Makijaż permanentny oczu – etapy przeprowadzenia zabiegu

makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu wygląda o wiele bardziej naturalnie niż inne rodzaje permanentnego makijażu. Te same strzałki na nienamalowanych rzęsach wyglądają dziwnie, przecież robimy tatuaż właśnie po to, aby farbować się mniej, albo i całkiem zrezygnować z makijażu! Porozmawiajmy o głównych plusach i minusach zabiegu makijażu permanentnego oczy z cieniowaniem.

Plusy i minusy makijażu permanentnego oczy

Makijaż permanentny oczu może być zrobiony w postaci strzałki na skraju wzrostu rzęs, albo być przeprowadzony przez metodę cieniowania. W pierwszym wariancie efekt będzie zauważalny i jaskrawy, w drugim – bardziej naturalny. I w tym, i w drugim wypadku taki permanentny makijaż ma wiele zalet:

  • szybkie gojenie się;
  • prostota późniejszej korekcji;
  • nie ma konieczności stosować makijażu, nawet bez tuszu oczy wyglądają pięknie;
  • stopniowe oświetlenie barwnika przez 3–4 lata pozwala nadal korygować tatuaż;
  • prostota i dostępność zabiegu;
  • efekt naturalny, mało widoczny;
  • możliwość użycia różnych odcieni, maksymalnie przybliżonych do naturalnych.

Do wad makijażu permanentnego oczu można odnieść:

  • wysoki stopień bolesności zabiegu;
  • konieczność noszenia przeciwsłonecznych okularów;
  • konieczność korekcji;
  • niemożliwość pozbyć się tatuażu;
  • ograniczenia dotyczące wykorzystania środków pielęgnacji skóry i niektórych zabiegów, na przykład łaźnia i sauna – pod zakazem;
  • czarny barwnik może z czasem zsinieć, dlatego lepiej wybierać brązowe odcienie i kolor taupe.

Jak przeprowadza się makijaż permanentny oczu z cieniowaniem?

Sam zabieg nie zajmuje dużo czasu, ale ma znaczenie poprzednie przygotowanie. Makijaż permanentny oczu ze strzałką i wykonany w technice cieniowania nie ma dużej różnicy w przeprowadzeniu:

  1. Majster nanosi na oczyszczoną skórę powiek lek znieczulający, a następnie zostajecie w pozycji z zamkniętymi oczami i powiekami pod folią 1,5–2 godziny.
  2. Majster zdejmuje nadmiar maści i zaczyna pracę maszynką z zewnętrznego kraju górnej powieki. Poprzedniego wyrysowania tatuażu nie trzeba – barwnik rozprzestrzeniają surowo do obszaru między rzęsami, bez odchodzenia od krawędzi rzęs.
  3. Po zakończeniu zabiegu powieki obrabiają roztworem antyseptycznym i maścią, co łagodzi obrzęki.
  4. W ciągu pierwszego tygodnia lub dwóch barwnik będzie jaśniejszy niż w przyszłości, również jest wysoka wiarygodność obrzęków i zaczerwienienia. Przez 4–5 dni powieki zaczną łuszczyć się, pojawi się skórka. Nie można jej zdejmować, można tylko przecierać Hlorgeksodinom. Pełne gojenie się następuje w ciągu miesiąca.
 
Powiązane artykuły:
Zielone soczewki dla brązowych oczu – przemiana wyglądu zewnętrznego
Zielone oczy – prawdziwa ozdoba. Soczewki dla oczu zielonego koloru – przyjemna alternatywa i pomoże lepiej widzieć. O regułach doboru zielonych soczewek dla brązowych oczu – w artykule.
Czerwone plamy pod oczami – o czym chcą nam powiedzieć?
Czerwone plamy pod oczami – sygnał o tym, że w organizmie są naruszone pewne procesy. Ten objaw wskazuje na choroby nerek i wątroby, może być objawem niewydolności serca i problemów dermatologicznych. Opowiemy jak wyróżnić jedną chorobę od innej.
Soczewki, które zmieniają kolor oczu –  jak wybrać do twojego koloru oczu?
Soczewki dla zmiany koloru oczu, czy wzmacniania jaskrawości przyrodniczego zabarwienia wykorzystują się dla przemiany wyglądu zewnętrznego aktorów kina i serialów. Ależ zadowolenie zmienić się dostępnie nie tylko gwiazdom Hollywoodu!
Soczewki – plusy i minusy
Popularność soczewek jest podyktowana wygodą i estetyką. Dziś one zdolne nie tylko korygować wzrok, ale i zmieniać kolor oczu. W tym artykule dokładnie opowiemy o przewagach i szkodzie soczewek, a także o przeciwwskazaniach do ich noszenia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty