Microblading ust – w czym jest lepszy od tatuażu?

microblading ust

Chcecie podkreślić wyrazistość ust, zrobić usta wyraźnie zarysowanymi i seksownymi? Być może spodoba się wam microblading ust – najnowsza technologia makijażu permanentnego.

Microblading ust – odmienność od tatuażu ust

Czasami można znaleźć informację, że microblading to zabieg ręcznego tatuażu. W rzeczywistości microblading i tatuaż ust mają istotną różnicę. Można powiedzieć, że microblading to udoskonalona technika tatuażu.

  1. Różni się sposób wprowadzenia barwnika w tkankę. Jeśli podczas tatuażu majster robi kłucia jedną igłą, przy współczesnym zabiegu wprowadzenie pigmentu barwiącego odbywa się za pomocą specjalnego pióra. W nim pęczkami są przymocowane najcieńsze igły.
  2. Wprowadzenie barwnika przeprowadza na niewielką głębokość. To pozwala do minimum sprowadzić wiarygodność negatywnych konsekwencji.
  3. Na przykład, jeśli podczas tatuażu delikatne tkanki są narażone na uszkodzenia, microblading pozwala uniknąć urazów. Pęczek cienkich igieł wprowadza farbę praktycznie niewidocznie dla kobiety, co istotnie skraca czas regeneracji. Zabieg przeprowadza się bez bolesnych uczuć, jest możliwy niewielki dyskomfort.
  4. Po tatuażu kobieta powinna kilka dni siedzieć w domu, ponieważ tkanki ust zapalają się, spulchniają. Microblading nie prowadzi do takich skutków ubocznych. Igły dla microbladingа ust są na tyle cienkie, że zabieg jest uznany za łagodny.
  5. Ponieważ nie ma powodowania urazu tkanek, już przez 2–3 godziny pani, która zrobiła taki zabieg, może śmiało wyruszać na randkę. Nikt nie będzie podejrzewać, że bezpośrednio przed tym ona udała się do usług kosmetologa.

Jedyny minus zabiegu polega na tym, że po nim na ustach pojawia się błona. Przez to pani nie potrafi od razu ocenić ton, w który zabarwiły się jej usta. Ale już przez 3–4 dni błona zejdzie i można będzie zobaczyć, na ile wynik zbiegł się z oczekiwaniami. Samodzielnie wydalać skórkę nie można! To doprowadzi do uszkodzenia delikatnego naskórka i zwiększy ryzyko zainfekowania.

Microblading ust – od czego zależy kolor?

Niektóre kobiety uważają, że pigment barwiący nie jest wystarczająco wyraźny. Rzeczywiście, wynik zabiegu może rozczarować – ton wydaje się dość bladym, szczególnie w porównaniu z tatuażem. Zresztą, nie warto zasmucać się – w całości barwna gamma przejawi się tylko po upływie miesiąca po microbladingu.

Poza tym do tkanek wchłania się tylko 50% wstrzykniętego pigmentu barwiącego. Toż jeśli chce się zrobić usta bardziej jaskrawymi, po 35–45 dniach należy powtórzyć zabieg. W tym wypadku barwnik dla microbladingа ust będzie wchłaniał się na 90–100%.

Zalety microbladingu

  1. Zabieg pozwala na długo zapomnieć o konieczności podbarwiania i podkreślania konturu ust. Szczególnie jest korzystny microblading dla pań, które mają alergię na kosmetyki.
  2. Dzięki microbladingowi można regulować objętość ust, a także kształt ust. Delikatny zabieg pozwala skorygować niewielką asymetrię, z którą przedtem sprawiali się tylko botoks i chirurgia plastyczna.
  3. Obcemu człowiekowi będzie trudno podejrzewać o korekcję ust – barwnik, który wprowadza się do tkanek, po pełnym gojeniu się wygląda naturalnie, zabarwiając usta do delikatnych pastelowych tonów.
  4. Barwnik wykorzystywany do korekcji – w całości naturalny.

Naturalnie, żeby otrzymać od microbladingu plusy, koniecznie zwracać się do majstra o wysokiej kwalifikacji. W przeciwnym razie można zepsuć swój wygląd zewnętrzny na 1,5–2 lata – właśnie tyle zachowuje się efekt na ustach.

Poza tym należy uwzględnić, że zabieg ma przeciwwskazania. Do nich odnosi się ciąża i laktacja, nadciśnienie, padaczka.

 
Powiązane artykuły:
Jak zrobić peeling do ust, aby zrobić je miękkimi i soczystymi?
Peeling do ust pozwoli stale podtrzymywać zdrowie delikatnej skóry. Spróbujcie zrobić peeling z cukru z dodaniem miodu. Efekt od domowej procedury na pewno spodoba się.
Suchość ust – jak z nią walczyć?
Suchość ust – to nie tylko nie jest pięknie, ale i okropnie nieprzyjemnie. Dla dziewczyn to jest duży problem. Nie można pięknie nanieść pomadki, niemożliwie całować się i czujesz się niekomfortowo. Jak to leczyć? O tym opowiemy w artykule.
Przepisy domowe maseczek do ust
Dowolna kobieta, która śledzi za sobą wie że wargi wymagają nie mniejszego odejścia, aniżeli dowolna inna część ciała. Mało po prostu poprawnie farbować je, czasami usta obowiązkowo należy rozpieszczać różnymi maskami.
Cienkie usta – sposoby na ich zwiększenie
Macie kompleksy dotyczące cienkich warg? Przeczytajcie nasz materiał i przekonajcie się, że jesteście atrakcyjne i seksualne. W artykule są opisane efektywne sposoby i technika makijażu dla wizualnego zwiększenia warg.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty