Miejsca, które trzeba zwiedzić, póki jeszcze żyjesz

Podróż — to świetny sposób, aby wyrwać się z nieskończonego rytmu spraw i obowiązków, zamieniając zwykłe emocje na świeże i niezapomniane wrażenia; uzyskać nową bezcenną wiedzę i przezwyciężyć kryzys twórczy.

Monotonne siedzenie w biurze, korki, brak snu, długotrwałe zimno jeszcze więcej wzmacniają myśl o wakacjach, wtedy zaczynasz snuć w głowie marzenia i układać plany podróży.

Warto zauważyć, że z każdym rokiem turystyka z modnego i prestiżowego hobby staje się możliwością rozwoju kulturalnego i duchowego. Wielu podróżników już nie wybiera miejsca na zasadzie "żeby nie było wstyd opowiedzieć znajomym", a wybiera prawdziwe perły według własnych upodobań. W naszym interesującym świecie istnieją setki tysięcy pięknych, niesamowitych miejsc. Często najpiękniejsze miejsca i zabytki znajdują się bardzo daleko. Udaj się z nami w fascynującą wycieczkę po pierwszej dziesiątce najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. I niech to będzie wirtualna podróż, ale może właśnie ona w przyszłości zainspiruje cię na prawdziwą wycieczkę.

"Tunel miłości", Klewań, Ukraina

Klewań
Klewań 2

"Tunelem miłości" w Klewaniu nazywane jest naturalne ogrodzenie z drzew i krzewów, które wyrosło nad torami kolejowymi, tuż obok stacji "Klewań" w zupełnie niezwykły sposób. W pewnym momencie władze przestały przycinać drzewa, i gęste korony stworzyły prowizoryczną grotę. Tak więc, jeśli jesteście zakochani, to udajcie się do "Tunelu miłości" we dwoje. I uważajcie na pociągi, bo nie zważając na rozmowy, że kolej nie działa, na niektórych zdjęciach w sieci pojawia się pociąg.

Wyspa w kształcie serca, Queensland, Australia

Queensland

Różowe jezioro Retba, Senegal

Senegal
Senegal 2

Niezwykłą kolorystykę jezioro zdobyło z kilku powodów. Po pierwsze w wodach jeziora jest dużo soli. Jej stężenie wynosi około 40%. Po drugie zamieszkujące jezioro mikroorganizmy mają czerwoną barwę, ponieważ wytwarzają specjalny pigment do pochłaniania promieniowania słonecznego. To bakterie o nazwie Dunaliella salina. Właśnie dzięki nim jezioro ma taką nietypową kolorystykę.

Mont Aiguille, Francja

Mont Aiguille

Dolina Poległych, góra Gwadarrama, Hiszpania

Gwadarrama

Jezioro Salar de Uyuni, Boliwia

Jezioro Salar de Uyuni
Jezioro Salar de Uyuni 2

Hung Son Jung, Wietnam

Wietnam

To największa jaskinia na świecie. Według naukowców w podziemnej sali jaskini, miejsca wystarczy nawet dla 40-piętrowego wieżowca.

Najbardziej niebezpieczny szlak w świecie "El Caminito del Rey", Hiszpania

Hiszpania
Hiszpania 2

Szlak jest wąską, krzywą ścieżką, zaledwie metr szerokości; przymocowany jest do zamontowanych w skały żelaznych belek. Czasami staje się miejscem śmierci turystów.

Złoty kamień, góra Chaittio, Birma

Birma
Birma 2

Złoty kamień w Birmie jest żywym przykładem równoważenia, jest on położony na skraju półtorakilometrowej góry i wydaje się, że zaraz spadnie w dół, bo można go nawet lekko potrząsnąć! Jednak stoi już około dziewięciu wieków. Ten fakt, że kamień wymyka się prawu grawitacji, buddyści uznali za znak, pokryli go złotem i zbudowali z góry pagodę.

Zatoka Kotorska, Czarnogóra, Chorwacja

Czarnogóra

Największa zatoka na morzu Adriatyckim.

Huanglong, północny-zachód prowincji Sichuan, Chiny

Sichuan

Klasztory "Meteory", Grecja

Grecja

Wieża Diabła, Wyoming, Stany Zjednoczone

Wyoming

Wieża Diabła zawsze intrygowała człowieka niezwykłością swojego pojawienia się wśród równin, które ciągną się tu na setki kilometrów. Całkiem naturalnie, że w dawnych czasach, a czasem i w nasze dni dla mieszkańców skała była idolem, którego należy czcić, a wielu nawet bali się długo stać obok Wieży Diabła, bo na szczycie skały nie raz widziany był dziwny i niewytłumaczalny blask.

Podziemna rzeka Puerto Princesa, Filipiny

Filipiny
Filipiny 2

Great Ocean Road, południowo-zachodnie wybrzeże stanu Wiktoria, Australia

Great Ocean Road

Poziomy wodospad, Port Talbot, Australia

Australia
Australia 2

Wodospad w zatoce Talbot spada bardziej poziomo niż pionowo. Przy tym kilka razy w ciągu doby zmienia swój kierunek przepływu. W pobliżu znajduje się jeszcze jeden taki wodospad. Prawda, on nie jest tak majestatyczny i potężny. Jednak te dwa cuda natury są jedynymi na całym świecie wodospadami, które płyną w kierunku poziomym.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty