Medytacje dla kobiet, czyli źródło wewnętrznej harmonii

medytacje dla kobiet

Życie kobiety z każdą dekadą jest coraz bogatsze, jednak wewnętrzny spokój i równowaga pozostają najważniejszymi wartościami. Wrócić do korzeni swojej duszy pomogą praktyki medytacyjne. Wiele kobiet dzisiaj są zainteresowane rozwojem duchowym, jednak często wybierają do uprawiania te praktyki, które są bardziej właściwe dla mężczyzn. Tymczasem w świecie istnieją specjalne dobre medytacje, przeznaczone właśnie dla kobiet. Znaleźć siebie, zmienić życiowe poglądy i aspiracje, odzyskać spokój i sięgnąć do źródeł kobiecej energii – wszystko to potrafią kobiece medytacje. O nich będziemy rozmawiać dzisiaj.

Medytacja "odpuszczenie sobie" dla kobiet

Jesteśmy bardzo skłonne czuć się odpowiedzialne za wszystko, co się dzieje wokół. Użalanie się nad sobą – jedno z ulubionych zajęć kobiety, podczas gdy to blokuje kobiecą energię. Przecież jedno z naszych głównych przeznaczeń – to miłość, która przede wszystkim powinna zaczynać się od miłości do siebie. Spróbujmy skutecznej medytacji "Odpuszczenie Sobie":

 1. Usiądź w wygodnej pozycji i rozluźnij wszystkie mięśnie swojego ciała.
 2. W myślach powtarzaj zdanie: "Ze szczerą miłością i nieskończoną wdzięcznością wybaczam sobie i akceptuję taką, jaką stworzył mnie Bóg. Wybaczam sobie swoje myśli, emocje i czyny. Kocham siebie".

Można spróbować wykonać tę medytację siedząc przed lustrem i zwracając się do własnego odbicia. Staraj się, aby w twoich słowach było jak najwięcej szczerości.

Medytacja "Kobieca Energia”

Mało kto wie, że medytować dla podwyższenia kobiecej energii możemy zajmując się rutynowymi kobiecymi sprawami. Pod warunkiem, że to przynosi nam radość i napełnia pokojem. Ale dziś proponujemy ci spróbować medytacji, która ma na celu rozszerzenie kobiecej energii, płynącej z naszej macicy:

 1. Zamknij oczy i skoncentruj swoją uwagę na macicy.
 2. Wdychając, zaciśnij wewnętrzne mięśnie.
 3. Na wydechu wyobraź sobie jak twoja macica się powiększa i wypełnia się energią.
 4. Powtórz 15 razy, aż do uczucia wewnętrznej pulsacji.
 5. Teraz na wydechu wyobraż sobie, że przez twoje stopy przechodzi energia Ziemi, podejmując do macicy i wypełniając ją.
 6. Wyobrażaj, że za każdym razem macica i energia się rozszerzają. Ona wypełnia sobą pokój, a następnie miasto, a potem rozszerza się do rozmiarów Ziemi, aż w końcu wypełnia Wszechświat.
 7. Wyobraź sobie, że szybujesz w pulsacji Wszechświata, która rodzi nieskończoność i nowe światy. Jesteś częścią tej wielkiej siły.
 8. Potem zacznij ściskać przestrzeń. Najpierw do rozmiarów Ziemi, a następnie – do kraju, następnie – do miasta, i tak dopóki on nie wróci do granic twojej macicy.
 9. Podziękuj tej przestrzeni i otwórz oczy.
Medytacja "Wewnętrzny Mężczyzna – Wewnętrzna Kobieta”

Każda kobieta nosi w sobie nie tylko kobiecą, ale i męską energię. Kobieca koncepcja jest konstruktywna, ona bierze energię kosmosu, podczas gdy męska za pomocą działań pochłania tę energię. Kiedy tłumimy (lub nie używamy) jakąś z energii to prowadzi do zaburzenia harmonii. Ponadto otwierając swoją wewnętrzną męską i kobiecą siłę można zbudować bardziej harmonijne relacje ze swoim obecnym partnerem. Ponieważ wszystkie wady, które cię szczególnie irytują w twoim partnerze – są nie więcej niż odbiciem was samych.

Zamknij oczy i spróbuj zobaczyć wzory swojej kobiecej i męskiej energii w postaci dwóch ludzi. Wyobraź sobie, że patrzą na siebie. Jak każdy zmedytacja żeńska energia nich czuje się w tej chwili? Jak odnoszą się do siebie? Czy znajdują tematy do rozmowy? Czy mają jakieś konflikty?

Spróbuj pobrać i odsłuchać medytację dla kobiet „Wewnętrzny Mężczyzna – Wewnętrzna Kobieta”. Ćwicz ją, aż relacji twoich wewnętrznych partnerów nie staną się najbardziej harmonijne.

Ponadto można medytować, powtarzając dla siebie specjalne pochwały. Istnieje masa afirmacji, które są przydatne dla kobiet nastawionych na sukces i te medytacje pomagają walczyć z twórczym zastojem w pracy, nadmierną nieśmiałością lub niewiarą w swoje siły. Skutki pozytywnych nastawień nie dadzą na siebie długo czekać!

 
Powiązane artykuły:
Wyjście do płaszczyzny astralnej dla początkujących – rekomendacje
Wiele osób słyszało o tym, że istnieje astral i do niego można wejść. Lecz nim nauczyć się to robić, ważne zrozumieć jak nauczyć się nastrajać na prawidłowy stan. Rozstrzygnęliśmy zorientować się, na czym polega ten proces.
Medytacja przeproszenia – poprawne przeprowadzenie
Obraza na siebie, czy na innego człowieka – destruktywne uczucie, które przeszkadza pełnemu życiu i zatruwa go, toż tak ważne umieć przebaczać. Ten artykuł opowie o medytacji przeproszenia, która napełni życie pozytywną energią i pomoże pozbyć się złości i obraz.
Medytacje Osho na każdy dzień – osiągnięcie harmonii
Medytacja Osho dla rozmowy z ciałem – ten stan duszy, ta świadomość bez treści, to swego rodu czysty arkusz w waszej głowie. Dziś dowiadujemy się jak nauczyć się medytować.
Mudry na odchudzanie, czyli naturalne leczenie za pomocą energetycznych układów dłoni
Mudry – to ćwiczenia jogi na palcach rąk, które mogą pomóc w walce z chorobami, czy ulżyć proces odchudzania. Wykonywać takie ruchy należy regularnie, lepiej kilka razy w ciągu dnia. Z artykułu dowiadujecie się o najbardziej rozpowszechnionych mudrach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty