Mezoterapia igłowa włosów, czyli nowoczesne sposoby na wypadanie włosów

mezoterapia igłowa włosów

Pogodzić się nie jest przyjemnie, prowadząc grzebieniem po włosach, obserwować, jak za każdym razem na nim pozostaje coraz więcej włosów. Niestety, teraz wypadanie włosów jest dużym i poważnym problemem. Włosy wypadają wskutek stresu, przeniesionych chorób, złych warunków środowiskowych. Dlatego jeśli twoje włosy gwałtownie zaczęły się rozrzedzać, należy skontaktować się z lekarzem. I po tym jak upewniłeś się, że z twoim organizmem jest wszystko w porządku, możesz zacząć ratować włosy.

Teraz internet jest pełen różnych receptur maseczek regenerujących do włosów. Wszystko to oczywiście dobrze, ale zdarzają się przypadki, kiedy już tracisz wszelką nadzieję na uratowanie włosów. I w tym przypadku kobiety korzystają z usług specjalistów. Tak więc, jeśli twoje włosy zaczęły wypadać, przygasły i stały się cieńsze, kosmetyczki mogą polecić leczenie włosów za pomocą zabiegu mezoterapii.

Zabieg mezoterapii igłowej na włosy

Mezoterapia włosów to zabieg kosmetyczny, który odbywa się tylko w specjalistycznych klinikach kosmetycznych, w warunkach domowych mezoterapia się nie przeprowadza. Mezoterapia odbywa się poprzez wprowadzenie preparatów w skórę głowy. Tym samym witaminy, przedostając się w mieszki włosowe, zapobiegają wypadaniu włosów oraz powstawaniu łupieżu.

Przed zabiegiem należy przeprowadzić badania w celu wykrywania alergii na składniki zastrzyku. Mezoterapia włosów jest przeciwwskazana w ciąży, osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, w okresie laktacji, podczas menstruacji.

Zabieg trwa 40 minut, po zastrzyku mogą pozostać małe siniaki, które miną za tydzień. Jak często trzeba robić mezoterapię podpowie ci kosmetyczka, ale dla lepszego efektu należy przeprowadzić 8 zabiegów w ciągu 5 tygodni.

Skuteczność mezoterapii będzie zależeć od stopnia uszkodzenia mieszków włosowych i od szybkości osobistej przyswajalności witamin.

Skutki uboczne

Skutki uboczne po mezoterapii są podzielone na dwa rodzaje: specyficzne i niespecyficzne. Specyficzne związane są z reakcją organizmu na leki, zastrzyki, a nie konkretne techniki zabiegu. Do niespecyficznych odnoszą się ból, zaczerwienienie, drobne krwawienia. Specyficzne skutki uboczne często mają charakter tymczasowy, np. po podaniu witaminy W można odczuwać lekkie pieczenie, które wkrótce minie. Również nie zapominajmy o reakcji alergicznej, która może być spowodowana jakimkolwiek lekiem w zastrzyku.

Wiek do przeprowadzania mezoterapii

Wiele przedstawicielek płci pięknej interesuje się, w jakim wieku można wykonywać mezoterapię igłową. Lekarze radzą, aby przeprowadzać sesje mezoterapii w wieku 20-25 lat. Wszystko zależy od rodzaju skóry i przeciwwskazań. Zanim zdecydować się na taki zabieg, młoda dziewczyna musi skonsultować się ze specjalistą, który zaleci indywidualne koktajle do włosów. Młode dziewczyny mogą zrobić taki zabieg w celu zapobiegania wypadania włosów.

Skuteczność

Teraz na forach toczą się poważne dyskusje o szkodzie mezoterapii lub korzyściach z niej. Ktoś opowiada się za, ktoś przeciw. Wiele kobiet pisze, że mezoterapia dosłownie uratowała ich skórę głowy: włosy nie tylko przestały wypadać, ale stały się grubsze i zdrowsze. Ktoś odwrotnie radzi nie tracić czasu i nie marnować pieniędzy, ponieważ wynik jest zerowy. W każdym razie, jeśli mezoterapia ci nie pomoże, to i nie zaszkodzi. Ale wybór i tak należy do ciebie. Należy rozważyć wszystkie za i przeciw, zastanowić się, czy jesteś gotowa wydać niemałe pieniądze na zabieg, który nie będzie skuteczny. Mimo wszystko może być inaczej, i otrzymasz upragnioną gęstą czupryną.

Należy również zauważyć, że do tego zabiegu mogą uciekać się i mężczyźni. Mezoterapia pomoże im zapobiec łysieniu i poradzić sobie z łupieżem.

 
Powiązane artykuły:
Dekoloryzacja włosów – czyli jak ściągnąć farbę z włosów?
Wiele kobiet zmieniają odcień włosów tak często, że otoczenie nie nadąża upilnować za przemianami. Lecz wiele osób decyduje się wrócić do przyrodniczego koloru włosów. Wtedy na pomoc przychodzi procedura dekoloryzacji.
Rodzaje pasemek na włosach - typy pasemek
Chcecie modnie wyglądać, lecz nie wiecie, którą współczesną techniką farbowania loków wyznaczyć się? Chcesz być czarowną, lecz nie zepsuć zdrowej struktury swoich włosów? Rekomendujemy zapoznać się z rodzajami pasemek, które są dokładnie opisane w tym artykule.
Naturalny kolor włosów – jak do niego wrócić?
Naturalny kolor włosów wraca do mody, przy czym popularność nabiera nie nietknięta farbą czupryna, a zabarwienie zgodnie z naturalnym kolorem. To pozwala wzmocnić naturalny odcień i ułatwić układanie. Jak przywrócić naturalny kolor i co jeszcze można zrobić - w artykule.
Jak używać zmywaczy farby do włosów?
Pofarbowały włosy do czerni i zrozumiały, że nie pasuje? Jest tylko jedno wyjście – zmywacze do włosów. W naszym nowym materiale opowiemy o rodzajach zmywania i o tym jak poprawnie zmyć czarne włosy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty