Męska psychologia – jak to wygląda?

męska psychologia w miłości

Wydaje się, że miłość to uczucie, które związuje dwie osoby. Ale dlaczego istnieje takie pojęcie jak kobieca i męska psychologia miłości? Rzeczywiście, mężczyźni i kobiety są na tyle różni od początku, że ten fakt daje wielu autorom temat do myślenia.

Na przykład jedna z książek, "Mężczyźni z Marsa, kobiety z Wenus" zawiera argumenty o tym, że przedstawiciele różnej płci mają różny charakter, jak i mieszkańcy różnych planet. Innymi słowami, psychologia zakochanego mężczyzny kardynalnie różni się od kobiety, która przeżywa takie same uczucia. I z pewnością różni się od tych oczekiwań, którymi w myślach obdarzają kobiety mężczyzn. Dlaczego więc uważa się, że jeśli te oczekiwania nie zostaną spełnione, to nie ma żadnych uczuć pomiędzy ludźmi?

Więc w jaki sposób mężczyźni pokazują swoją miłość? Rozpatrzmy to bliżej.

Przejawy miłości u mężczyzn

Niestety w świecie jest za mało przedstawicieli silnej połowy ludzkości, którzy mają śmiałość otwarcie wyrazić swoje uczucia, a nawet więcej, zrobić ukochanej dziewczynie romantyczną niespodziankę. Częściej kobiety, dzięki swojej intuicji i gdzieś może doświadczeniu rozumieją, że mężczyzna jest zakochany i spostrzegają niektóre przejawy.

Więc jaka to jest psychologia ukochanego mężczyzny? Cóż, bądźcie ostrożne. W obecności dziewczyny, która wywołuje delikatne uczucia, mężczyźni wyraźnie zmieniają się. Przyjrzyj się - oni stają wstydliwy, czasami nawet boją się spojrzeć na obiekt swojego uwielbienia. I to wszystko pomimo tego, że z natury są gadułami i humorystami.

Poza tym zwróć uwagę - rozmawiając z ulubioną dziewczyną, mężczyzna nierzadko zatrzymuje swój pogląd na niej na dłuższy czas, który w męskiej psychologii miłości jest głównym sygnałem.

Jednak nie warto mylić miłość w życiu mężczyzny z zwyczajną pasją. Odczuwając popęd, który nie jest pokrzepiony miłosnymi emocjami, przedstawiciele silnej połowy ludzkości przeciwnie stają się uparci i coraz śmielsi. O tym może powiedzieć na przykład postawa, podczas której siedzi mężczyzna. Siedząc na krześle, on rozwala się, szeroko rozstawiwszy nogi. Poza tym mężczyzna nieustannie wdziera się do tak zwanego osobistego obszaru, jakby napierając na dziewczynę. Nie ma nic złego w tym, żeby mieć pasje, jednak mylić samą siebie nazywając ją miłością, nie warto.

Jak mężczyźni rozumieją miłość?

Na pewno teraz wśród dziewczyn nie ma żadnej, która by nie widziała amerykańskiego filmu "Uciekająca panna młoda". Jednak niewielu wyciągnęło z niego prawidłowe wnioski. Przecież tam dosłownie podnosi się instrukcja po zwyciężeniu mężczyzn, a tak samo prawie całkowicie jest otwarta męska psychologia miłości. Główna bohaterka cały czas myślała, czego potrzebuje mężczyzna, a potem dosłownie stawała się jego ideałem. I żaden z kawalerów nie potrafił zakochać się w niej.

Jest takie wyrażenie, które mówi, że mężczyzna kocha kobietę nie za to, że ona jest obok, a za to, kim on się czuje obok niej. Jeśli mężczyzna znalazł kobietę, walczył o nią swoim sposobem, to uspokaja się. Spokój, delikatność, (którą oni rozumieją w swój sposób), satysfakcja od seksu - oto jedne z głównych składników męskiej psychologii miłości. I mądre kobiety to dobrze rozumieją i cenią, nie dowodząc ani siebie, ani jego bezsensownymi "kobiecymi" rozmowami o miłości i o tym, jak trzeba ją przejawiać.

Odchylenia w przejawach miłości u mężczyzn

Jednak takie zachowanie, spokojne i delikatne jest właściwe pewnym w sobie mężczyznom. Dość często kobiety mogą zetknąć się z nieopanowanymi przejawami zazdrości, a tak samo z wiecznymi zaczepkami i nastawieniami na życie.

Zazdrość - najprawdopodobniej jest wynikiem ogromnej niepewności, odczucia niepełnowartościowości. psychologia zakochanego mężczyznyPrzy czym zazdrośnik nigdy to nie wyznaje nawet przed samym sobą. Skorygować takiego człowieka jest bardzo skomplikowane, należy albo pogodzić się z takimi "napadami" zazdrości, albo rozstać się.

Ale zaczepki i stałe wskazówki mogą być przyczyną tego, że twój wybraniec albo zatwardziały pedant, albo odgrywa się na tobie za swoje zeszłe nieudane stosunki. W takim wypadku, jeśli ze wszystkich innych aspektów życia razem jesteś zadowolona, trzeba zachować się rozsądnie. Stopniowo rozwijaj zaufanie w swoim mężczyźnie, że jesteś absolutnie niepodobna do jego ex, i że ty jesteś akurat tą jedyną, i kto wie może staniecie się idealną parą!

 
Powiązane artykuły:
Depresja u mężczyzn – jak pomoc mężowi ją pokonać?
Nabywając w swoim życiu ulubionego mężczyznę, razem z silnymi plecami, zawsze otrzymujemy do dokładki cienką duchową organizację. Toż naszym głównym zadaniem jest wsparcie silnej płci. Przecież jeśli kochanek upadł do depresji, to kto jego stamtąd wyciągnie oprócz nas?
Psychologia mężczyzny w wieku 40 lat – o czym powinny wiedzieć kobiety?
W wieku 40 lat wielu mężczyznom przychodzi uświadomienie, że już pół życia przeżyte i być może nic niezwykłego i dobrego więcej nie stanie się. W tym artykule potraficie znaleźć informację o psychologii mężczyzny do 40 lat.
Kim jest pantoflarz?
Słowo "pantoflarz" ma niektóry negatywny podtekst, opisując człowieka,sobie nienależącego, bezwolnego, takiego co znajduje się pod naciskiem cudzej woli. Jednak nie warto zapominać, że chodzi o mężczyznę, przedstawiciela silnej połowy ludzkości.
Ciekawe fakty o mężczyznach – co ukrywa się pod maską męskości?
Mówią, że kobiety i mężczyźni – to ludzie "z różnych planet", jest na tyle różna ich percepcja świata; przy czym niektóre inności oburzają, drugie – dziwią. Lecz większość pokazują, że mężczyźni są ciekawi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty