Lubczyk ogrodowy na alkoholizm – przepisy

lubczyk ogrodowy na alkoholizm

Owa roślina już od dawna jest uważana za leczniczą. Była stosowana do leczenia nerek, serca, obrzęków, zapalenia pęcherza moczowego, zapalenia oskrzeli. Oprócz tego był stosowany do leczenia biegunki, zaparć, glistnicy, kolki. Różnorodne nalewki są stosowane do leczenia włosów, łupieżu, ran. Jednak najważniejszą funkcją rośliny jest stosowanie lubczyku ogrodowego na alkoholizm – istnieje kilka przepisów. Najgłówniejsze – do alkoholu można dodawać różną ilością leków, a człowiek nie będzie wiedział o tym, ponieważ nie będzie mógł poczuć różnicy.

Przepisy ludowe

Połączenie lubczyku ogrodowego z liściem laurowym uważa się za najbardziej skuteczny środek na alkoholizm, jednak z dodawaniem spirytusu. Gotowy produkt można dodać do istniejącego napoju i człowiek nawet nie poczuje różnicy. Przy tym będzie miał wstręt do alkoholu.

Nalewka z lubczyku ogrodowego i liścia laurowego

Składniki:

  • świeży korzeń lubczyku ogrodowego – 100 gr;
  • liść laurowy – 10 gr;
  • wódka – 1 l.

Przygotowanie i zażywanie

Do stworzenia nalewki należy pokroić twarde składniki nalewki i umieścić je w butelce z wódką. Odstawić na 2 tygodnie do ciemnego miejsca. Do leczenia należy zażywać jedną szklankę na dobę. Reakcję mają wszyscy, jednak w każdym wypadku ona jest indywidualną. Ktoś ma wymioty już po pierwszym zażyciu, natomiast niektórzy dopiero po tygodniu mają wstręt do alkoholu.

Pierwsze reakcje mogą się pojawić już godzinę po zażyciu alkoholu. Właśnie z tego powodu najlepiej nie mówić choremu, co on wypił.

Nalewka na alkoholizm z lubczyku ogrodowego

Składniki:

  • lubczyk ogrodowy – 30 gr;
  • skrzyp polny – 20 gr;
  • macierzanka piaskowa – 30 gr;
  • jagody jałowca – 20 gr;
  • korzeń wielosiłu – 10 gr;
  • woda – 100 gr.

Przygotowanie i zażywanie

Wszystkie składniki należy pokroić. Ugotować wodę. Jedną łyżkę stołową mieszanki dodajemy do wody i gotujemy w ciągu 5 minut. Zdejmujemy z kuchenki i odstawiamy na godzinę, przecedzamy.

Zażywać nalewkę należy codziennie po dwie łyżki stołowe po jedzeniu. Kuracja trwa jeden miesiąc. Owa nalewka z lubczyku ogrodowego jest niemniej skuteczną, aniżeli środek z liściem laurowym i spirytusem.

Nalewka z lubczyku ogrodowego i podkolanu

Składniki:

lubczyk na alkoholizm
  • korzeń lubczyku ogrodowego – 2 łyżki stołowe;
  • korzeń podkolanu – 2 łyżki stołowe;
  • woda – 1 l.

Przygotowanie i zażywanie

Korzenie należy drobniutko pokroić. Wsypać otrzymaną mieszankę do wody i odstawić na noc. Rano zagrzać nalewkę na maleńkim ogniu w ciągu 15 minut. Przecedzić.

Zażywać trzy razy na dobę jedną szklankę nalewki. Podczas kuracji obowiązuje zakaz spożywania jakiegokolwiek alkoholu.

 
Powiązane artykuły:
Środki ludowe na kleszcze
Kleszcze chociaż i są niewielkimi robactwami, jednak mogą stworzyć człowiekowi masę nieprzyjemności. Żeby podobnych problemów nie było, można skorzystać się różnymi ludowymi środkami.
Pączki sosnowe – stosowanie
Lubicie przechadzać się po lesie, wdychając świeży aromat sosny? Na wiosnę nie zapomnijcie zebrać świeże pączki z młodych ucieczek na drzewach. O ich stosowaniu, a także o sposobach wyrobu lekarstw czytajcie w materiale.
Zioła na żołądek – korzystne przepisy
Zioła zazwyczaj nie czynią nagłego, wyrażonego działania jak medyczne preparaty i wymagają trwalszego przyjęcia, lecz przy tym praktycznie nie dają ubocznych efektów. Poznajcie, którymi trawami można leczyć żołądek.
Nalewka z lilaka białego na stawy
Mocno bolą Cię stawy, a farmakologiczne preparaty źle działają na wątrobę i towarzyszą pobocznymi efektami? Spróbujcie naturalny środek – nalewkę z kwiatów białego lilaku. O jej właściwościach czytajcie dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty