasu zaplanuj jakie zabierzesz rzeczy dziecięce w podróż powietrzną. Należy zabrać wystarczającą ilość ubranek, pieluszek, zabawek, zawczasu zadbać o pokarm dla dziecka, dowiedzieć się jaką ilość płynów można zabrać ze sobą do samolotu. Niektóre kompanie lotnicze nawet oferują specjalne menu dla dzieci.

Jeśli twojemu dziecku już wolno jeść cukierki, weź ze sobą cukierki do ssania, najlepiej lizak, który będzie pomocny podczas zatkania uszu. To ułatwia lot. Ssanie lizaka – to również sposób na to, aby odwrócić uwagę dziecka.

Dzieciom w starszym wieku można opowiedzieć i dokładnie opisać to co na nich czeka podczas lotu. Jeśli dziecko będzie z niecierpliwością czekać na podróż, to prawdopodobnie nie będzie się bać podróży. Jeśli jeszcze zawczasu zadbasz o rozrywki dla dziecka to podróż minie bardzo szybko. Można zabrać ze sobą ołówki, album, zabawki, ciekawe gry. Istnieje wiele gier dla dzieciaków: gry paluszkowe, gry na kolanach. Najgłówniejsze - nie przeszkadzać innym pasażerom.

Należy zastanowić się nad tym, czym zająć dziecko nie tylko podczas lotu, ale również na lotnisku, ponieważ na lotnisko zazwyczaj wszyscy przyjeżdżają wcześniej. Zdarza się czasami tak, że czas spędzony na lotnisku przekracza czas lotu. Bądź przygotowana na to, że lot będzie odłożony.

Lot z noworodkiem

Istnieją specjalne reguły przewożenia dzieci. W każdym samolocie są specjalne pasy bezpieczeństwa dla dzieci, które mocowane są do dorosłego, jeśli dziecko podróżuje na kolanach. Dla rodziców z maleńkimi dziećmi są specjalne miejsca na przodzie salonu, gdzie jest przewidziana kołyska ,do której można położyć dziecko.

Dzieci w wieku do dwóch lat mogą latać bezpłatnie, bez zajęcia oddzielnego miejsca.

W samolocie maleńkie dziecko może martwić zatkanie uszu. W takim wypadku dziecko powinno ssać smoczek, buteleczkę z pokarmem lub mleko matki. Podczas ssania ono łyka, dzięki czemu znikają bolesne uczucia. Również można stosować odpowiednie krople do nosa i uszu. Jakie najlepiej wybrać krople, należy dowiedzieć się u lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, które nie skończyły jednego roku życia, lot samolotem z małym dzieckiem co robićprzed lotem należy zasięgnąć porady lekarza, w jaki sposób ułatwić im lot.

Jeśli chodzi o medycynę to dziecko może odbywać podróż samolotem zaczynając od drugiego tygodnia życia. Jednak wszystkie dzieci są różne, więc przekonaj się czy lot nie zaszkodzi twemu dziecku. Na przykład, gdy dziecko ma wysokie ciśnienie wewnątrz czaszki, to na pewno lot mu zaszkodzi, najlepiej skorzystać z innych, alternatywnych rodzajów transportu.

Dzieci bardzo lubią gdzieś jeździć, zwłaszcza jeśli to jest daleko od domu. Nawet dwuletniemu dziecku już jest ciekawie latać samolotem. Otóż jeśli dokładnie przygotujesz się do lotu i zorganizujesz go poprawnie, razem z dzidziusiem otrzymasz masę zadowolenia.

 
Powiązane artykuły:
Przewóz dzieci w samochodzie - jak zrobić wyjazd najbardziej komfortowy?
Podczas podróży z dzieckiem w samochodzie pierwsze o czym rodzice muszą pamiętać to jego bezpieczeństwo. Istnieją specjalne dziecięce autofotele i niektóre reguły znajdowania dzieci w samochodzie. O nich dowiadujecie się z artykułu.
Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w samochodzie - przyczyny
Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w transporcie – nieprzyjemny problem, który powstaje u wielu dzieci, ponieważ mają nierozwinięty aparat. Jednak istnieją niektóre środki i sposoby zdolne pomóc w takiej sytuacji. O nich opowiemy.
Zasady przewożenia dzieci w autobusie - zym zająć dziecko?
Podróż z dziećmi na autobusie – próba cierpliwości i dzieci i ich rodziców. Nie wszystkie dzieci są zdolne wytrwać kilka godzin, siedząc na jednym miejscu. O tym, jak przygotować się do takiej podróży i czym zająć dziecko w drodze, opowiemy w artykule.
Przygotowanie dziecka do podróży samolotem – podróż z noworodkiem
Jeśli was z bobasem czeka przelot samolotem, należy zatroszczyć się nie tylko o bagaż i rzeczy, które mogą być potrzebne, ale i o psychologiczne przygotowanie dziecka. W naszym artykule opowiemy jak to najlepiej zrobić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty