Maseczka do paznokci z czerwonego pieprzu

maseczka do paznokci z czerwonego pieprzu

Uroda rąk zależy nie tylko od zadbanego wyglądu skóry, ale również i paznokci. Dosyć często płytki paznokci stają się żółte, rozwarstwiają się i to jest sygnałem do tego, że są niektóre zaburzenia funkcjonowania narządów wewnętrznych organizmu.

Proces regeneracji paznokci pod warunkiem poprawnego odżywiania, zażywania witamin, stosowanie kąpieli rąk i innych zabiegów, przebiega dosyć długo. Więc wiele z nas szuka sposobów na szybkie odnowienie paznokci. Oprócz tego, jeśli w czasie jakiejś imprezy musisz mieć długie paznokcie, można spróbować przyśpieszyć proces za pomocą maseczki z czerwonego pieprzu.

Maseczka do wzmocnienia paznokci z czerwonym pieprzem

Czerwony, ostry pieprz zawiera dużą ilość różnorodnych substancji mineralnych, alkaloidów. Zażywanie ostrej przyprawy wzmocni efekt oddziaływania pieprzu w postaci maseczki do paznokci.

Przepis na przygotowanie maseczki do wzmocnienia, odnowienia uszkodzonych paznokci, dzięki której paznokcie stają się błyszczące, uzyskują zdrowy wygląd, jest dosyć prosty.

Przepis maseczki na wzmocnienie paznokci

Składniki:

  • pieprz czerwony mielony – 1 lub 2 łyżeczki;
  • krem do rąk – 1 łyżka stołowa;
  • woda – 10 kropelek;
  • sok cytrynowy (kwas cytrynowy) – połowa łyżeczki.

Przygotowanie i stosowanie

Umieścić krem w miseczce, wsypujemy proszek pieprzu czerwonego, dodajemy wodę i sok cytryny. Wszystkie składniki dokładnie wymieszamy. Mieszankę wstawiamy do mikrofalówki na 10 minut. Ona musi wystygnąć, następnie nanosimy na paznokcie. Następnie owijamy ręce folią lub zakładamy rękawiczki polietylenowe. Po upływie 15 minut maseczkę zmywamy ciepłą wodą, nie używając mydła.

Po zabiegu smarujemy paznokcie kremem do rąk, ale najlepiej olejem oliwkowym, nie zmywamy do rana.

Jeśli chodzi o częstotliwość robienia owej maseczki, 1-2 razy tygodniowo lub 1 raz miesięcznie, decyduj sama.

Maseczka do wzrostu paznokci z czerwonym pieprzem

Po to, aby stymulować intensywny wzrost paznokci zrób zaoferowaną maseczkę do paznokci z pieprzem i kremem.

Zanim naniesiesz maseczkę, przepis której umieszczamy nieco niżej, zanurz ręce do ciepłej wody z solą morską. W tym celu należy rozcieńczyć 3 łyżki deserowe w 1 litrze ciepłej wody, zanurz ręce na 15-20 minut. Od razu po dokonaniu kąpieli rąk nanieś na paznokcie wcześniej przygotowaną maseczkę.

maseczka do paznokci z czerwonego pieprzu przepis

Przepis maseczki do wzrostu paznokci

Składniki:

  • pieprz czerwony – 10 gr;
  • woda mineralna – 10 gr;
  • niezbyt tłusty krem do rąk (najlepiej żel) – 1\2 łyżeczki.

Przygotowanie i stosowanie

Wymieszać pieprz czerwony z wodą mineralną, dodać krem. Delikatnie mieszając, nieco nagrzewamy mieszankę. Nanosimy grubą warstwę mieszanki na paznokcie. Po upływie 15-20 minut zmywamy maseczkę ciepłą wodą, nanosimy olej oliwkowy.

 
Powiązane artykuły:
Pilnik do paznokci i różne rodzaje narzędzi do manicure
Przyszedł czas zmienić ulubiony pilnik do paznokci, a nie wiecie, które narzędzie wybrać. Wam pomoże artykuł. W nim dokładnie są opisane wszystkie istniejące odmiany pił zależnie od materiału wyrobu, piłowania, a także ścieralności.
Rozwarstwiają się i łamią paznokcie – przyczyny i leczenie
Paznokcie, które łamią się to zjawisko znajome wielu dziewczynom. W pewnych wypadkach to nie tylko kosmetologia, ale i medyczny problem. Zorientujemy się dlaczego łamią się paznokcie i jak z tym walczyć.
Hitowe paznokcie domowym sposobem – jak wykonać matowe paznokcie?
Chcecie spróbować zrobić manicure bez połyskującego blasku, stworzyć gustowne matowe pokrycie? W materiale są opisane skuteczne sposoby osiągnięcia pożądanego wyniku. Ich można stosować przy naniesieniu zwyczajnego lakieru,czy żelu.
Akcesoria potrzebne do przedłużania paznokci metodą akrylową – zestaw startowy dla początkujących
Chcecie robić zwiększanie samodzielnie, czy zamierzacie zarabiać sztuką modelarstwa paznokci? Chcecie spisać dokładny spis koniecznych materiałów i sprzętu? Z artykułem sprawicie się do 2 razy szybciej.Tu są przelane wszystkie potrzebne przedmioty.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty