Melon w czasie ciąży

melon w czasie ciąży

Jak wiadomo podczas noszenia dziecka smakowe przewagi kobiety gwałtownie zmieniają się. Dosyć często przyszła mama sama nie może zrozumieć życzenia i wyjaśnić swojemu małżonkowi, co jej chce się zjeść. W letni czas obiektem pragnień dla większości ciężarnych są świeże owoce i jagody. Rozpatrzmy i wyjaśnimy, czy można melon w czasie ciąży i czym on jest pożyteczny.

Które pożyteczne właściwości ma ta jagoda?

Soczysty melon, bardzo trafnie podchodzi dla ciężarnej i jej przyszłego dziecka. W soku tej smacznej jagody mieści się duża ilość witamin i substancji mineralnych: A, Е, B, РР, takie mikroelementy jak sód, krzem, potas, które pozytywnie wpływają na samopoczucie kobiety i sprzyjają prawidłowemu rozwojowi płodu.

Jeśli konkretnie mówić o tym, czym jest pożyteczny melon w czasie ciąży, to należy odznaczyć następne jego właściwości:

  1. Sprzyja syntezie serotoniny – hormonu, co pozytywnie wpływa na humor, również pomaga lżej przenosić stresowe sytuacje, polepszając pracę układu nerwowego przyszłej mamy.
  2. Zwiększa poziom hemoglobiny, który odpowiada za transportowanie tlenu i przeszkadza rozwojowi hipoksji u płodu.
  3. Podwyższa perystaltykę jelita, sprzyjając wyprowadzeniu toksyn i produktów wymiany z organizmu ciężarnej; pozwala pozbyć się zaparć.
  4. Ma umiarkowane moczopędne działanie, obniżając nabrzmiałość tkanek.
  5. Również należy powiedzieć, że samodzielnie melon ma niewysoką kaloryczność. To zwłaszcza ważne dla przyszłych mam, ponieważ zwiększenie masy ciała od użytku tej jagody jest w całości wykluczone. Więcej tego, nierzadko lekarze rekomendują włączać go do racji ludziom z nadmierną masą ciała, tzn. tym kto dotrzymuje się diety niskokalorycznej.

Kiedy w czasie ciąży można jeść melon?

Warto odznaczyć, że daleko nie we wszystkich okresach ciąży dopuszcza się użytek tej jagody. Cała rzecz w tym, że w czasie ciąży od melona może być nie tylko korzyść, ale i szkoda.

To najpierw dotyczy początku i zakończenia procesu. Tak, wzmacnianie perystaltyki jelita może doprowadzić do podwyższenia aktywności miometryja macicznego. W wyniku istnieje ryzyko rozwoju poronienia na małym terminie, czy przedwczesnych porodów na dużym. Ze względu na ten fakt, lekarze nie rekomendują jeść melon w czasie ciąży, w szczególności w 1 i 3 trymestrze.

Czy wszystkim ciężarnym można używać melon i jak to poprawnie robić?

Opisane powyżej zakazy całkiem nie oznaczają, że w czasie ciąży w 2 trymestrze kobieta może jeść melon tyle, ile jej zachce się. Istnieją naruszenia, przy których ta jagoda kategorycznie jest zabroniona. Najpierw to:

  • cukrzyca;
  • choroby układu pokarmowego.

Poza tym, warto uwzględniać i reguły użytku. Tak, melon w żadnym wypadku nie warto dodawać do mlecznego cocktailu, ponieważ to odezwie się rozwojem diareju, co w czasie ciąży jest niedopuszczalne. Podobne może sprowokować zwiększenie aktywności macicy.

Oddzielną uprzejmość warto okazywać ilości. Moczopędny efekt może doprowadzić do nadmiernej straty płynu organizmem, co niebezpiecznie negatywnymi skutkami w czasie ciąży. Ze względu na ten fakt, nie warto używać jagodę wieczorem i przed snem.

Więc, jak widać z artykułu, melon – dosyć pożyteczna jagoda i ona nie jest zabroniona w czasie ciąży. Jednak nie warto zapominać o tych niuansach, które były opisane powyżej. Owak istnieje duża wiarygodność tego, że kobieta zetknie się z pewnego rodzaju problemami, które w czasie ciąży nie są potrzebne.

 
Powiązane artykuły:
Czy można kobietom w ciąży pić kawę?
Czy można kawę w czasie ciąży, czy ona jest pod zakazem, jak naturalna, tak i rozpuszczalna? Ten dylemat aktywnie omawia się w kręgach fachowców. Myśli z tego powodu są różne. Omówimy ten temat dokładniej i wyciągniemy zdrowe wnioski.
Co można pić kobietom w ciąży?
Pitny reżim jest bardzo ważny w okresie ciąży, lecz główne to, co właśnie używa kobieta, przecież nie wszystkie napoje równie są pożyteczne. Dalej zorientujemy się, co właśnie można pić w okresie ciąży.
Korzyść melona w czasie ciąży
Cenny zestaw mikroelementów tego produktu nie wolno bagatelizować, zwłaszcza w okresie podniosłego zapotrzebowania takim jak ciąża. Lecz przed użytkiem każda kobieta, co nosi dziecko, życzy upewnić się w bezpieczeństwie dla bobasa.
Pomidory w czasie ciąży
Pomidory – bardzo cenny produkt z punktu widzenia jego składu. Jednak jego jaskrawe zabarwienie obudziło czujność kobiet w ciąży, przecież on może być niebezpieczny dla dziecka. Żeby wyciągnąć prawidłowy wniosek, warto gruntownie zorientować się w tym pytaniu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty