Mdłości w ciąży – co robić?

mdłości w ciąży co robić

Niestety u 90% przedstawicielek płci pięknej okres oczekiwania na dziecko nie mija bez mdłości. Wiele kobiet z doświadczenia zna to okropne uczucie, kiedy jeszcze chwila i nudności kończą się wymiotami. Niestety uniwersalne lekarstwo na tę dolegliwość jeszcze nie zostało wynalezione przez korporacje farmaceutyczne, lecz recepty medycyny ludowej lub porady "doświadczonych" w tym co robić, jeśli mdłości dokuczają kobiecie w ciąży, mogą się przydać.

Recepty medycyny ludowej

Jako środek na mdłości zawsze służyły mieszanki ziołowe, które uspokajają układ nerwowy i błonę śluzową żołądka. Odpowiedź na pytanie co robić, jeśli masz dotkliwe mdłości w ciąży, da przepis jednego z naparów.

Ingredienty:

  • 2 łyżeczki liści mięty, kwiatów nagietka i ziół krwawnika;
  • 1 łyżeczka kory kozłka lekarskiego.

Przygotowanie

Wszystkie składniki zalać 400 ml wrzącej wody i pozostawić w termosie w ciągu kilku godzin. Wtedy napar należy przecedzić i przyjmować w ciągu dnia po 50 ml w regularnych odstępach czasu. Kurs stosowania środku – do 25 dni. Zawsze warto pamiętać, że nawet jeśli mdłości w ciąży są bardzo dokuczliwe, nie warto robić napar bardziej skoncentrowanym, bo każda fitoherbata – to słabe lekarstwo.

Jak sobie pomóc przy mdłościach?

Należy zauważyć, że lekarze już dawno ustalili: objawy nudności w ciąży zdarzają się zazwyczaj, jeśli kobieta dawno nie jadła.

Dlatego w tym okresie są obowiązkowe ułamkowe posiłki, niemniej niż 6 razy dziennie. Lecz odpowiedź na pytanie co jeść, aby nie wymiotować w ciąży, będzie w dużej mierze zależeć od tego, czego się chce w momencie pojawienia się napadu. I jak już pewnie zrozumiałaś, odpowiedź: "nic", nie jest słuszna, więc uzbrój się w krakersy, solone orzechy, suszone morele, sucharki z rodzynkami, cytrynę, lizaki i eksperymentuj.

Ponadto istnieje szereg porad na temat tego co robić, aby nie wymiotować w ciąży:

  1. Jedz śniadanie nie wstając z łóżka. Przygotuj wcześniej, tuż obok miejsca do spania, chleb, jabłko lub jogurt, a po lekkim "śniadaniu" nie spiesz się, aby wstać co najmniej 10 minut.
  2. Po tym jak w końcu obudziłaś się i wstałaś zjedz niewielką ilość żywności bogatej w białko: jaja, twaróg, sery, itp.
  3. Zaleca się, aby nie pić bezpośrednio po posiłku, a pół godziny później.

Oprócz "sztuczek" z jedzeniem, aby nie wymiotować w ciąży, staraj się robić to, co pomaga organizmowi uniknąć niepotrzebnych stresów:

  • poruszaj się ostrożnie, bez gwałtownych ruchów;
  • mocne mdłości w ciąży co robić
  • należy unikać nieprzyjemnych zapachów, a także dymu papierosowego, zapachu chemii gospodarczej i kosmetyków;
  • nie znajdować się w nieprzewiewnych i dusznych pomieszczeniach;
  • staraj się więcej spacerować na świeżym powietrzu i w pełni odpoczywać w nocy.

Więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co robić, jeśli masz mdłości w ciąży niestety nie ma. Jedni cierpią i czekają, aż ten stan minie samoistnie, a inni eksperymentują. Słuchaj siebie i być może wynajdziesz swoją indywidualną receptę na walkę z mdłościami.

 
Powiązane artykuły:
Kiedy ustępują mdłości, ile jeszcze trzeba cierpieć?
Mdłości na początku ciąży – każda kobieta rozumie o czym mowa. Lecz niepokoi inne pytanie – kiedy nareszcie przejdzie toksykoza i ciężarna westchnie z ulgą i rozkoszuje się swoim odmiennym stanem?
Co pomaga na mdłości – jak sobie poradzić z napadami nudności w ciąży?
Mdłości wycieńczają organizm kobiety jak moralnie, tak i fizycznie. Jednak zawsze należy pamiętać, że to tymczasowe trudności, które szybko stopniowo zejdą wniwecz. A jak długo to potrwa? Oto niektóre rady, które pomogą poczuć się lepiej.
Kiedy ustępują mdłości u kobiet w ciąży?
Wielu kobiet, co mają mdłości podczas ciąży, męczy tylko jedno pytanie: kiedy zakończy się ten okropny stan? Damy odpowiedź w artykule. Lecz warto uwzględniać, że toksykoza może przejawić się i na późnych terminach ciąży.
Jak złagodzić poranne mdłości we wczesnym okresie ciąży?
Czasami symptomy toksykozy są na tyle mocne, że kobiecie nie zostaje innego wariantu, jak tylko zwracać się z pomocą do fachowców. Jednak w szeregu wypadków odejść od problemu udaje się tylko skorygowawszy żywienie i sposób życia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty