Maska dla włosów z kwasem nikotynowym

maska dla włosów z kwasem nikotynowym

Kwas nikotynowy spotyka się w składzie wielu salonowych fryzjerskich środków. Na życzenie maski z kwasem nikotynowym dla uzdrowienia włosów można czynić i samodzielnie w domowych warunkach. I nie należy przestraszać się nazwy tej substancji – nie ma absolutnie nic wspólnego z nikotyną, natomiast jest masa pożytecznych właściwości.

Czy usprawiedliwiono stosowanie kwasem nikotynowym w składzie masek dla wzrostu włosów?

Kwas nikotynowy sprzyjająco wpływa i na włosy, i na skórę głowy. Jego główne właściwości – rozszerzać naczynia i sprzyjać przyśpieszeniu procesu przemiany materii, które z kolei zabezpieczają szereg pożytecznych efektów:

  • umocnienie włosów;
  • ich zwilżenie;
  • przyśpieszenie wzrostu;
  • usunięcie łupieżu.

Poza tym, po procedurze czupryna wygląda żywą, błyszczy, prosto poddaje się rozczesywaniu.

Proste maski z kwasem nikotynowym dla wzrostu włosów

Środek można używać, lecz tylko za pozwoleniem fachowca. Samodzielnie pozwala się wykorzystać kwas zewnętrznie. Żeby zauważyć przemiany należy przejść cały kurs. Dla niego trzeba robić maseczki niemniej trzydziestu fiolek.

Nanosić maskę dla włosów należy z czystym, czy trochę rozcieńczonym nikotynowym kwasem. Odkrywajcie fiolkę i działajcie szybko – w powietrzu substancja rujnuje się. Wcierajcie witaminę В3 do skóry. Zwyczajnie, żeby obrobić całą powierzchnię głowy jednego ml z fiolki będzie za mało, toż należy rozdzielać lekarstwa bardzo oszczędnie. I nie przeżywajcie, tego wystarczy dla osiągnięcia potrzebnego wyniku!

Przepis maski dla włosów z kwasem nikotynowym i aloesem

Składniki:

  • nikotynowy kwas – 2 fiolki;
  • sok aloesu – 1 łyżka;
  • propolis (spirytusowy nastój) – 4-5 kropli.

Przygotowanie i naniesienie

Wszystkie ingredienty dobrze zmieszać. Otrzymany skład nanieść wyjątkowo na korzenie i po paru godzinach zmyć. Taką maskę czynić należy przez dzień.

 
Powiązane artykuły:
Maska dla włosów z kefirem i jajkiem
Czy wiecie, że kefir jest pożyteczny nie tylko dla układu pokarmowego, ale i dla włosów? Przepisy domowych masek z kefirem i jajkiem będą pożyteczne tym paniom, które marzą o zdrowych i świetnych lokach.
Wazelinowy olej dla włosów
Myślicie, że wazelinowy olej godzi się tylko dla zamiany gliceryny, czy oliwienia działek skóry, co zgrubiały? Ten produkt przemysłu naftowego jest bardzo pożyteczny w trakcie opieki nad włosami.
Maski dla odnowienia włosów w domowych warunkach
Zasmuca Was stan włosów? Nawet wizualnie widać, że włosy są rzadkie, słabe i łamią się? Doradzamy dla wznowienia struktury włosów stosować domowe maski. Przepisy efektywnych składów masek są przedstawione w artykule.
Maski dla objętości włosów w domowych warunkach
Jeśli oddajecie przewagę domowym naturalnym maskom to wtedy nasz świeży artykuł jest dla was. W materiale znajdziecie trzy najlepsze przepisy przygotowania masek, zdolnych nadać lokom świetność już od pierwszego stosowania.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty