Masaż głowy – różnorodność techniki

masaż głowy

Masaż głowy – efektywny sposób zapobiec bólom głowy i przyśpieszyć wzrost włosów, zwłaszcza jeśli zabieg przeprowadza się systematycznie. On jest bardzo pożyteczny ludziom z dystonią wegetatywno-naczyniowego, ponieważ poprawia krążenie krwi i stabilizuje ciśnienie, usuwa skurcze i wszelkie inne przejawy stresu, na przykład nerwobóle. Zobaczmy jak poprawnie robić różny rodzaje masażu głowy.

Masaż głowy ze solą do wzrostu włosów

Ten masaż owłosionej części głowy przeprowadza się wieloma dziewczynami do wzrostu i wzmocnienia włosów. Lecz nie wszyscy z nich znają, że ten świetny sposób może nie tylko wzmocnić włosy, ale i polepszyć krążenie krwi, co wpływa na naczynia krwionośne głowy i tym zapobiega pojawienie długotrwałych stanów, poprawia zdolności umysłowe (krew podchodzi do głowy i tlen postępuje lepiej).

Nie należy przeprowadzać tego masażu codziennie: wystarczy 1 raz na 10–14 dni. Po 10 sesjach wynik będzie oczywisty: włosy staną się mocniejsze i przestaną wypadać, a odczucie " zmętnienia " w głowie będzie powstawało o wiele rzadziej.

Technika:

 1. Należy zmoczyć włosy i skórę głowy.
 2. Kucharską kamienną sól rozcieńczyć z ciepłą wodą i mieszać do stanu kaszy.
 3. Potem nanieść mieszankę na skórę głowy i delikatnie masować.
 4. Sól może trochę szczypać, lecz to nie powód dla wstrzymania zabiegu, tylko jeśli pojawiło się silne pieczeni, należy ją zmyć.
 5. Po 5–10 minutach masaż zakończa się myciem głowy.

Indyjski masaż głowy

To dawny rozluźniający masaż głowy, oparty na systemie ajurwedyjskiej. Korzyść od indyjskiego masażu głowy głównie polega na pozbawieniu od stresu, lęku, zmęczenia, bezsenności i migreny. Po nim mogą tymczasowo obserwować się zawroty głowy, czy zwiększone oddawanie moczu, co związano z przyśpieszeniem metabolizmu i przepływu krwi.

Technika masażu głowy:

 1. Najpierw klient zajmuje siedzące położenie.
 2. Potem masażysta zaczyna masować bary i szyję po to, żeby rozluźnić mięśnie i pozwolić krwi normalnie krążyć. Ten etap trwa nie dłużej niż 7 minut. Potem zaczyna się bezpośrednio masaż głowy, przy którym dłonie masażysty najpierw ślizgają się od karku i ucha w górę do wierchu głowy, a potem tak samo na dół.
 3. Po tym masażysta robi miękkie kołowe ruchy wskazującymi, średnimi i serdecznymi palcami obu rąk.
 4. Końcowa część masażu głowy – aktywacja bioaktywnych punktów.
 5. Po tym masażysta przechodzi do masowania skroni kołowymi ruchami, co pozwala obniżyć zmęczenie oczu i bóle głowy.

Masaż głowy przy bólu głowy

Punktowy masaż głowy jest najbardziej efektywny w łagodzeniu bólu głowy. Jego istota polega na tym, żeby aktywować punkty w obwodzie głowy, które pomogą zdjąć skurcze naczyń krwionośnych.

Technika:

 1. Zaczyna się on z lekkich gładzeń po linii przepływu chłonki: od dołu do góry, od uszu i szyi.
 2. Potem należy masować specjalne punkty, które są rozmieszczone nad brwiami, w centrum czoła (obok linii włosów), w obwodzie ciemieniowym (w 3 cm od niego w stronę karku) i na szyi, po prawej i po lewej linii wzrostu włosów.

Aktywują się punkty kołowymi ruchami trzema palcami: wskazującym, średnim i serdecznym.

Masaż głowy grzebieniem

Ten masaż skóry głowy nie tylko można, ale i konieczne przeprowadzać codziennie. Grzebień musi mieć na zębach miękkie głowice, które nie zaszkodzą skórze głowy. Lepiej przeprowadzać ten zabieg wieczorem, przed tym jak kłaść się spać i rano.

Technika:

masaż głowy techniki
 1. Od czoła do karku należy powoli przeprowadzać grzebieniem, najpierw po linii prostej, potem przejść do półkolistych ruchów.
 2. Po tym przeprowadzić kilka razy masażowym grzebieniem od ucha do wierchu głowy i karku.
 3. Następnie należy pochylić głowę trochę do przodu i przeprowadzić grzebieniem od karku do wierchu głowy.

Jeśli przeprowadzać taki masaż codziennie to pomoże podtrzymywać naczynia krwionośne głowy w aktywności, a przez przypływ krwi do głowy korzenie włosów będą otrzymywały więcej składników odżywczych, co zrobi ich o wiele mocniejsze i piękniejsze.

 
Powiązane artykuły:
Sól morska - jakim celom służy i jak ją wykorzystywać?
Produkty, które mieści w sobie sól morska pomagają rozluźnić się napiętym mięśniom. Morska sól jest doskonałym środkiem dla zdejmowania stresu i sprzyjająco wpływa na układ nerwowy. Dokładniej o użyciu morskiej soli dowiecie się z naszego artykułu.
Kąpiel Kleopatry, czyli starożytne sekrety piękna
Mleczna kąpiel Kleopatry pomoże waszej skórze być młodą, piękną i zdrową w dowolną porę roku. Istnieje kilka wersji tego, jak należy przeprowadzać tą kosmetyczną procedurę.Lecz dobraliśmy dla was bardzo efektywny i niedrogi wariant.
Zastrzyki gazowe, czyli zalety pneumopunktury
Zastrzyki gazowe - to efektywny sposób w walce o młodość i doskonały pomagier w decyzji wielu problemów. Lecz również z sukcesem stosuje się w tradycyjnej medycynie. O przeciwwskazaniach do użycia zastrzyków gazowych w artykule.
Kriosauna – wskazania i przeciwwskazania, czyli sposób na zachowanie zdrowia i urody
Działanie na organizm przez płynny azot już dawno stosuje się w kosmetologii, lecz teraz jego wykorzystują i w medycynie. Z materiału dowiadujecie się, którą korzyść może przynieść odwiedzanie kriosauny i które są przeciwwskazania do procedury.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty