Manicure dla nastolatków – inspiracje na zadbane paznokcie

manicurе dla nastolatków

Wszystkie dziewczynki koniecznie chcą wyglądać na starsze. Ktoś ukradkiem maluje usta szminką mamy, ktoś chce przymierzyć buty na obcasie. I oczywiście wszystkie przyszłe kobiety marzą o manicure. Porozmawiajmy o właściwościach i zasadach wykonywania manicure dla nastolatków.

Nastoletnie manicure domowym sposobem

Manicure dziewczynek różni się od tego, na który może pozwolić sobie dorosła kobieta. Uczennicom zazwyczaj nie wolno mieć zbyt długich paznokci lub malować ich w jaskrawe, nasycone kolory. Manicure jest niezbędny przede wszystkim do utrzymania higieny i zdrowia paznokci, a dopiero potem — do ozdoby.

Manicure należy robić regularnie, aby paznokcie zawsze wyglądały na zadbane. Aby zadbać o paznokcie w domu trzeba wykonać następujące czynności:

  1. Najpierw kąpiel na paznokcie: zanurzyć dłonie w miseczce z ciepłą wodą na 15-20 minut. Można tam dodać trochę soli morskiej lub sok z cytryny — to wpływa korzystnie zarówno na płytki paznokcia, jak i na skórę rąk. Po kąpieli należy umyć ręce i wytrzeć do sucha. Podobne wzmacniające zabiegi należy przeprowadzać raz w tygodniu.
  2. Długość paznokci należy regulować za pomocą pilnika do paznokci (najlepiej użyć szklanego). Pilnik również należy używać po każdym przycinaniu paznokci, aby zapobiec ich rozwarstwieniu.
  3. Wokół każdej płytki paznokcia znajduje się naskórek, który należy okresowo odsuwać: tak paznokieć będzie wydawać się dłuższy i bardziej chludny. Nastolatkom naskórka lepiej nie usuwać, aby nie skaleczyć się i nie wywołać zakażenia rany.
  4. Teraz już można pokryć paznokcie lakierem. Najlepiej użyć bazy wygładzającej i utwardzającej, która chroni paznokieć. Piękny manicure dla nastolatków do szkoły można zrobić za pomocą przezroczystego lakieru lub delikatnych, stonowanych cekin.

Modne opcje manicure dla nastolatków:

modny manicure dla nastolatków

Dziewczynka, która idzie na imprezę lub chce zaimponować swoim wyglądem chłopakowi, oczywiście ma ochotę na coś bardziej interesującego niż po prostu bezbarwny lakier lub "french", pomimo całej ich elegancji i wyrafinowania. W tym przypadku można zrobić jeden z rodzajów manicure opisanych poniżej.

Manicure z gradientem koloru (stopniowe przejście z jednego koloru do drugiego). Stosują się tu różne wzory i cekiny. Czasami chce się ubarwić swoje życie i wtedy można wykazać się wyobraźnią, pomalowawszy paznokcie na różne kolory. A czasem dziewczynka wręcz przeciwnie - chcę się poczuć jeszcze dzieckiem, a tu właśnie przyda się uroczy różowy lakier i naklejki w kategorii Hello Kitty.

 
Powiązane artykuły:
Subkultury młodzieżowe – sposób na młodzieżowy bunt
Doroślejąc, chcąc nie być podobnymi do otoczenia i na znak protestu przeciw regułom, co narzuca się społeczeństwem, młodzi ludzie łączą się do nieformalnych ruchów. Rozpatrzymy współczesną kulturę i ich problemy dokładniej.
Bluzy dla nastolatków – sposoby na stylowe kreacje
Modny styl nastolatka zawsze wyróżnia prostota i wygoda. Tak przepięknym wyborem stanie się bluza. Taki sweter odpowiada wszystkim wymogom, które wysuwa młodzież temu elementowi garderoby. Rodzicom warto przyjrzeć się jemu uważniej.
Fryzury dla nastolatek – pomysły na efektowne i piękne uczesanie
W wieku dorastania troska o swój wygląd zewnętrzny u dziewczynek staje się zwłaszcza aktualną. Od tego jak dziewczynka wygląda, będzie zależała jej duchowa równowaga i kontenans.
Stroje kąpielowe dla nastolatków – czyli jak wybrać najlepszy kostium dla dziewczynki?
Zbierając się na odpoczynek nad morze, nie zapomnijcie zatroszczyć się o odpowiednią garderobe dla dziewczynki-nastolatki. Przecież one często patrzą na swoją figurę krytycznie, czyli wybór opalacza może zaciągnąć się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty