Makijaż permanentny ust – długotrwały świeży kolor warg

makijaż permanentny ust

Jakościowo wykonany makijaż permanentny ust znacznie ulży życie jego posiadaczki i zaoszczędzi kosztowny czas pielęgnacji.

Technika makijażu permanentnego

Metody naniesienia tatuażu ust różnią się zależnie od postawionych celi:

  1. Naprawienie wrodzonych, czy nabytych defektów i asymetrii.
  2. Zwiększenie rozmiaru ust.
  3. Nadanie stałego koloru.
  4. Wznowienie, czy podkreślanie naturalnego kształtu.

Odpowiednio do pragnień klientki wybierają się barwniki do makijażu permanentnego, które mogą być bliskie do naturalnego koloru, czy radykalnie różnić się od niego.

Wybierając linergistkę do wykonania tatuowania, należy obowiązkowo upewnić się w jej kwalifikacji i profesjonalizmie. Nie warto na sobie oszczędzać, przecież takie skutki nieudanego makijażu permanentnego, jak infekowanie skóry warg i bliznę uszkodzonej tkanki, bardzo trudno skorygować. Również trzeba zwrócić uwagę na wyposażenie w salonie i jakość palety barwników. Jeśli one są niskie, kolor naniesionego tatuażu może z czasem zacząć matowieć plamami, czy zmienić się na całkowicie inny. Będzie to wymagało kosztownego usuwania makijażu permanentnego i trwałego okresu gojenia skóry.

Właściwa pielęgnacja i dbałość o skórę warg po pigmentacji tatuażu zabezpieczy jego trwały termin służby - około 3 lat. Nie warto zapominać o przeprowadzeniu korekcji w porę koniecznie u tej samej linergistki, która robiła pierwszy makijaż permanentny.

Makijaż permanentny ust

Rodzaje tatuażu ust:

  1. Konturowy makijaż permanentny. Stosuje się, jeśli własny kontur warg jest niewyraźny. Pigmentacja daje się bardzo cienką linią z dokładnie dobranym odcieniem pod naturalny kolor warg. Rysowanie odbywa się ściśle według istniejącego konturu, bez zwiększania się.
  2. Makijaż permanentny ust metodą 3D. Podbiera się kilka odcieni barwników w ciemnych i światłych tonach. Tatułowanie wykonuje się rysowaniem świetlnych odblasków w środkowej części warg, co nadaje im objętość i soczystość. Za pomocą tej metodyki można istotnie zwiększyć usta i wizualnie zrobić je pełniejsze.
  3. Naturalny makijaż permanentny ust. Barwniki do makijażu permanentnego podbierają się do naturalnego koloru ust lub nieco jaśniejsze. Najpierw nanosi się konturowy tatuaż bez znacznych przemian kształtu. Potem robi się napełnianie skóry warg tym kolorem, co pozwala osiągnąć maksymalnej naturalności. Metoda dobrze podchodzi do usunięcia wiekowych przemian i drobnych defektów na ustach.
  4. Makijaż permanentny ust z wycieniowaniem. Uniwersalny sposób dla poważnej korekcji kształtu i objętości warg. Wycieniowanie może wykonywać się jak po całej powierzchni skóry, tak i po linii konturu. Kolor wybiera się wyjątkowo za pragnieniem klientki i dość często bardzo różni się od naturalnego odcienia.

Wybrać dla siebie lepszy rodzaj makijażu permanentnego nie jest skomplikowane. Wystarczy zwrócić uwagę na kształt i proporcje twarzy, poradzić się w tej sprawie z kosmetyczką. Nie zwracając uwagi na modę pełnych warg, co pojawiła się w ostatnim czasie, należy podbierać taki kształt i rozmiar, który jest odpowiedni tylko dla ciebie i wygląda naturalnie.

Makijaż permanentny ust – przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

  • ciąża;
  • okres laktacji;
  • zaostrzenie chorób zapalnych;
  • makijaż permanentny ust 3d
  • cukrzyca;
  • choroby krwi;
  • zapalenie wątroby;
  • hemofilia;
  • zespól napięcia przedmiesiączkowego i początek cyklu;
  • skłonność do reakcji alergicznych.

Bezwzględnie jest przeciwwskazany makijaż permanentny w warunkach domowych. Ten zabieg musi przeprowadzać się doświadczoną linergistką w specjalistycznym sterylnym pomieszczeniu i z jednorazowymi narzędziami.

 
Powiązane artykuły:
Mehendi na nadgarstku – ładniutki tymczasowy tatuaż
Rysunki henną na ciele dostały nazwę - mehendi, lecz spotyka się i inne warianty - mendi, menendi i tak dalej. Proponujemy kilka wariantów pierworysów mehendi na napięstku - na tej części ciała wzory wyglądają najbardziej pięknie.
Mehendi w  warunkach domowych - jak zrobić stylowy tatuaż swoimi rękami?
Rysunki henną na ciele dostały nazwę mehendi, lecz spotykają się i inne warianty - mendi, menendi. To związane jest z szerokim rozpowszechnieniem takich tatuowań u różnych narodów Wschodu. Proponujemy pierworysy mehendi na napięstku.
Ile trzyma się mehendi?
Chcecie zrobić tymczasowe tatuowanie henną w przeddzień ważnego wydarzenia, lecz nie wiecie kiedy lepiej zapisać się do fachowca, żeby rysunek nie pobladł? Wtedy przeczytajcie nasz artykuł. W tym materiale opowiemy, ile trzymają się takie wzory.
Przekłucie wargi – typy piercinga warg i rady, jak zrobić w domu
Chcecie ubrać oblicze piercingiem, lecz nie możecie wyznaczyć się, którym z jego rodzajów? W materiale dokładnie rozpatrzone wszystkie odmiany przekłucia warg, sposoby jego wykonania, a także metodyka przekłucia w domowych warunkach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty