Małżeństwa z różnicą wieku – szczęście jest wszędzie

małżeństwa z różnicą wieku

Miłość to uczucie na tyle piękne, na ile jest tajemnicze, nic dziwnego że wszyscy tak chcą odgadnąć jej formułę. Lecz zadanie to jest trudne, absolutnie niezrozumiale, jakie wymiary są decydujące – wzrost, waga, psychologiczna kompatybilność, wiek, czy znak zodiaku? Spróbujmy zorientować się chociażby z jednym wymiarem – wiekiem.

Czy powinna być między małżonkami różnica wieku?

Wiele osób uważają, że małżeństwa z dużą różnicą wieku zawczasu są skazane na rozpad. Bazuje się ta myśl na tym, że małżonkowie będą mieli zbyt różne interesy i poglądy na życie, żeby potrafić przyjść do wspólnego mianownika. Takie założenie uczonych potwierdzają i wyniki badań – większość ludzi uważa, że idealną różnicą w wieku można uważać 1–5 lat, 5–10 lat różnicy, też dopuszczalnie, lecz nie tak dobrze. A wszystkie małżeństwa z różnicą wieku więcej 10 lat szczęśliwymi być nie mogą. Chociaż niektórzy badacze numerologii mówią, że i przy 15–16 latach różnicy wieku małżeństwo może być doskonałe.

Lecz jest opinia, że nie istnieją szczęśliwe małżeństwa, gdzie różnica wieku nie istnieje. Ponieważ takie pary będą cały czas wyjaśniały, kto w rodzinie jest główny i małżonkowie będą przeszkadzali jeden drugiemu rozwijać się. Tak uważają psycholodzy i takiej samej myśli dotrzymują się w badaniach. Oczywiście są małżonkowie tego samego wieku, co żyją bardzo szczęśliwie, lecz to raczej wyjątki. Najczęściej takie związki są bardzo skomplikowane i tylko cierpliwość i pragnienie zrozumieć małżonka może zachować rodzinę.

Wychodząc z tego można wyciągnąć wniosek, że normalna czyli niewielka różnica w wieku między małżonkami być musi. Lecz jak być, jeśli jeden małżonek jest o wiele starszy od drugiego, czyżby takie rodziny obowiązkowo rozpadały się?

Małżeństwo z miłości z dużą różnicą wieku

Rodziny, w których mąż jest znacznie starszy od żony stale wywołują społeczne niezadowolenie. Dziewczyn obwiniają w pragnieniu wzbogacić się kosztem bogatego starca, a mężczyzn – w rozpuście. Psycholodzy są nie tak kategoryczni i wyjaśniają pragnienie kobiet do poślubienia mężczyzny dużo starszego chęcią znaleźć obrońcę i wsparcia w życiu. Ich prognozy na życie w takim małżeństwie są nie takie złe. Szczęście jest możliwe jeśli małżonkowie potrafią domówić się z powodu następnych możliwych różnic:

  • różnica w zainteresowaniach i preferencjach;
  • nawet najsilniejszy człowiek może mieć swoje słabości, toż zakochawszy się w ideale można otrzymać niemałeidealna różnicą wieku rozczarowanie;
  • różnica pomiędzy potrzebami seksualnymi.

Jeszcze więcej niezadowolenia wywołują rodziny z różnicą wieku, w których kobieta jest starsza od swojego małżonka. I dość często właśnie potępienie społeczeństwa niszczy małżeństwa, które mogłyby być szczęśliwe. Drugą przyczyną, po której rozpadają się podobne małżeństwa, jest brak szacunku u kobiety do swojego młodszego partnera. Również panie często przeżywają do swoich młodych mężów uczucia macierzyńskie, w tym wypadku małżeństwo nic oprócz rozczarowania nie przyniesie.

 
Powiązane artykuły:
Idealny mąż – czy on naprawdę istnieje?
Wszyscy chcemy, żeby marzenia o przepięknym królewiczu stały się rzeczywistością. Lecz życie daje, jak nam zdaje się całkiem nie to, co należy. Jednak są sekrety, które z dowolnego męża potrafią zrobić ideał. Z zadowoleniem nimi podzielimy się.
Czy ja wyjdę za mąż?
Teraz współczesne panienki wszystko częściej stanęły stawiać pytanie - czy świeci im zamążpójście jako takie? Jedne wątpią, czy gotowe wymienić wolność na wieczne stanie koło płyty, drugie wątpią, że komuś wpadną w oko.
Sakrament małżeństwa – połączenie dusz zapisane w niebiosach
Rozwody – norma współczesnego społeczeństwa. Dziś nikt nie zdziwi się, jeśli już po dwóch miesiącach para rozstrzygnie rozejść się. Znacznie więcej podziwu wywołują harmonijne stosunki. Jak zachować sakrament małżeństwa? O tym nasz artykuł.
Motywy zamążpójścia – dlaczego kobiety chcą wyjść za mąż?
Co kieruje kobietami, które chcą za mąż? To religijne zasady, bojaźń samotności, pragnienie przenieść swój ładunek na silne męskie bary, czy prosto dlatego, że przyszedł czas nareszcie dostać sztampę w dowodzie osobistym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty