Medytacje Osho na każdy dzień – osiągnięcie harmonii

medytacje Osho na każdy dzień

Medytacja mandala Osho – jest specjalnym rodzajem medytacji, która jest przesiąknięta mądrością wschodu i naukowymi zdobyczami w dziedzinie zachodniej nauki i techniki. Ona w całości odpowiada współczesnemu rytmowi życia, kiedy każda minuta na rachunku i kiedy absolutnie nie ma czasu zajmować się samowiedzą przez cały dzień.

Aktywne medytacje Osho

Dla porannej medytacji Osho całkiem podejdą następne ćwiczenia:

  1. Budząc się, codziennie w ciągu 60 minut po prostu odłączajcie się od świata. Zapomnijcie, że w nim istniejecie. Dajcie światu możliwość zniknąć, zróbcie skręt na 180 stopni i popatrzcie do środka siebie. Najpierw uda się wam zobaczyć tylko chmury, nie zamyślajcie się skąd one pochodzą, one są zaledwie przygnębieniem waszej świadomości. Jeśli wam udało się je zobaczyć, już zrobiliście duży krok, potrafiliście odrzucić emocje i przejść przez wszystkie rodzaje czarnych dziur. Pozbyliście się złości, nienawiści i chciwości. Pochodźcie po chmarach, przejdźcie przez nie. Teraz przyszedł czas przejść do chaotycznej medytacji. Wam należy odrzucić te chmary na zewnątrz, całą ciemność i brud odrzućcie na zewnątrz. Wykonawszy to, potraficie pozbyć się gniewu i chciwości i łatwo wejdziecie do Osho.
  2. Kiedy podbiliście ten szczyt, wasz świat zaczyna budzić się, przyroda ożywa, słońce schodzi i ciemności więcej nie ma. To następny etap medytacji Osho i tu powinniście być baczne i świadome. Musicie zostawać świadkiem i w żadnym wypadku nie stracić siebie. Musicie połączyć się ze swoim oddechem i zostać świadkiem wszystkiego co odbywa się. Oddychajcie szybko i głęboko na tyle, na ile to jest możliwe, wkładajcie do oddechu całą waszą ludzką energię, ale nie zapominajcie, że jesteście tylko świadkiem. Obserwujcie, poczujcie się widzem, przedstawcie, że to wszystko odbywa się z waszym ciałem, a wy tylko świadomość, która obserwuje za tym wszystkim co się odbywa. Musicie zostawać świadkiem w ciągu całej medytacji, powinniście być na tyle nieaktywne, żeby zastygnąć i właśnie w tej chwili osiągniecie szczyt swojej czujności.
Dynamiczna medytacja Osho

Również do aktywnych medytacji odnosi się i dynamiczna medytacja Osho. Ona trwa jedną godzinę, dla Osho pięknie podchodzi wieczorowa medytacja i ona zawiera pięć etapów:

  1. Chaotyczne oddychanie. Ćwiczenie trwa 10 minut. Oddychajcie przez nos na tyle szybko i pełnie, na ile to jest możliwe, starajcie się stać samym oddechem. Koncentrujcie się na wydechu, a o wdech nie martwcie się, o to zatroszczy się wasze ciało. Pomagajcie sobie ruchami ciała, nadając tym samym energię. Odczujcie, jak wasze ciało wypełnia się energią, ale nie dawajcie jej woli.
  2. Eksplozja. Ćwiczenie trwa 10 minut. Dajcie wyjście emocjom, wybuchnijcie! Poruszajcie się, skaczcie, krzyczcie, trząście się, wzywajcie, róbcie wszystko co chcecie. Nie pozwalajcie rozsądkowi wkroczyć do procesu.
  3. Skoki. Ćwiczenie trwa 10 minut. Podejmijcie ręce i zacznijcie skakać, wykrzykując mantrę " Hu! Hu! Hu!". Lądujcie na pełną stopę, pozwalając dźwiękowi głęboko uderzyć do waszego środka seksualnego. Zmęczcie się w całości.
  4. Zatrzymanie się. Ćwiczenie trwa 15 minut. Zamrzyjcie w tej pozycji, w której znajdujecie się na dany moment. Zostańcie świadkiem wszystkiego co z wami odbywa się.
  5. Święto. Ćwiczenie trwa 15 minut. Znów zacznijcie cieszyć się, świętować, tańczcie przy muzyce i dziękujcie wszystkiemu co was otacza. Przenieście swoje szczęście przez cały dzień.

Osho medytacja – sztuka wewnętrznej ekstazy, to jest ten sam stan, kiedy jesteście rzeczywiście wolne. Jak osiągnąć taki stan? Jak przejść drogę medytacji Osho? Bardzo prosto, skorzystajcie medytacją Osho na każdy dzień.

 
Powiązane artykuły:
Mudry na odchudzanie, czyli naturalne leczenie za pomocą energetycznych układów dłoni
Mudry – to ćwiczenia jogi na palcach rąk, które mogą pomóc w walce z chorobami, czy ulżyć proces odchudzania. Wykonywać takie ruchy należy regularnie, lepiej kilka razy w ciągu dnia. Z artykułu dowiadujecie się o najbardziej rozpowszechnionych mudrach.
Medytacja transcendentalna – co o niej warto wiedzieć?
Medytacja dziś mało kogo dziwi. Często przybiegamy do jej za duchowym spokojem i harmonią wewnętrzną. Lecz czasami mówić wiele mantr całkiem nieobowiązkowo. W jakości wariacji można spróbować medytację transcendentalną.
Medytacja przeproszenia – poprawne przeprowadzenie
Obraza na siebie, czy na innego człowieka – destruktywne uczucie, które przeszkadza pełnemu życiu i zatruwa go, toż tak ważne umieć przebaczać. Ten artykuł opowie o medytacji przeproszenia, która napełni życie pozytywną energią i pomoże pozbyć się złości i obraz.
Wyjście do płaszczyzny astralnej dla początkujących – rekomendacje
Wiele osób słyszało o tym, że istnieje astral i do niego można wejść. Lecz nim nauczyć się to robić, ważne zrozumieć jak nauczyć się nastrajać na prawidłowy stan. Rozstrzygnęliśmy zorientować się, na czym polega ten proces.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty