Masaż głowy dla wzrostu włosów

masaż głowy dla wzrostu włosów

Masaż głowy dobroczynnie wpływa na włosy dzięki poprawie krwiobiegu skóry głowy i stymulacji cebulek włosowych. Więc potężnieje żywienie korzeni i wstęp do nich tlenu. Prawidłowy masaż głowy zdolny jest pozbawić od bólowych odczuć, zdjąć napięcie i nawiązać sen.

Masaż głowy dla szybkiego wzrostu włosów

Rozczesywanie. Bardzo prosty sposób wykonać ten masaż – za pomocą grzebienia. Należy po prostu pochylić głowę naprzód i miękką masażową szczotką przeprowadzić od korzeni włos do koniuszków 100 razy przeciw ich wzrostowi. Potem należy prostować i rozczesywać po wzroście włosów również 100 razy.

Pociąganie

Ten rodzaj masażu należy wykonywać ostrożnie, żeby nie zaszkodzić włosom, chociaż on jest dosyć prosty w wykonaniu:

 1. Złapać kilka pasm do odstępów między palcami.
 2. Obrotowymi ruchami ciągnąć włosy w różnych kierunkach.

Gładzenie

Masaż dzieje się poduszeczkami palców obu rąk. Początkowe położenie – po linii wzrostu włosów w górnej części czoła. Dalej należy powoli, ze słabym naciskiem, przeprowadzać palcami po skórze głowy do karku, jakby rozczesując. Dla wzmacniania efektu można czynić obrotowe ruchy z silniejszym naciskiem.

Rozcieranie

Ta technika nie wymaga szczególnych przyzwyczajeń. Należy miękko rozcierać skórę głowy palcami w kierunku od czoła do karku, kołowymi i prostymi ruchami rąk. Jeśli masaż wykonuje się przy myciu włosów, można umaczać palce w dowolnym kosmetycznym oleju, żeby zabezpieczyć cebulkom dodatkowe żywienie.

Warto odznaczyć, że efekt będzie osiągnięty, jeśli podczas masażu stosować specjalne środki:

 • morska, czy kamienna sól;
 • rzepakowe, czy rycynowe oleje;
 • olejki eteryczne.

Przy podniosłej zawartości tłuszczu włosów można jednoczyć mycie i masaż głowy, żeby praca łojowych gruczołów normalizowała się i włosy dłużej zostawały czystymi.

Masaż głowy od wypadania włosów

W tej sytuacji należy przestudiować technikę masażu głowy i zapamiętać masażowe linie, po których będzie działa się procedura. Owak wypadanie włosów może znacznie potężnieć. Trwałość takiego działania na skórę głowy nie musi przekraczać 10-15 minut.

Wykonanie:

 1. Najpierw należy ugnieść nadbrwiowe łuki. Dlatego skórę nad brwiami przychwytują dużym i wskazującym palcami i z lekka zaciskają. Zaczynać należy od wewnętrznego kraju nadbrwiowych łuków, poruszać się od nasady nosa w kierunku do skroni.
 2. Potem trzeba wymasować czoło i granicy uwłosienia głowy. Należy spełniać spiralowe ruchy koniuszkami palców od brwi do granicy wzrostu kosmyczka. Poza tym parę minut należy masować skórę za uszami.
 3. Teraz należy pogładzić czoło powierzchnią dłoni z średnim naciskiem. Skóra musi z lekka poczerwienieć, lecz bólowe odczucia nie pojawiają się.
 4. Rozdzielić włos po przedziałku. Koniuszkami palców spełniać obrotowe ruchy po przebiegu przedziałka, od wierzchołka do karku. Po przechodzeniu całej długości przedziałka należy analogicznie rozdzielić włosy na 2-3 cm lewy, czy prawy i powtórzyć procedurę. Więc przeprowadzają masowanie całej skóry głowy.
 5. Po miękkim masażu należy znów rozdzielić włosy na przedziałek i szczelnie przycisnąć palce do skóry głowy. Teraz należy intensywnie przesuwać uwłosienie wstecz i naprzód, razem ze skalpem. Obrobić tym sposobem całą powierzchnię głowy.
 6. Pokłaść prawą rękę na ciemię, a lewą na kark. Prawą ręką spełniać rozległe kołowe ruchy przeciw wskazówce zegarka, lewa ręka przy tym wykonuje utrwalone funkcje.
 7. Objąć głowę rękami z przodu i z tyłu. masaż dla wzrostu włosów Palce powinny być maksymalnie rozwiedzione. Teraz należy sprowadzać ręce po kierunku jeden do jednego, przesuwając skórę głowy po przebiegu ruchu palców.
 8. Po masażu skóry głowy obowiązkowo trzeba przeprowadzić masowanie szyi.

Przeciwwskazania do masażu:

 • hipertonia;
 • wysypywania na skórze głowy;
 • gorączka.
 
Powiązane artykuły:
Olej rycynowy dla wzrostu włosów
Olej rycynowy szeroko stosuje się w kosmetologii. On sprzyja odnowie komórek skóry, pomaga w walce z łupą, leczy choroby włosów i skóry głowy, głęboko posila i nawilża powłoki. O tym jak wykorzystać rycynowy olej opowiemy w materiale.
Kilka porad na szybki wzrost włosów – jak odrosnąć długie włosy szybko?
Jeszcze nie tak dawno krótkie włosy u kobiet były uważane za oznakę przeniesionej choroby. Na dzień obecny panie z dumą noszą krótkie strzyżenia. Jednak przychodzi moment i myśli o długich lokach zaczynają zajmować ich rozumy.
Jak zwiększyć gęstość włosów?
Chcecie zwiększyć gęstość loków, lecz wypróbowane metody nie pomagają? Przeczytajcie nasz nowy materiał. Ten artykuł zawiera tylko obiektywną i wierzytelną informację o realnych możliwościach i sposobach zrobić włosy gęstszymi.
Ludowe środki dla wzrostu włosów
Stałe stresy, zła ekologia i nieprawidłowe żywienie wpływają na włosy nie najlepszym sposobem. O tym jak odrosnąć długim i zdrowym włosom za pomocą ludowych środków, będzie mowa w naszym nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty