Męska antykoncepcja – różne środki antykoncepcyjne

męska antykoncepcja

Przyzwyczailiśmy się do tego, że jedyną antykoncepcją, której używają mężczyźni – to prezerwatywa. Jednak tak naprawdę istnieje cała branża farmaceutyczna męskiej antykoncepcji. Oprócz tego naukowcy pracują nad tym, aby przenieść ciężar zabezpieczenia się przed ciążą z barków żeńskich na męskie.

Bez podręcznych środków

Przerywany stosunek płciowy i wydłużony – to najmniej efektywne metody męskiej antykoncepcji, jednocześnie nie potrzebują żadnych podręcznych środków. Na podstawie danych statystycznych można stwierdzić, że każdy trzeci stosunek płciowy z wykorzystaniem danych metod jest niebezpieczny, czyli powoduje zajście w ciąży. Sperma wydziela się nie tylko podczas orgazmu, ale również na początku stosunku płciowego wraz ze smarem. Oprócz tego obaj partnerzy podczas długotrwałego wykorzystania danego sposobu, cierpią na zaburzenia płciowe, a mężczyznom grozi impotencja.

Klasyka

Najpopularniejszy środek antykoncepcyjny – to prezerwatywa. Stworzona w wieku XVI dziś jest wytwarzana z bardzo cienkiego i trwałego lateksu, jednak czasami pęka w najbardziej nieodpowiednim momencie, oprócz tego silnej połowie człowieczeństwa należy bardziej uważnie traktować warunki używania danej metody antykoncepcyjnej.

Chirurgia

Wazektomia – mikrochirurgiczny zabieg, polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów w celu przerwania ich ciągłości. Skutkiem zabiegu jest przerwanie transportu spermy. Po miesiącu mężczyzna jest bezpłodny na całe życie. Współczesna medycyna stworzyła również odwracalną wazektomię, dzięki której mężczyzna uzyskuje możliwość ponownie zostać ojcem, po przeprowadzeniu zabiegu zszywania niegdyś przeciętych nasieniowodów.

Pigułki hormonalne

Tak, chociaż to brzmi dosyć śmiesznie, jednak pigułki antykoncepcyjne – to nie wyłącznie kobieca metoda zabezpieczania się przed ciążą. Męska hormonalna antykoncepcja polega na wprowadzeniu mężczyznom dwóch hormonów – kobiecego estrogenu i męskiego testosteronu. Estrogeny hamują rozwój plemników, a od czasu do czasu wprowadzony testosteron nie daje możliwości estrogenom hamować popęd seksualny.

Kombinowany wszczep – stworzony w Melbourne, zawiera dwa wyżej wymienione hormony, które trafiają do krwi mężczyzny po kolei w ciągu 3-4 miesięcy. Działa w ciągu jednego roku, po czym funkcja płciowa odnawia się.

W antykoncepcji męskiej również istnieją pigułki hormonalne. Zostały stworzone w Edynburgu. Mężczyźni zażywają w małych dawkach dezogestrel – progesteron trzeciego pokolenia, a co trzy miesiące implantowane są pigułki z testosteronem.

 
Powiązane artykuły:
Środki antykoncepcyjne dla kobiet po 30 roku życia. Czyli jak nie zajść w ciążę w wieku dojrzałym?
Pytanie antykoncepcji jest dosyć ważne. Przecież mówiąc o obronie od infekcji, czy odwrócenia niepożądanej ciąży, pierwsze co idzie na myśl - jakościowe i pewne środki, o których opowie nasz artykuł.
Prezerwatywy dla kobiet, czyli jak używać prezerwatywy damskiej?
Współczesne środki antykoncepcyjne dla kobiet pozwalają dobrać najbardziej możliwy do przyjęcia wariant zależnie od przewag i fizjologicznych właściwości kobiety. Nasz artykuł opowie o prezerwatywach dla kobiet i regułach ich użycia.
Jak się zabezpieczać przed niechcianą ciążą?
Urodzenie dziecka – to bardzo duża odpowiedzialność. We współczesnej medycynie istnieje ogromna ilość metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, o których opowiemy w tym nowym artykule.
Niebezpieczne dni dla ciąży
Na dziś pary wykorzystują w celach antykoncepcji fizjologiczną metodę, która polega na wyliczaniu niebezpiecznych dni. Czyli dni, w których ciąża może nastać bardzo prawdopodobnie. Na ile jest efektywna ta metoda dowiadujecie się z materiału.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty