Ludowe przeczyszczające środki na zaparcia o szybkim działaniu

ludowe przeczyszczające środki ludowe na zaparcia o szybkim działaniu

Przy zaparciach, czyli utrudnionej lub nieczęstej defekacji, można zażywać nie tylko leki. Pomogą poradzić sobie z tym problemem również ludowe przeczyszczające środki na zaparcia o wzmożonym działaniu. W ich skład wchodzą jedynie składniki naturalne, z tego więc powodu są bezpieczne dla zdrowia.

Środki przeczyszczające z senesu

Napar z senesu – jeden z najskuteczniejszych przeczyszczających środków ludowych na zaparcia o szybkim działaniu. On w ciągu kilku godzin pomoże poradzić sobie z najbardziej utrudnioną defekacją.

Przepis naparu z senesu

Składniki:

  • liście senesu – 5 sz.
  • woda – 100 ml.

Przygotowanie i zażywanie

Nalewamy do senesu wrzątek. Po kilku godzinach, gdy napar będzie miał czarny kolor jak herbata należy go wypić.

Owy środek ludowy można zażywać przy różnych rodzajach zaparć. Jest przeciwwskazany ludziom z poważnymi problemami układu trawiennego. Długie zażywanie senesu jest kategorycznie przeciwwskazane. W wyniku częstych defekacji dojdzie do usuwania pożytecznych substancji z organizmu, więc może dojść do zaburzeń funkcjonowania wątroby lub jelita.

Środek przeczyszczający z borówki bagiennej

Napar z gałęzi i liści borówki bagiennej – jeszcze jeden skuteczny środek na zaparcia o szybkim działaniu, którego można zażywać mając nawet bardzo utrudnioną defekację.

Przepis naparu z borówki bagiennej

Składniki:

środki ludowe na zaparcia o szybkim działaniu
  • gałęzie i liście borówki bagiennej – 20 gr;
  • woda – 400 ml.

Przygotowanie i zażywanie

Drobniutko pokroić składniki, nalać wody, dobrze wymieszać i pozostawić na 10 godzin. Zażywać należy napar po 25 ml 3 razy na dobę. Dokładnie należy przestrzegać dawkowania jeśli chodzi o dany środek przeczyszczający o szybkim działaniu na zaparcia, ponieważ w wypadku przedawkowania może dojść do wymiotów, nudności, bólów głowy. Należy zrezygnować z zażywania naparu z borówki bagiennej jeśli masz przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego.

 
Powiązane artykuły:
Lubczyk ogrodowy na alkoholizm – przepisy
Lubczyk był uważany za leczniczą roślinę jeszcze w dawnych czasach. On stosował się przeciw zakrzepom, problemom z żołądkiem, bronchitowi, chorym pączkom i sercu. Poza tym, nastój na tej roślinie efektywnie walczy z alkoholizmem.
Środki ludowe na kleszcze
Kleszcze chociaż i są niewielkimi robactwami, jednak mogą stworzyć człowiekowi masę nieprzyjemności. Żeby podobnych problemów nie było, można skorzystać się różnymi ludowymi środkami.
Pączki sosnowe – stosowanie
Lubicie przechadzać się po lesie, wdychając świeży aromat sosny? Na wiosnę nie zapomnijcie zebrać świeże pączki z młodych ucieczek na drzewach. O ich stosowaniu, a także o sposobach wyrobu lekarstw czytajcie w materiale.
Zioła na żołądek – korzystne przepisy
Zioła zazwyczaj nie czynią nagłego, wyrażonego działania jak medyczne preparaty i wymagają trwalszego przyjęcia, lecz przy tym praktycznie nie dają ubocznych efektów. Poznajcie, którymi trawami można leczyć żołądek.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty