Maska dla suchych włosów w domowych warunkach

maska dla suchych włosów w domowych warunkach

Suche włosy dla dowolnej dziewczyny – prawdziwe ukaranie. Mdłe, łamliwe, takie co źle poddaje się rozczesywaniu, one zdolne zepsuć humor po prostu od rana. Na szczęście środków sprzyjających umocnieniu włosów i powrotowi im blasku istnieje niemało. Ogromny plus w tym, że wszystkie maski dla suchych włosów można przygotować w domowych warunkach. Przy tym za składnikami, które są potrzebne, nawet nie zdarzy się biec do sąsiedniego supermarketu – wszystko potrzebne już znajduje się w waszej kuchni.

Jak odnowić suche włosy?

Dziś w salonach piękności, aptekach i specjalistycznych sklepach sprzedaje się masa różnych środków, stworzonych specjalnie dla łamliwych, suchych włosów. Wszystkie one zazwyczaj są efektywne i w większości wypadków rzeczywiście pomagają domagać się pożądanego wyniku. Lecz na pewno rozumiecie, że znaleźć odpowiedni koszt jest bardzo nieprosto. A eksperymenty na włosach – zajmowanie bardzo niebezpieczne.

Maski dla suchych włosów przygotowane w domowych warunkach, być może wyglądają nie tak pociągająco jak salonowe środki. Lecz ich efektywny stuprocentowy naturalny skład kompensuje dowolne usterki. Wszystkie maski działają miękko i absolutnie nie szkodzą włosom. Efekt od ich użycia zapada nie tak szybko jak w wypadku z chemią, lecz pozytywne przemiany będą zauważalne już po pierwszej procedurze.

Lepsze ludowe przepisy masek dla suchych włosów

Przygotować maskę dla włosów własnymi rękami jest naprawdę absolutnie nieskomplikowanie. Oto najpopularniejsze przepisy.

Maska z kefirem

Składniki:

 • kefir;
 • mleko.

Przygotowanie

Kefir – jedno z najbardziej pożytecznych dla uszkodzonych i suchych włosów środków. Masek na jego podstawie jest wymyślonych bardzo dużo. Lecz jest uważany za najbardziej pożyteczny bardzo prosty środek – mieszanka kefiru ze zsiadłym mlekiem. Zmieszajcie te dwa produkty, akuratnie nanieście na loki i zmyjcie w przybliżeniu po kwadransie. Na życzenie do maski można dodać trochę oliwy, czy cytrynowego soku.

Maska z olejem

Składniki:

 • olej rośliny;
 • cytrynowy sok.

Przygotowanie

Efektywna domowa maska dla suchych włosów przygotowuje się z oleju roślinnego (koniecznie oliwnego). Taki środek pomoże odnowić strukturę keratynową włosów. Dla przygotowania maski będzie potrzeba pięć łyżek oleju, cytrynowy sok. Zmieszajcie składniki rzetelnie i nanieście na włosy na trzydzieści minut. Powtarzać procedurę rekomenduje się raz na dwa tygodnie.

Maska z olejem rokitnika

Składniki:

 • olej rośliny;
 • olej rokitnika.

Przygotowanie

Niezły środek dla suchych włosów – maska z łyżki oleju roślinnego i oleju rokitnika. Otrzymaną mieszanką smarują się korzenie. Na maskę ubiera się czepek. Za godzinę maskę można zmywać zwyczajnym szamponem.

Maska z bananem

Składniki:

 • olej oliwy;
 • banan;
 • żółtko.

Przygotowanie

Bardzo przyjemny i pożyteczny przepis maski dla suchych włosów z bananem. Rozdrobnijcie miąższ jednego cytrusowego w blenderze. Dodajcie do otrzymanej kaszy jedno żółtko i parę łyżek stołowych oliwy. Rzetelnie zmieszajcie wszystkie składniki i nanoście na włosy w przybliżeniu na pół godziny. Po naniesieniu maskę koniecznie otulić.

Maska z jogurtem

Składniki:

 • jogurt;
 • jajko.

Przygotowanie

Wzmacniający środek dla suchych włosów można przygotować nawet z resztek jogurtu. Pięć łyżek kwaśno-mlecznego produktu będzie wystarczająco. Zbijcie do jogurtu jajko i porządnie przemieszajcie go. Takiej masce wystarczy pobyć na włosach w ciągu kwadransu.

Maska z miodem

Składniki:

 • miód;
 • oliwa;
 • nietłusty ser.

Przygotowanie

Umocnić koniuszki suchych włosów pomoże maska, przygotowana według takiego przepisu: w jednym naczyniu trzeba zmieszać po łyżce miodu i oliwy z 50 gramami nietłustego sera. Rozcieńczyć mieszankę można niewielką ilością mleka.

Maska z cebulowo-czosnkowym sokiem

Składniki:

 • cebula;
 • czosnek.

Przygotowanie

Maska z cebulowo-czosnkowym sokiem – to efektywny, wzmacniający środek dla amatora. Dla neutralizacji zapachu do mieszanki dodaje się sok cytryny.

Maska z musztardą

musztardowa maska dla suchych włosów przepis

Składniki:

 • musztarda;
 • majonez;
 • oliwa.

Przygotowanie

Jest dosyć popularny przepis musztardowej maski dla suchych włosów. W skład środka wchodzi majonez i oliwa – po łyżce stołowej, a także musztardowy proszek i masło – po łyżce do herbaty. Dobrze mieszamy składniki, wcieramy do korzeni i skóry głowy i trzymamy na włosach niemniej niż pół godziny.

 
Powiązane artykuły:
Maska dla gęstości włosów w domowych warunkach
Marzycie o gęstej i sumiastej czuprynie, a włosy rosną bardzo powoli i nie różnią się dobrą objętością? Polepszyć sytuację pomogą domowe maski. One pracują kosztem drażliwego działania, a toż są efektywne przy trwałym stosowaniu.
Korzyść i szkoda mycia włosów sodą
Mycie włosów sodą – tania i nieszkodliwa alternatywa szamponowi. W artykule są przedstawione przewagi i usterki tej metody, instrukcja prawidłowego mycia głowy sodą oraz środki zapobiegawcze przy jej użyciu.
Umocnienie włosów ludowymi środkami w domowych warunkach
Nasz nowy artykuł jest poświęcony umocnieniu włosów ludowymi środkami w domowych warunkach. Poznawszy sposoby przygotowania masek i opłukiwania włosów, można wybrać najbardziej odpowiednią metodę.
Naturalny szampon swoimi rękami
Nawet jeśli szampon ze sklepu pstrzy takimi słowami, jak "z organicznych komponentów", to nie oznacza, że środek jest pozbawiony syntetycznych składników. Lecz można zrobić naturalny szampon swoimi rękami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty