Maski dla objętości włosów w domowych warunkach

maski dla objętości włosów w domowych warunkach

Nadać lokom świetność i dodatkową objętość można za pomocą specjalnych szamponów, czy środków do układania. One stwarzają na każdym włosku mikroskopijną błonę, która go wzmacnia i podprowadza koło podstawy. Lecz w podobnej produkcji często mieszczą się sylikony, co źle wpływają na zdrowie pasm.

Najlepszą alternatywą takim środkom uważają się maski dla objętości włosów w domowych warunkach. Stale stosując zaledwie 3 bardzo efektywne przepisy, można szybko domagać się pożądanego efektu, który będzie zauważalny już po 1-2 stosowaniach.

Maska dla nagłej objętości włosów z suchymi drożdżami

Przedstawiony wariant środka po odejściu za lokami cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. W drożdżach mieści się duża ilość ważnych witamin, sprzyjających żywieniu skóry głowy, nadania pasmom zdrowego blasku, elastycznego i świetności od korzeni.

Przepis drożdżowej maski dla podwyższenia objętości włosów

Składniki:

 • suche drożdże – 30 g (2 st. łyżki);
 • mleko – 0,25 szklanki;
 • cukier kryształ – 15 g;
 • oliwa – 15 ml.

Przygotowanie i naniesienie

Ciepłym mlekiem zalać drożdże i scukrować do rozczynu. Zostawić zaczyn na 25-30 minut, aż na powierzchni nie pojawią się bąbelki. Otrzymaną mieszankę połączyć z olejem i rzetelnie mieszać. Palcami wetrzeć masę do skóry po przedziałkach, potem rozprowadzić jej resztę po czystych suchych lokach. Założyć na głowę celofanowy, prysznicowy czepek i otulić ręcznikiem. Przez 40 minut zmyć środek.

Prosta maska dla dodatkowej objętości włosów z granulowanej żelatyny

Spożywcza żelatyna działa analogicznie sylikonu, osnuwając włos błoną, tymczasowo go wzmacniając. Lecz opisywany produkt nie szkodzi pasmom, a przeciwnie, posila i broni ich, czyni posłusznymi i świetnymi.

Przepis żelatynowej maski

Składniki:

 • kosmetyczna gliceryna – 15 ml;
 • żelatyna – 30 g;
 • zimna woda – 0,5 szklanki;
 • kondycjoner dla włosów (jakikolwiek) – 15 ml.

Przygotowanie i naniesienie

Zalać wodą żelatynę i zostawić wchłaniać płyn w przybliżeniu na 20 minut. O tej porze można wyszorować głowę. Przez odprowadzony okres nagrzewać żelatynową mieszankę do pełnego rozpuszczenia suchego komponentu. Ciepłą masę zmieszać z kondycjonerem i gliceryną. Nanieść otrzymaną maskę na wilgotne pasma, masować. Otulić loki błoną i ręcznikiem. Po 40 minutach zmyć środek dużą ilością chłodnej wody.

Głęboko posilająca maska dla objętości włosów z kakao

Ten wariant maski jest swoistą SPA- procedurą dla włosów i skóry głowy. Oprócz nadania pasmom świetności, aktywny ingredient środka głęboko posila komórki, napełnia je organicznymi wiewiórkami, aminokwasami i witaminami, polepsza tok krwi.

Przepis maski z kakao

Składniki:

maski dla objętości włosów
 • mleko – 0,3 szklanki;
 • kakao w proszku – 2 st. łyżki;
 • koniak – 2 st. łyżki;
 • żółtko kurzego jajka – 1 szt.

Przygotowanie i naniesienie

Kakao z mlekiem podgrzać, nie udowadniając do wrzenia. Trochę ostudzić rozczyn i zmieszać go ze świeżym żółtkiem i koniakiem. Gęsto naoliwić włosy otrzymanym składem, włączając koniuszki. Założyć polietylenowy czepek, omotać szczelnie ręcznikiem. Za godzinę dobrze opłukać loki.

 
Powiązane artykuły:
Maska dla włosów z kwasem nikotynowym
Kwas nikotynowy do szkodliwej nikotyny żadnego stosunku nie ma. Przeciwnie, to pożyteczna substancja, która bardzo często wchodzi w skład środków kosmetologicznych. Z niego również można przygotowywać maski dla włosów.
Maska dla włosów z kefirem i jajkiem
Czy wiecie, że kefir jest pożyteczny nie tylko dla układu pokarmowego, ale i dla włosów? Przepisy domowych masek z kefirem i jajkiem będą pożyteczne tym paniom, które marzą o zdrowych i świetnych lokach.
Wazelinowy olej dla włosów
Myślicie, że wazelinowy olej godzi się tylko dla zamiany gliceryny, czy oliwienia działek skóry, co zgrubiały? Ten produkt przemysłu naftowego jest bardzo pożyteczny w trakcie opieki nad włosami.
Maski dla odnowienia włosów w domowych warunkach
Zasmuca Was stan włosów? Nawet wizualnie widać, że włosy są rzadkie, słabe i łamią się? Doradzamy dla wznowienia struktury włosów stosować domowe maski. Przepisy efektywnych składów masek są przedstawione w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty