Mleko zanika – jak zwiększyć laktację?

mleko zanika jak zwiększyć laktację

Wiele młodych mam interesuje pytanie z powodu tego, co robić kiedy zanika mleko kobiece i jak w tym wypadku zwiększyć laktację. W pierwszej kolejności, zanim coś robić, należy ustalić przyczynę nieobecności mleka u kobiety. Ogółem można wydzielić 3 czynniki, które mają bezpośredni wpływ na laktację: odżywienie, stan organizmu, psychologiczny humor.

Jak należy odżywiać się podczas karmienia piersią?

Każda karmiąca mama musi znać co robić, żeby mleko niespodziewanie nie zniknęło. Głównym błędem młodych kobiet w takiej sytuacji jest to, że one przedłużają jeść tak jak wcześniej. To jest niepoprawnie. W pierwszej kolejności porcje powinny być niewielkie, a ilość jedzenia należy zwiększyć. Przy czym należy postarać się w całości zrezygnować z mącznego i słodkiego. Idealnym wariantem codziennej diety karmiącej mamy może być następny zestaw produktów:

  • 150–200g mięsa lub ryby;
  • 200g twarogu;
  • zboża (można zmieniać: kasza manna, ryżowa, gryczana, owsiana, itp.);
  • dużo płynów.

Karmiąca mama musi wypijać niemniej 2 litrów płynów dziennie. Przy czym najlepiej podwyższają laktację zielona herbata, wywar dzikiej róży, kompot, ziołowe wywary i inne. Dotrzymanie podobnego jadłospisu pozwoli odnowić laktację i zwiększyć objętość mleka, kiedy ono znika.

Jak stan psychiczny wpływa na laktację?

Bardzo często brak mleka w piersiach u kobiety, która niedawno narodziła jest uwarunkowana poporodowym stresem. Takie dość często obserwuje się u tych dziewczyn, które po raz pierwszy zostały matkami. Jest wywołany stan niepewności mamy w swoich siłach. Toż bardzo ważne, żeby w tym okresie obok był człowiek, który pomoże radą i podpowie jak i co potrzebne robić.

Jak uniknąć obniżenia laktacji? mleko zanika co robić

Po to, żeby w porę zareagować na obniżenie laktacji wiele uważnych kobiet interesują się jak zrozumieć, że znika mleko.

Po pierwsze piersi zwyczajnie zmniejszają się w objętości. Przy czym, jeśli przedtem kobieta budziła się i koszula była mokra od mleka, to ze zmniejszeniem laktacji tego w ogóle nie obserwuje się.

Po drugie maluch staje się niespokojny z powodu niedożywienia, jest drażliwy. W tym wypadku może pomóc rozjaśnić sytuację cotygodniowa kontrola dokładki wagi dziecka.

Przy pojawieniu podobnych oznak koniecznie odwołać się do pediatry, który da rzeczową radę na temat karmienia piersią.

 
Powiązane artykuły:
Ból piersi przy karmieniu piersiami
Do problemów przy piersiowym wykarmianiu bobasa odnoszą się takie choroby jak laktolas i zapalenie gruczołu sutkowego. Przy czym kobiecie dosyć łatwo wyznaczyć swój stan, ponieważ ból w piersiach daje wyraźny kliniczny obraz.
Dlaczego dziecko nie chce ssać piersi?
Problemy piersiowego wykarmiania są znajome wielu kobietom. U jednych jest mało mleka, u drugich bobas rozgryza smoczki, a u trzecich i całkiem nie chce brać jej. Właśnie o problemie odmowy od piersi porozmawiamy dziś w artykule.
Dlaczego dziecko nie chce ssać piersi, denerwuje się?
Na drodze do udanej laktacji, nierzadko kobiety zderzają się różnymi trudnościami. Sytuacja, kiedy dziecko nie chce brać piersi jest dosyć rozpowszechniona. Dalej omówimy wiarygodne momenty, co objaśniają takie zachowanie.
Dlaczego zanika mleko u mamy karmiącej piersią?
Istnieje niemało powodów dla przeżyć i nawet stresów u mamy, przecież ona tylko uczy się opiekować i przeżywa, jeśli dziecko źle się czuje. Lecz całe to, może negatywnie zaznaczyć się na mleku tej co karmi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty