Lubrykanty w warunkach domowych – w jaki sposób je przygotować?

lubrykanty w warunkach domowych

Dziś wiele par używa w czasie seksu różnorodnych lubrykantów. To daje im możliwość uniknąć dyskomfortu, który powstaje w wyniku suchości miejsc intymnych. Może istnieć wiele przyczyn: stres, zmęczenie, choroba, okres po porodzie, menopauza. Aby pozbyć się nieprzyjemnych uczuć w czasie stosunku płciowego wystarczy posmarować lubrykantem strefy intymne i seks znowu będzie źródłem przyjemności.

Jednak czasami są sytuacje, gdy pod ręką nie ma lubrykantu. Zapoznajmy się, co można zrobić w takiej sytuacji.

Czym zastąpić lubrykant w warunkach domowych?

Rozpoczniemy od tego, że lubrykanty pod względem składników dzielimy na trzy kategorie. Pierwsze powstają na podstawie wody, w skład drugich wchodzą różnorodne oleje i minerały. Do trzeciej kategorii należą lubrykanty silikonowe.

W warunkach domowych najprościej jest przygotować lubrykanty, które należą do pierwszych dwóch kategorii. Jeśli natomiast nie masz czasu na przygotowanie, musisz wiedzieć, czym można go zastąpić. Można użyć kremu do masażu. Jednak przed tym należy się przekonać, że w jego skład nie wchodzi mięta lub inne substancje rozgrzewające, ponieważ efekt po nich może być nieoczekiwany i nie zawsze przyjemny. Oprócz tego można używać oleju masażowego. Jednak musisz wiedzieć, że nie można używać lubrykantów maślanych wraz z prezerwatywą, ponieważ struktura lateksu, z którego jest zrobiona prezerwatywa narusza się i skuteczność owego środka antykoncepcyjnego się zmniejsza.

Jak zrobić lubrykant?

Dla tych, kto lubi eksperymentować, ciekawie będzie przygotować lubrykant samodzielnie w domu.

Oto przykład żelu lubrykanta do komfortowych odczuć, który da możliwość partnerom nie tylko pozbyć się nieprzyjemnych odczuć związanych z suchością, ale doda czegoś nowego do stosunków seksualnych.

lubrykanty w domu

Będziesz potrzebowała czystej wody filtrowanej lub ciepłej wody gotowanej i świeżego banana. Będziesz musiała go poczyścić i wrzucić do blendera. Do gotowej mieszanki dodajemy nieco wody – samodzielnie przygotowany lubrykant jest gotowy.

Jego niezaprzeczalną zaletą jest to, że nie tylko usunie suchość miejsc intymnych, również może stać się cudownym powodem do łask oralnych, które dostarczą mnóstwo zadowolenia obu partnerom. Oprócz tego owy lubrykant nie wywołuje alergii.

Otóż na podstawie wyżej powiedzianego jest wniosek, że można czymś zastąpić lubrykant w domu. Oprócz tego, takiego typu eksperymenty więcej zbliżą ciebie z twoim partnerem i ubarwią nieco wasze stosunki.

 
Powiązane artykuły:
Ile powinien trwać seks?
Mówiąc o seksie skomplikowanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile on musi trwać, ponieważ istnieją różne okoliczności, które mają prosty wpływ na trwanie aktu.
Ile spalamy kalorii w czasie seksu?
W tym artykule rozpatrzymy bardzo ciekawe pytanie, odnoszące się do palenia kalorii w seksie. Dowiadujecie się - ile w przybliżeniu kalorii traci się? Przy czym zależne to jest od niektórych wskaźników.
Podstawowe zasady bezpiecznego seksu
Bezpieczny seks – poręczenie zdrowia. Którą by pobitą nie zdawała się ta fraza, lecz jej aktualność i wczoraj, i dziś, i jutro będzie bezsprzeczna, ponieważ kosztuje za wiele, oprócz samego zdrowia.
Seks w czasie okresu – plusy i minusy
Pytanie bezpieczeństwa seksu podczas menstruacyjnego cyklu każda para rozpatruje sama i decyduje jak postępować. Opowiemy o tym z punktu widzenia medycyny. Czytamy dalej o tym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty