Medytacja przeproszenia – poprawne przeprowadzenie

medytacja przeproszenia

Uważa się, że gniew i obraza mają dla człowieka destruktywny charakter. Właśnie dlatego ważne umieć przebaczać i odpuszczać sytuację, żeby nic nie przeszkadzało poruszać się dalej. Medytacja przeproszenia męża, rodziców, przyjaciół i innych ludzi pomaga rozwinąć siłę ducha, osiągnąć wewnętrzną harmonię i poprawić własną kondycję. Niemniej ważne dla życia – nauczyć się przebaczać samemu sobie.

Medytacja przeproszenia siebie dla kobiet

Często człowiek wini siebie z różnych przyczyn, co wpływa na organizm jak trucizna. Właśnie dlatego ważne nauczyć się pozbywać się takich "kotwic", które ciągną w dół. Bardzo prosty i dostępny sposób – pokuta. Można napisać listę istniejących obraz, które należy zapisać w przybliżeniu tak: "Ja, Swietłana, przebaczam sobie za to, że byłam zła na koleżankę" i tak dalej. Następnie należy szczerze odwołać się do Wyższych sił i jak mówi się, powiedzieć całą prawdę.

Medytacja przeproszenia samego siebie rozpoczyna się z relaksu i przyjęcia wygodnej pozycji. Pomyślcie o tym, że teraz znajdujecie się nad brzegiem morza i ciepła woda dotyka nogi. Spróbujcie zrobić głęboki wdech, najprawdopodobniej nic nie wyjdzie, ponieważ będzie przeszkadzać gruda obrazy, która gromadziła się całe życie. Następny krok – przedstawcie, jak ta gruda powoli przekształca się na dziecko, które miłe uśmiecha się i ciągnie się do was. Postarajcie się porozmawiać z maluchem i powiedzcie, że wszystko nie tak źle i wy nigdy go nie skrzywdzicie i wszystko będzie dobrze. Dajcie obietnicę, że od tej minuty rozpoczyna się nowe szczęśliwe życie. Po tym kilka razy zróbcie lekki wydech, a potem wydychajcie wszystkie obrazy i negatyw.

Medytacja przeproszenia rodziców i innych ludzi

Żeby zostać szczęśliwym człowiekiem należy pozbyć się kajdanków obraz, które budują poważne przeszkody na drodze do szczęścia człowieka. Istnieje kilka metodyk, które zarekomendowały siebie z dobrej strony. Jedną z najbardziej popularnych jest uważana technika Sviyash.

Medytacja przeproszenia obrazy składa się z kilku kroków. Na pierwszym etapie trzeba wybrać jednego człowieka, który przedtem was krzywdził. Ze względu na jego imię, wielokrotnie przeczytajcie takie słowa:

"Ze szczerą miłością i wdzięcznością przebaczam (imię człowieka) i przyjmuję jego/jej takim (ą), jakim (ą) on/ona jest. Przepraszam u (imię człowieka) za wszystkie złe myśli o nim/niej. Z miłością i wdzięcznością (imię człowieka) w całości wybacza mi".

Powiedziane zaklęcie pomoże pozbyć się istniejącego negatywu i oczyścić biopole. W ogóle jedna medytacja musi trwać około 10 minut. Korzystać się tą techniką należy do tego czasu, dopóki nie powstanie odczucie lekkości i ciepła. Ważne rozumieć, że przeproszenia tak prosto zasłużyć nie można i w pewnych wypadkach na technikę Sviyash zdarzy się zużyć do 5-ciu godzin. Jeśli podczas medytacji powstaje pragnienie zemścić się na sprawcę obrazy, to warto zatrzymać się, ponieważ osiągnąć wyniku wszystko jedno nie wyjdzie.

 
Powiązane artykuły:
Medytacje Osho na każdy dzień – osiągnięcie harmonii
Medytacja Osho dla rozmowy z ciałem – ten stan duszy, ta świadomość bez treści, to swego rodu czysty arkusz w waszej głowie. Dziś dowiadujemy się jak nauczyć się medytować.
Mudry na odchudzanie, czyli naturalne leczenie za pomocą energetycznych układów dłoni
Mudry – to ćwiczenia jogi na palcach rąk, które mogą pomóc w walce z chorobami, czy ulżyć proces odchudzania. Wykonywać takie ruchy należy regularnie, lepiej kilka razy w ciągu dnia. Z artykułu dowiadujecie się o najbardziej rozpowszechnionych mudrach.
Medytacja transcendentalna – co o niej warto wiedzieć?
Medytacja dziś mało kogo dziwi. Często przybiegamy do jej za duchowym spokojem i harmonią wewnętrzną. Lecz czasami mówić wiele mantr całkiem nieobowiązkowo. W jakości wariacji można spróbować medytację transcendentalną.
Wyjście do płaszczyzny astralnej dla początkujących – rekomendacje
Wiele osób słyszało o tym, że istnieje astral i do niego można wejść. Lecz nim nauczyć się to robić, ważne zrozumieć jak nauczyć się nastrajać na prawidłowy stan. Rozstrzygnęliśmy zorientować się, na czym polega ten proces.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty