Mechaniczna czystka twarzy – piękna, zdrowa skóra

Stan skóry - jeden z głównych wskaźników żeńskiej piękności. Żeby skóra wyglądała czystą, zdrową i dłużej zachowywała młodość, ważnie regularnie przeprowadzać zabiegi czystki twarzy. Czystka twarzy jest pokazana absolutnie wszystkim, kto troszczy się o swój wygląd zewnętrzny. Inna sprawa – którą właśnie metodę do tego wybrać? Rozpatrzymy dla kogo rekomenduje się mechaniczna czystka twarzy i jak ona przeprowadza się.
Procedura mechanicznej czystki twarzy w salonie
Chociaż mechaniczna czystka jest uważana za "starą" i nieprzyjemną za odczuciami metodę, jest najbardziej dokładnym i skutecznym zabiegiem głębokiego oczyszczenia skóry. Przede wszystkim ta procedura jest pokazana właścicielom tłustej skóry, skłonnej do pojawienia trądziku, zaskórników, krostek.
Mechaniczna czystka skóry oblicza jest uważana za ręczną, lecz niektóre narzędzia, a także aparaty dla jej przeprowadzenia są potrzebne. Dla oczyszczenia porów stosuje się specjalne dwustronne łyżki Uno lub kosmetologiczne pętle (dla usunięcia niegłębokich zaskórników, krostek), igła Vidala (do otwarcia niewielkich zlokalizowanych trądzików), sterylne chusteczki kosmetyczne. Dla parzenia skóry może stosować się parownik, a dla późniejszej dezynfekcji i usuwania podrażnienia – aparatury darsonwalizacji ,czy podczerwona lampa.
Etapy proceduryMechaniczna czystka przeprowadza się w kilka etapów. Najpierw wykonuje się rzetelne oczyszczenie skóry od makijażu i powierzchownych zabrudzeń. Po tym jest możliwy zabieg lekkiego peelingu dla usunięcia zrogowaciałej warstwy naskórka. Trzeci obowiązkowy etap - rozgrzewanie skóry parzeniem parownika, albo za pomocą specjalnej rozgrzewającej maski. Jest to konieczne, aby zmiękczyć skórę, otworzyć pory, rozrzedzić ich zawartość, pomóc rozluźnić się mięśniom twarzy. Po oczyszczeniu skórę suszą i dezynfekują.
Dalej lekarz-kosmetolog przystępuje do czystki porów za pomocą wymienionych powyżej narzędzi. Głębokie zaskórniki usuwają się poduszeczkami palców, owiniętych sterylnymi serwetkami. W niektórych wypadkach łojowy kanał wymaga się poszerzyć za pomocą igły. Proces może być trochę bolesny, lecz wszystko zależy od indywidualistycznej czułości.
Jeśli na skórze jest dużo miejsc zapalenia to czystkę należy robić stopniowo (kilka razy), dopóki wszystkie pory nie będą oczyszczone.
Następny etap - obróbka skóry z zastosowaniem aparatu Darsonval, która przepuszcza działanie impulsowym zmiennym prądem. W wyniku aktywizuje się krwiobieg skóry, odbywa się gojenie mikro urazów, dezynfekcja skóry. Dla tych samych celów może stosuje się podczerwona lampa.
Na końcowym etapie procedury mechanicznej czystki skóry twarzy nakłada się maska, co ma uspokajające i antyseptyczne właściwości, sprzyjająca ściąganiu porów, zapobiegająca powstawaniu podrażnień.
Po mechanicznej czystce twarz może mieć poczerwienienie, które stopniowo przechodzi za kilka godzin, a czasami zachowuje się do dwóch dni (maksymalnie). To zależy od indywidualistycznych właściwości skóry. Lecz z reguły następnego dnia po zabiegu skóra wygląda na świeżą, dobrze nawilżoną, delikatną i prężną, wyraźnie polepsza się jej kolor.
Mechaniczna czystka zajmuje blisko półtorej godziny. Po zabiegu w ciągu 12 godzin nie trzeba umywać się wodą, nanosić kosmetyki dekoracyjne, a w ciągu trzech dni – opalać się na słońcu, czy w solarium. Średnia regularność przeprowadzenia mechanicznej czystki - raz na trzy, cztery miesiące, w niektórych wypadkach – raz w miesiącu.
Przeciwwskazania do mechanicznej czystki twarzy:
- ostre formy zapalenia skóry;
- trądzik w czasie zaostrzenia;
- chroniczne i wirusowe choroby skóry (egzema, opryszczka);
- ropne uszkodzenia skóry (pęcherze, czyraczność);
- kruchość naczyń krwionośnych, trądzik różowaty;
- bardzo suchą skóra;
- astma oskrzelowa.