Maseczka do twarzy na czarne kropki

maseczka do twarzy na czarne kropki

Czarne kropki (zaskórniki) na twarzy charakterystyczne są dla kobiet z tłustą lub mieszaną cerą. Powstają w wyniku rozszerzonych porów, które zatykają się wydzielinami z gruczołów łojowych, zrogowaciałymi komórkami naskórka, cząsteczkami kurzu. Tłuszcz w porach z czasem staje się czarny. Oprócz tego zaskórniki to wspaniała gleba do rozmnażania bakterii, które powodują zapalenie naskórka, w wyniku czego może dojść do hiperpigmentacji i powstania blizn.

Przepisy maseczek do twarzy na czarne kropki

Każdy chce się pozbyć zaskórników i to jest zrozumiałe, ponieważ one psują wygląd zewnętrzny, w wyniku czego twarz wygląda niezadbaną. Pozbyć się czarnych kropek można w salonie kosmetycznym za pomocą takich zabiegów jak laserowe i próżniowe oczyszczanie twarzy. Jednak jeśli ci brakuje czasu lub pieniędzy, możesz samodzielnie w domu zrobić maseczkę do twarzy na czarne kropki. Oferujemy najlepsze przepisy maseczek oczyszczających.

Maseczka białkowa

Maseczka białkowa do twarzy daje możliwość pozbyć się czarnych kropek w ciągu kilku tygodni (maseczkę nanosimy 1 raz co 3 dni). Białko jajka nie tylko oczyszcza pory, ale również zmniejsza je, zapobiega powstaniu nowych zaskórników.

Składniki:

  • sok cytrynowy – 1 łyżeczka;
  • białko jajka-1 szt.

Przygotowanie i naniesienie

Białko ubijamy, aby powstała piana, dodajemy sok cytrynowy. Na twarz nanosimy 3-4 warstwy mieszanki, następną nanosimy wtedy, gdy poprzednia wyschnie. Po upływie 15 minut maseczkę zmywamy.

Maseczka owsiana

Wiele z nas zna, że maseczka owsiana wspaniale nawilża zwiędłą cerę. Jednak o wspaniałych właściwościach oczyszczających płatków owsianych wiedzą nieliczni. Maseczka owsiana wspaniale usuwa czarne kropki.

Składniki:

  • płatki owsiane – 2 łyżki stołowe;
  • kefir (lub inny nabiał niesłodki) – 2 łyżki stołowe.

Przygotowanie i naniesienie

Płatki podrobić w młynku do kawy, wlać kefir, zaczekać 5-10 minut. Nanosimy mieszankę na twarz, po 10-15 minut zmywamy bez mydła.

białkowa maseczka do twarzy na czarne kropki

Maseczka żelatynowa

Składniki:

  • żelatyna – 1 łyżeczka;
  • mleko – 1 łyżka stołowa;
  • węgiel aktywny – 1 pigułka.

Przygotowanie i naniesienie

W kubku z mlekiem rozpuszczamy żelatynę, następnie dodajemy rozdrobioną pigułkę węgla aktywnego. Maseczkę można nanieść na całą twarz albo tylko na strefy problemowe. Po 20 minutach usuwamy powstałą powłokę. Resztki maseczki zmywamy.

 
Powiązane artykuły:
Żelatyna na czarne kropki
Maski z żelatyną mają prawdziwie unikalne właściwości. One stwarzają trwałą błonę na skórze, która sprzyja szybkiemu i lekkiemu usunięciu kropek. Jak zrobić ją w domowych warunkach? O tym czytajcie w naszym artykule.
Trądzik na kościach policzkowych – jak się go pozbyć?
Trądzik psuje wygląd zewnętrzny i czasami wywołuje świerzb. Dlaczego pojawiają się pryszcze na kościach policzkowych i co czynić, żeby pozbyć się ich? Czytajcie o tym w naszym artykule.
Regularna opieka nad skórą oblicza
Dwukrotnie w ciągu dnia myjecie się, nanosicie na twarz tonik i nawilżający krem, lecz skórze wszystko jedno i chce czegoś lepszego? W artykule są opisane wszystkie niuanse regularnej opieki nad skórą, a także cenne porady.
Opieka za skórą oblicza po 30 latach
Nie każda kobieta, co osiągnęła 30-stu lat jest zadowolona ze swojego odzwierciedlenia w lustrze. Na żal, skutecznych środków od wiekowych przemian jeszcze nie wynaleziono. Lecz w siłach każdej kobiety jest maksymalnie zachować młodość.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty