Mleko kobiece chude – czyli powody do niepokoju mamy karmiącej

mleko kobiece chude

Większość matek, których dziecko jest kapryśne i zaniepokojone sugeruje, że ich mleko jest niewystarczająco tłuste, więc dziecko może być niedożywione. Dlatego zaczynają je dręczyć pytania: "Dlaczego mleko jest chude i co zrobić, żeby było bardziej tłustym?".

Lekarze twierdzą, że jeśli dziecko dodrze je i obserwuje się przyrost masy ciała, to przyczyny niepokoju dziecka trzeba szukać gdzie indziej. W takim przypadku zwiększać zawartość tłuszczu w mleku nie ma potrzeby. Często nadmierna zawartość tłuszczu w mleku jest przyczyną rozwoju dysbakteriozy, co często obserwuje się u dzieci. Dzieje się to z powodu niedoboru enzymów trawiennych.

Jak oznaczyć stopień zawartości tłuszczu w mleku?

Wiele młodych mam zastanawia się: "Jak oznaczyć zawartość tłuszczu mleka i co zrobić, jeśli ono jest chude?". Zazwyczaj, aby określić zawartość tłuszczu odciągane mleko poddaje się różnego rodzaju analizie chemicznej. Przy tym występuje prosta współzależność: im mniejszą ilość mleka produkują gruczoły, tym bardziej tłuste ono jest.

Co robić, żeby mleko matki było bardziej tłuste?

Często matki są przekonane, że prawie wszystkie zjedzone przez nie w ciągu dnia produkty trafiają do ich mleka. Specjaliści udowodnili, że to przekonanie jest błędne. Wynika to z tego, że w syntezie mleka bezpośredni udział biorą krew i limfa. Dlatego jego skład w żaden sposób nie zależy od składu żywności, składników diety mamy karmiącej.

Każda mama może zwiększyć zawartość tłuszczu w mleku produkowanym gruczołami. Aby to zrobić należy tylko dobrze się odżywiać. Dlatego lekarze zalecają młodym mamom układać dietę na każdy dzień. Przy tym jej połowę muszą stanowić różne zboża i owoce. Bardzo ważne jest, aby przy zwiększeniu zawartości tłuszczu w mleku zawartość tłuszczu w produktach nie przekraczała 30%, a białka przy tym było nie więcej niż 20%. W codziennym menu karmiącej matki muszą być obecne produkty mleczne, które są bogate w wapń. On również jest zawarty w ziołach, fasoli, kapuście, rodzynkach, rybach.

Zazwyczaj mleko matki karmiącej jest idealnym dla dziecka ze względu na swój skład chemiczny. Jeśli kobieta jest pewna, że mleko jest chude, powinna w pierwszej kolejności zwrócić się o poradę do specjalisty i nie podejmować żadnych samodzielnych działań. Bardzo tłuste mleko, na równi z mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu, nie przyniesie korzyści dziecku.

 
Powiązane artykuły:
Sposoby na kryzys laktacyjny – co pić w celu zwiększenia laktacji?
Obecność mleka w piersiach niepokoi dowolną mamę, zwłaszcza w pierwszych dniach po porodach, czy wtedy, kiedy brakuje bobasowi. W takie momenty mamom może bardzo dużo doradzić otoczenie – lecz które z tych porad są wierne?
Jak zwiększyć laktację, czyli co wspomaga wydzielanie mleka?
Dziś kobiety często zderzają się z problemem braku piersiowego mleka. W tym artykule rozpatrzymy główne czynniki, które należy kontrolować, żeby uniknąć problemów, a także sposoby na polepszenie laktacji.
Jak zwiększyć zawartość tłuszczu w mleku matek karmiących?
Młodym mamusiom często zdaje się, że mleko jest za mało tłuste i odżywcze dla bobasa. Przecież każda z nas chce dać dziecku najlepsze. Rozpatrzmy co zdolne zwiększyć zawartość tłuszczu mleka i zrobić go jeszcze smaczniejszym.
Co powinna robić mama karmiąca, żeby jej mleko było bardziej wartościowe?
Każda karmiąca mama przeżywa z powodu laktacji, czy wystarcza mleka, czy dosyć ono jest odżywcze i jeszcze masa pytań dziennie niepokoi młodą kobietę. Spróbujmy zorientować się, jak zrobić piersiowe mleko bardziej wartościowym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty