Malina z cukrem na zimę bez gotowania - przepiękny środek od zaziębienia w zimie

malina z cukrem na zimę bez gotowania

Oprócz zwyczajnej malinowej konfitury, która wymaga długiego gotowania, można przygotować malinę z cukrem. Takie smakołyki - przepiękny środek na zaziębienia w zimie i pyszne dopełnienie do zaparzonej mocnej herbaty. Tylko pamiętacie, że przechowywać naczynie z maliną, przetartą z cukrem bez gotowania, trzeba wyjątkowo w lodówce. Poznajmy niektóre sposoby przygotowania tego deseru.

Przepis na maliny przetarte z cukrem - bez gotowania

Składniki:

  • malina świeża - 1 kg;
  • cukier puder - 3 st. łyżki;
  • cukier - 1,5 kg.

Przygotowanie

Świeżą malinę rzetelnie przebieramy ze śmieci i chrząszczów. Potem wykładamy jagody do głębokiej miski i z góry zasypujemy cukrem. Rzetelnie mieszamy całą mieszankę drewnianą łyżką, czy rozdrabniamy za pomocą blendera. Pamiętajcie, że ilość dodanego cukru bezpośrednio jest związana z pożądanym terminem przechowywania smakołyków. Czym dłużej chcecie go przechowywać - tym więcej nasypcie cukru. Przygotowaną malinową podstawę pozostawiamy na 20 minut, żeby wszystkie kryształy rozpuściły się. A tymczasem przygotowujemy słoiki: przemywamy je, sterylizujemy i osuszamy do sucha. Rozlewamy konfiturę, z wierzchu przyprószamy niewielką ilością cukru pudru i zamykamy przykrywkami. Przechowujemy gotowe smakołyki w lodówce, a w zimie podajemy do herbaty, czy dodajemy do pierogów.

Malina w cukrze - bez gotowania

Składniki:

  • świeża malina - 1 kg;
  • cukier - 500 g.

Przygotowanie

A oto jeszcze jeden sposób, jak zaopatrzyć się w malinę z cukrem bez gotowania. Jagody rzetelnie przebieramy od śmieci i listków, a potem rozkładamy po niewielkich plastikowych pojemnikach. Wszystko równomiernie przyprószamy cukrem. Potem zamykamy pojemniki przykrywkami i wkładamy do lodówki czy zamrażalnika. Gotowe smakołyki wykorzystujemy jako nadzienie do placka, czy rozkoszujemy się jego przepięknym smakiem i aromatem z gorącą herbatą.

Przepis na maliny z cukrem - bez gotowania

Składniki:

  • malina świeża - 1 kg;
  • cukier - 1,5 kg;
  • woda filtrowana - 0,5 st.;
  • żelatyna sucha - 7 g.

Przygotowanie

Jak przygotować galaretę z maliny z cukrem? Wszystko jest dość proste! Świeżą jagodę rzetelnie przebieramy i delikatnie przemywamy w chłodnej wodzie. Usuwamy śmiecie, listki i wyrzucamy wszystkie zepsute jagody. Potem wkładamy malinę do rondla, wsypujemy cukier i wkładamy naczynie do lodówki na 4 godziny. W ciągu tego czasu malina musi puścić sok, a cukrowe kryształy trochę rozpuścić się. Teraz bierzemy drewnianą łyżkę i rzetelnie przecieramy malinę z cukrem do jednolitej masy. Można wykorzystać maszynkę do mięsa czy blender, jak będzie wygodniej. Do rondla nalewamy trochę zimnej filtrowanej wody, wsypujemy suchą żelatynę i zostawiamy napęcznieć w ciągu 20 minut. Potem nagrzewamy płyn na słabiutkim ogniu, lecz nie doprowadzamy do wrzenia. Delikatnie wylewamy mieszankę do malinowej konfitury i mieszamy. Słoiki przemywamy, oblewamy silnym wrzątkiem i wycieramy do sucha kuchennym ręcznikiem. Wykładamy smakołyki do naczynia, zamykamy szczelnie przykrywkami i wkładamy do lodówki do pełnego zastygania na 6 godzin.

Malina z cukrem na zimę - bez gotowania

składniki:

przepis malina z cukrem na zimę bez gotowania
  • cukier - 2 kg;
  • malina świeża - 2 kg.

Przygotowanie

Jagody przebieramy, przemywamy, osuszamy i wykładamy do niewielkiej miedniczki. Potem porządnie przecieramy malinę drewnianą łyżką i przecedzamy masę przez merlę, złożoną kilka razy. Dalej wsypujemy cukier, mieszamy do pełnego rozpuszczenia kryształów i zostawiamy na 10 godzin w pokojowej temperaturze. Potem rozlewamy smakołyki do suchego naczynia, korkujemy i wkładamy do chłodu na przechowywanie.

 
Powiązane artykuły:
Pomarańczowa konfitura – najlepsze dopełnienie do porannego tostu
Pomarańczowa konfitura przypadnie do smaku wszystkim: nawet tym, którzy nie lubią tego rodzaju deseru. Warto otworzyć naczynie i aromat rozprzestrzenia się po domu. A jego smak zapamięta się wszystkim, kto chociażby pewnego razu próbował takie smakołyki.
Konfitura z malin z całymi jagodami
Malinowa konfitura - to smaczna i lecznicza konserwacja, która posłuży dobrą pomocnicą na całą zimę. Oprócz wszystkiego konfitura wychodzi aromatyczną z całymi jagodami. Zimnymi wieczorami tak przyjemnie zjeść łyżkę tej potrawy i zapić gorącą herbatą.
Konfitura z truskawki z całymi jagodami – świeży smak lata
Truskawkowa konfitura u wielu jest najbardziej ulubiona. Konfiturę z truskawki po tym przepisie rekomendujemy spróbować wszystkim. Jagody wychodzą "jedna do jednej" całe, jaskrawe w apetycznym syropie. Czytajcie przepisy w naszym artykule.
Konfitura z brzoskwiń z pomarańczami  - smaczne słońce w bańce
Świetną i jaskrawą konfiturę z brzoskwiń można uzupełnić niemniej smacznymi pomarańczami. Tę oryginalną konfiturę można wykorzystać jak nadzienie w ulubionym pieczywie. Nawet z herbatą będzie smaczne, smarując na chleb te smakołyki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty