Maseczka z glinki na trądzik – czyli jak skutecznie oczyścić skórę?

maseczka z glinki na trądzik

Maseczka z glinki to wielofunkcyjny środek. Z jego pomocą można znacznie poprawić wygląd skóry i włosów leczyć zapalenie skóry i zatrzymać wypadanie. Pomaga maseczka z glinki na trądzik. Jaki kaolin nadaje się lepiej do walki z trądzikiem– biały, zielony czy niebieski? Spróbujmy wyjaśnić.

Maseczka do twarzy z glinki to najlepszy środek na trądzik

Glina nadaje się dla skóry twarzy dzięki swojemu składowi. To naturalny kompleks mineralny, który ma leczniczy wpływ w różnych kierunkach:

  • oczyszcza pory;
  • usuwa toksyny;
  • przyspiesza krążenie krwi w tkankach;
  • nasila procesy metabolizmu;
  • działa jak naturalny środek antyseptyczny;
  • usuwa proces zapalny;
  • zmniejsza obrzęk;
  • działa jak naturalny relaksant.

Ta lista cechuje wszystkie rodzaje glinki, ale każdy z nich ma swoje własne właściwości. Maska z białej glinki nadaje się bardziej dla dojrzałej skóry, z czarnej – dla nastolatków. Jeśli marzysz jak pozbyć się blizn i szram, lepiej wybrać niebieski lub zielony kaolin.

Jak przygotować maseczkę?

Maska na trądzik z niebieskiej gliny

Ta maska uruchamia procesy regeneracji w tkankach, dlatego doskonale radzi sobie z bliznami od trądzika i świeżej wysypki. Jest to jedyny rodzaj glinki, który można nakładać bezpośrednio na pryszcze. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy rozpuścić glinkę w ciepłej wodzie do konsystencji gęstej śmietany i nałożyć na twarz. Im wyższa temperatura, tym głębiej oczyszcza się skóra, ale nie przesadzaj, aby uniknąć oparzeń. Jak tylko glinka stwardnieje, można ją zmyć wodą.

Maska z białej gliny na trądzik

maseczka z glinki na pryszczy

Maseczka jest wydajna od podskórnych pryszczy. Ten środek również nadaje się do suchej i dojrzałej skóry, ponieważ biała glinka nie wysusza i ma orzeźwiający efekt. Przygotowywać maseczkę trzeba tak samo jak poprzednią, ale zalecane jest obniżenie temperatury wody do 30 stopni.

Maska z czarnej gliny na trądzik

Środek ten pomaga nawet w tych przypadkach, gdy wszystkie inne środki okazały się nieskuteczne. Wykorzystując ten środek należy pamiętać, że po spłukiwaniu maseczki należy przetrzeć twarz tonikiem lub płynem micelarnym. Tylko tak można uniknąć rozszerzenia porów cery.

 
Powiązane artykuły:
Pasta do zębów na trądzik – skuteczny sposób na oczyszczenie skóry twarzy
Pasta do zębów – jeden z nietradycyjnych środków, używanych dla walki z trądzikiem. Z artykułu dowiadujecie się, dlaczego pasta do zębów pomaga od pryszczy, jak wybrać odpowiedni środek dla tego celu i jak poprawnie go wykorzystać.
Mydło glicerynowe – domowe kosmetyki
Glicerynowe mydło jest idealnym środkiem dla oczyszczenia skóry dowolnego typu. Dzięki naturalnemu składowi, jego użycie nie tylko zachowuje wilgoć, lecz efektywnie sprawia się ze skórnymi chorobami, nie wywołuje alergicznych reakcji.
Węgiel aktywny na trądzik – wydajny i bezpieczny środek do oczyszczenia twarzy
Jeśli dawno marzycie pozbyć się wysypywań na obliczu, trądziku, to uważnie czytajcie nasz nowy artykuł. Materiał zawiera dosyć informacji o takim sposobie leczenia choroby jak użytek węgla i jego użycie dla kosmetycznych masek.
Woda różana – niezastąpiony środek w pielęgnacji twarzy
Różana woda wykorzystuje się dla poprawy prężnej skóry, oświetlenia koloru oblicza, a także dla oziębienia i zwilżenia skóry. W tym artykule dowiadujecie się o pożytecznych właściwościach różanej wody, a także jak ją zrobić samodzielnie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty