Mehendi w warunkach domowych - jak zrobić stylowy tatuaż swoimi rękami?

mehendi w warunkach domowych

Mehendi (inny wariant nazwy: mehndi) – sztuka rysowania na skórze specjalnym składem z henny. To bardzo stara wschodnia tradycja, która zdobywa coraz większą popularność w dzisiejszych czasach. Taki sposób zdobienia ciała stał się popularny jako tymczasowa alternatywa stałego tatuowania, a także jako możliwość szybkiego przeobrażenia swojego wyglądu zewnętrznego.

Jak zrobić mehendi w domu – przygotowanie skóry

Mehendi można łatwo zrobić w warunkach domowych, zwłaszcza, że opłata za takie tymczasowe tatuowanie (jeszcze nazywają go bio tatuażem) w salonach jest dość wysoka, a rysunek należy często odnawiać. Przy prawidłowej pielęgnacji, rysunek mehendi trzyma się na skórze rąk od 1 do 3 tygodni, stopniowo jaśnieje i całkiem znika. Termin trwania rysunku henną na innych częściach ciała może mieć 1 miesiąc. W pierwszej kolejności, na trwałość twojego rysunku będzie wpływało, to na ile rzetelnie przygotowałaś skórę do rysowania. Na dzień przed tym jak wykonasz mehendi w domu, należy zrobić peeling tego miejsca, gdzie planuje się rysunek. Jeśli na skórze są włosy, to należy je usunąć, ponieważ będą one przeszkadzały dokładnemu naniesieniu ornamentu. Bezpośrednio przed zabiegiem trzeba odtłuścić skórę za pomocą płynów z alkoholem czy mydła, a następnie nanieść 2–3 krople olejku eukaliptusowego. On przedłuży termin życia twojego tatuowania.

Farba do mehendi swoimi rękami

Istnieje mnóstwo przepisów przygotowywania henny do mehendi swoimi rękami. Wiele wschodnich rodzin w bardzo surowym sekrecie, swoje tajemnice przygotowania pasty barwiącej chroni dotychczas. Bardzo proste i tradycyjne przepisy zawierają w swoim składzie hennę, cytrynowy sok i cukier, a także olejki eteryczne. Czasami można spotkać rekomendacje, żeby przygotować pastę na podstawie mocnego naparu herbaty czy kawy, jednak takie przepisy mają skomplikowaną technologię.

Warto zacząć przygotowanie pasty zawczasu, co najmniej 24 godziny przed tym, kiedy zamierzasz rysować. Najpierw należy wymieszać 20 g (1 łyżkę z czubkiem) henny z ¼ szklanki cytrynowego soku. Mieszanka powinna wyglądać jak tłuczone ziemniaki. Potem pojemnik z pastą owija się folią i zostawia w ciepłym miejscu na 12 godzin. Po upływie tego czasu, należy dosypać do pasty 1 łyżeczkę cukru i kilka kropli olejku eterycznego. Dalej mieszankę rozcieńcza się cytrynowym sokiem do konsystencji gęstej śmietany, owija się i zostawia jeszcze na 12 godzin. Gotową mieszankę można stosować w ciągu 2–3 dni, a resztę można zachować w stanie zamrożonym.

Naniesienie rysunku

Sztuka mehendi w warunkach domowych, polega na naniesieniu wymyślonego ornamentu na przygotowaną powierzchnię skóry. Teraz najpopularniejsze są roślinne motywy, jednak zaczynać lepiej od prostych geometrycznych rysunków. Można również skorzystać z zawczasu przygotowanego szablonu. Jak robić mehendi w domu? Farbę zazwyczaj nanosi się za pomocą pałeczki, pędzelka, czy specjalnego pakietu z obciętym kątem, lecz równie prosto i wygodnie robić za pomocą zwyczajnej medycznej strzykawki bez igły. Po naniesieniu rysunku należy dać mu wyschnąć w ciągu 2–3 godzin. Czym dłużej pasta będzie zostawała na skórze, tym bardziej trwały i bardziej wyraźny wyjdzie wzór, toteż wiele osób zostawia rysunek nietkniętym na noc. Po usunięciu nadmiarów pasty nie należy moczyć mehendi przez 24 godziny, przez które rysunek będzie nabierał koloru (odcienie wahają się od rudych do czerwonobrązowych i ciemnobrązowych).

Jak zmyć mehendi z rąk?

Gotowego już rysunku niestety nie można zmyć. On sam w całości zejdzie po pewnym czasie. Jednak należy zauważyć, że częste moczenie w wodzie, a także działanie różnych piorących środków, znacznie skraca czas twojego tymczasowego tatuażu.

mehendi w warunkach domowych rysunki 1 mehendi w warunkach domowych rysunki 2 mehendi w warunkach domowych rysunki 3
mehendi w warunkach domowych rysunki 4 mehendi w warunkach domowych rysunki 5 mehendi w warunkach domowych rysunki 6
mehendi w warunkach domowych rysunki 7 mehendi w warunkach domowych rysunki 8 mehendi w warunkach domowych rysunki 9
 
Powiązane artykuły:
Ile trzyma się mehendi?
Chcecie zrobić tymczasowe tatuowanie henną w przeddzień ważnego wydarzenia, lecz nie wiecie kiedy lepiej zapisać się do fachowca, żeby rysunek nie pobladł? Wtedy przeczytajcie nasz artykuł. W tym materiale opowiemy, ile trzymają się takie wzory.
Przekłucie wargi – typy piercinga warg i rady, jak zrobić w domu
Chcecie ubrać oblicze piercingiem, lecz nie możecie wyznaczyć się, którym z jego rodzajów? W materiale dokładnie rozpatrzone wszystkie odmiany przekłucia warg, sposoby jego wykonania, a także metodyka przekłucia w domowych warunkach.
Rodzaje piercingu – typy przekłuć i modne tendencje
Jak wiadomo, praktycznie dowolna działka ciała, gdzie jest przyrodnicze wygięcie, można przekłuć z późniejszym umocnieniem w otworze ozdoby. W artykule rozpatrują się rodzaje piercingu części ciała, które kobiety decydują się przekłuć najczęściej.
Piercing pępka – kiedy jest najlepszy czas do jego przeprowadzenia i jakie są przeciwwskazania?
Piercing pępka jest popularny na całym świecie, zwłaszcza wśród buntującej się młodzieży. On jest narzędziem dla podkreślania indywidualności i niepowtarzalności. W dzisiejszym artykule dokładnie opowiemy o procedurze jego przeprowadzenia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty