Modne i pożyteczne: 11 trendów w zakresie zdrowego stylu życia

Proponujemy zapoznać się z trendami w zakresie zdrowego stylu życia i wybrać dla siebie nowe i fascynujące sposoby na samodoskonalenie się.

Każdy z nas przechodzi etap dorastania i poznawania siebie i możliwości swojego ciała. W pewnym momencie odchodzisz od stylu życia "seks, narkotyki i rock'n'roll", i zdajesz sobie sprawę, że życie jest o wiele bardziej interesujące i urozmaicone! Nowoczesne systemy zdrowego trybu życia proponują ogromną listę technik, jak poprawić jakość życia i uczynić go bardziej świadomym.

sport

Proponujemy zapoznać się z trendami w zakresie zdrowego stylu życia i wybrać dla siebie nowe i fascynujące sposoby na samodoskonalenie się.

1. Detox sokami

sok

Praktycznie wszystkie diety zawierają zestaw zaleceń dotyczących spożycia koktajli i soków. Wybór napojów oczyszczających jest ogromny: soki warzywne, mieszanki owocowe i warzywne. Najważniejsze – umiejętnie dobrać i rozdzielić je na dni powszednie.

Co otrzymujesz w zamian? Usuwa się obciążenie układu pokarmowego, następuje nasycenie organizmu w witaminy, przeciwutleniacze i mikroelementy. Butelką koktajlu można się nasycić w czasie przerwy i powoli tracić zbędne kilogramy.

2. Dieta węglowodanowa

jedzenie

Człowiek — jest istotą skrobiożerną, to dziwne twierdzenie należy do guru zdrowego odżywiania Johnai McDouggala, który twierdzi, że ziemniaki, fasola, zboża pełnoziarniste zawsze muszą być obecne w diecie. Zdrowe węglowodany pomagają regulować pracę układu sercowo-naczyniowego, normalizują wagę i łagodzą uczucie głodu!

3. Dieta ketogeniczna

ketogen

Nie wszyscy uważają dietę węglowodanową za skuteczną, dlatego kładą nacisk na zdrowe tłuszcze i minimalizację spożycia węglowodanów. Co dają produkty kokosowe, orzechy, nasiona, awokado, ryby i olej roślinny? Przede wszystkim poprawi się stan skóry, stanie się ona elastyczna, włosy i paznokcie — mocniejsze. Dlatego dieta ketogeniczna jest bardzo popularna wśród kobiet.

4. Paleodieta

paleo

Paleodieta polega na spożywaniu produktów, które były dostępne człowiekowi pierwotnemu. Na stole musi być mięso, ryby, owoce morza, warzywa i owoce, orzechy i nasiona, ale trzeba zrezygnować z nabiału i zbóż. Jeśli zdecydujesz się na eksperyment, to, na pewno, nie będziesz głodny! Niestety, ale ze słodyczy i gotowych produkty też trzeba zrezygnować. Logiczne, przecież 10 000 lat temu ich nie było w diecie człowieka!

5. Zdrowe desery

deser

Pyszny i zdrowy trend od dawna zdobył rynek żywności zdrowej. Desery nikogo nie pozostawiają obojętnym, tutaj i różne orzechy i suszone owoce, cukierki na bazie soków. Żadnego dodatkowego cukru, wszystko naturalne i jak najbardziej pożyteczne dla organizmu.

6. Mała porcja na jedą osobę

obiad

Zostaw w przeszłości ogromne porcje i gotowanie zapasów na tydzień. Modnym trendem stało się jedzenie jak najbardziej świeżych produktów małymi porcjami. Zalet jest wiele, można uzyskać codziennie nowe danie z maksymalnym zestawem zdrowych składników odżywczych, rozwijać swoje umiejętności kulinarne i smakowe.

7. Ćwiczenia z maksymalną wydajnością

bieg

Męczenie się w siłowni dla maksymalnego efektu i upragnionej akceptacji na Instagram odeszły w przeszłość. Każda minuta współczesnego człowieka ma swoją cenę. Dla osiągnięcia rezultatu wystarczy intensywny trening od 4 do 20 minut. Za ten czas "przyspiesza" metabolizm, rozwijają się wszystkie grupy mięśniowe, więc odchudzanie przebiega znacznie szybciej.

8. Joga

joga

Wydaje się, co nowego jest w jodze? Ale doświadczeni guru nie przestają nas zaskakiwać swoimi odkryciami i udanymi eksperymentami, łącząc jogę z rozciąganiem i pilates. Wyniki uprawiania takich ćwiczeń zachwycają zwolenników. Jeśli chodzić na siłownię niewygodnie, to można pobrać kurs wideo treningów i robić asany w komfortowych warunkach domowych.

9. Retreat medytacyjny

retryt

Retreat medytacyjny, czyli czas, w którym na pewny czas wycofujesz się z codzienności, by spotkać się ze sobą, jest jednym z najlepszych kierunków w procesie treningowym. Zajęcia grupowe i wspólne wyjazdy dają maksimum emocji, nowe znajomości, ładują energią i nową wiedzą. Teraz można znaleźć retreat medytacyjny w fitnessie, jodze i innych kierunkach. Trenerzy organizują spotkania nie tylko w obrębie przedmieścia, wyjeżdżając do najbliższego schroniska, ale także w egzotyczne kraje. Co cię czeka? Przede wszystkim, sesje psychoterapeutyczne, zajęcia praktyczne, kontakt z rówieśnikami, nauka podstaw prawidłowego odżywiania i wiele, wiele więcej. Jednoznacznie, retreat medytacyjny jest wspaniałym doświadczeniem!

10. Biohacking – monitorowanie funkcji organizmu

kalafior

Pomysł, aby obserwować funkcjonowanie swojego organizmu nie jest nowy, ale dzięki doświadczonym specjalistom, nowoczesnym aplikacjom na gadżetach, można przeprowadzić pełne monitorowanie swojego samopoczucia. Codzienne monitorowanie i badanie wskaźników organizmu pozwala dobrać indywidualny kompleks witamin i mikroelementów, przeciwutleniaczy, wybrać optymalną dietę i aktywność fizyczną, śledzić skoki hormonalne. Skutecznie, fajne, ale bardzo drogie!

11. Bransoletki fitness

bransolet

Miły dodatek do biohackingu lub super wynalazek dla tych, którzy lubią wysiłek fizyczny i zdrowy tryb życia. Bransoletka jest w stanie policzyć tętno i puls, określić fazy snu i ilość spalonych kalorii, poziom płynu w ciele i odczyty glukozy. Z każdym rokiem gadżet uzupełniany coraz to nowymi ciekawymi aplikacjami i funkcjami!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty