Makijaż na Halloween, czyli makabryczny make-up na święto, który zrobi furorę

makijaż na Halloween

Bez wątpienia noc z 31 sierpnia na 1 października – Halloween – jest jednym z głównych wydarzeń jesieni wśród młodzieży. Zgodnie z tradycją w tę noc koniecznie trzeba ubrać się w kostium jakiegoś potwora. Niezależnie od wyboru stroju potrzebny jest również odpowiedni makijaż. O nim będzie mowa niżej.

Malowanie twarzy na Halloween

Zastanawiając się jak zrobić makijaż na Halloween, z początku wybierz postać, którą chcesz reprezentować. Najczęstszym wyborem dziewczyny stają się stroje czarownic lub wampirek. Podstawą to tworzenia makijażu w tym stylu powinna stać się martwo-blada skóra. W celu osiągnięcia pożądanego efektu użyj korektora i pudru na kilka tonów jaśniejszych od karnacji, nie zapomnij dokładnie rozsmarować krawędzi, aby granica naturalnego koloru skóry i makijażu była płynna.

Czarownicy będą pasowały grube czarne strzałki, nasyconego koloru szminka, bujne czarne lub rude włosy. Ponadto można przypomnieć filmowe czarownice i pożyczyć stylowe triki od nich, na przykład spiczasty kapelusz, miotłę, długą czarną sukienkę. Twoja postać może być dobra lub zła, wesoła lub smutna, nie bój się eksperymentować z kolorami i odcieniami, bo powinnaś przedstawić zapamiętywalną postać. Użyj cienia w kolorze nasyconego ciemnego różu, przejdź do brwi, można narysować pajęczyny na twarzy, brodawki.

Przedstawicielka wampirzego plemienia musi wyróżniać się białą skórą, jasno-czerwoną szminką, a nawet stróżką krwi spływającej po brodzie. Warto podkreślić oczy: wykorzystując ciemne cienie i eyeliner, nadaj swoim oczom niepowtarzalnej głębi i obezwładnij wszystkich hipnotyzującym spojrzeniem. Świetnie nadaje się różowo-śliwkowa kolorystyka, która wzmocni biel skóry, sprawi, że oczy będą bezdenne, a spojrzenie wyraziste. Różu do policzków można również użyć w odcieni śliwki, koniecznie dobrze rozsmarowawszy.

Czarne koty są stworzeniami, będącymi przewodnikami do zaświatów, one zawsze towarzyszyły czarownikom, wróżkom i innym mistycznym istotom, dlatego kostium tego zwierzęcia też będzie świetnym rozwiązaniem. Za pomocą kredki można nadać oczom odpowiedni kształt podobny do kociego. Narysuj pysk, wąsy, usta, podkreśl wszystko jasno-czerwoną szminką.

Jak widać, makijaż na Halloween własnymi rękami nie jest zadaniem skomplikowanym. Śmiało użyj swojej wyobraźni i eksperymentuj, postaci do maskarady jest ogromna liczba, więc można być nie tylko czarownicą lub strzygą, ale i wymyślić własną postać z nocnych koszmarów sennych.

 
Powiązane artykuły:
Jak obchodzić Halloween?
Święto Halloween – przepiękny powód zorganizować tematyczną imprezę i spłatać prawdziwe wesołości. O idei, jak uczcić Halloween, czytamy dalej i bierzemy na notatkę.
Pomysły na świętowanie Halloween – stylizacja na imprezę
To wesołe, mistyczne i okropne święto przyjęto zaznaczać w kompanii z różnymi konkursami i rozrywkami. Jak przeprowadzić imprezę Halloween? O tym opowie artykuł.
Historia święta Halloween
Halloween - te nie tylko wesołości i atrybutyka, a wielowiekowa kultura dawnych narodów. Dokładna historia powstania tego święta jest opisana w artykule.
Jak świętować Halloween w domu?
Coraz więcej popularnym w naszym kraju staje się święto Halloween, co przyszło z zachodu i co stało się powodem dla wesołości i festynu. Jak można uczcić Halloween w domu? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty