Monodieta na 7 dni

monodieta na 7 dni

Monodieta na 7 dni, którą również nazywają 7 płatków, zgłasza się doskonałym sposobem sformować piękną sylwetkę i pozbyć od nadmiernych kilogramów. Główna zasada tej rozładunkowej ekspress-diety na 7 dni zrezygnować ze szkodliwych produktów i dotrzymywać się białkowo-węglowodanowego dyżuru.

Zasady monodiety 7 płatków

Ekspres dieta 7 płatków, przewidziana na 7 dni, spala do 5 kg zbędnego tłuszczu. Ona była ułożona przez szwedzkiego specjalistę zdrowego żywienia - Annie Juchanson.

Rozładunkowa dieta 7 płatków składa się z 7 monodiet (dodanie dowolnych innych produktów jest zabronione) co przeplata się, których obowiązkowo trzeba dotrzymywać się właśnie w polecanym trybie:

  1. Rybna - z 500 g ryby i owoców morza, dozwolonej w tym dniu można przygotować zupę-piure, bulion, kotlety; rybę również można zapiec czy udusić.
  2. Warzywna - 1-1,5 kg niemącznych zielonych warzyw w tym dniu można jeść surowymi, a także gotować, zapiekać czy dusić.
  3. Kurka - na dzień będzie potrzebne blisko 500 g ugotowanego, zapiekłego czy przygotowanego na parze białego kurzego mięsa.
  4. Zbożowa - dozwolone 200 g dowolnego grysiku można ugotować na wodzie czy sparzyć wrzątkiem, grysik na śniadanie, obiad i kolację może być różny.
  5. Twarogowa - dozwolono 500 g sera i 400 ml mleka czy jogurtu bez dokładek.
  6. Owocowa - w tym dniu można zjeść 1,5 g owoców, oprócz daktylów, bananów i winogrona.
  7. Pitna - w tym dniu proponuje się tylko pić wodę.

Dozwolone na każdy dzień produkty trzeba dzielić na 3 porcje - śniadanie, obiad i kolację. Z nich można przygotować dowolne możliwe potrawy, lecz nie wykorzystać żadnych innych składników. Kategorycznie niedozwolone używać olej, cukier, mączne wyroby, alkohol. Pić w ciągu dnia można wodę, zieloną herbatę czy wywary traw.

ekspress monodieta na 7 dni

Przez 7 dni na monodiecie 7 płatków trzeba przejść do śrutowego trybu odżywiania, oddając przewagę tym produktom, które stosowały się podczas diety, lecz w rozmaitych pojednaniach. Można przygotować na przykład ryż z warzywami, kurkę z pomarańczami i tak dalej. Nadal wyłączać należy to, co było zabroniono przy diecie. Organizm przyzwyczajony podczas diety tracić nagromadzone tłuszcze będzie przedłużał pozbywać się od zbędnych kilogramów jeszcze 3-4 tygodnie. Po tym monodietę 7 płatków można powtórzyć.

Monodieta 7 płatków jest przeciwwskazana ciężarnym i karmiącym kobietom, ludziom z chorobami wewnętrznych organów, w okresie stresu i podniosłych obciążeń.

 
Powiązane artykuły:
Niektóre rekomendacje i jadłospis ryżowej diety na odchudzanie na 7 dni
Chcecie pozbyć się od zbędnej wagi w krótkim okresie czasu, ale głodówka to nie wasz wariant? Zwrócicie wtedy uwagę na ryżową dietę na odchudzanie na 7 dni. W tym artykule dowiecie się reguł tej metody odchudzania i jadłospis.
Znana w świecie jako
Pozbyć się zbędnej wagi, nie zmieniając racji żywienia jest niemożliwie. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o efektywnej i popularnej metodyce – jajecznej diecie na 2 tygodnie. W zaproponowanej informacji są rady i przykład jadłospisu.
Dieta na kaszach – 7 dni
Istnieje dużo metod odchudzania, które pomagają pozbywać się kilku zbędnych kilogramów w krótkim okresie czasu. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o regułach i korzyściach diety na kaszach obliczonej na tydzień.
Chlebna dieta Olgi Raz – efektywność przyjemnie ucieszy
Jesteśmy przyzwyczajone do tego, że jednym z pierwszych produktów, który rekomendują wyłączyć żeby schudnąć jest chleb. Ten artykuł opowie o ciekawej chlebnej diecie, opracowanej przez izraelskiego diabetologa - Olgę Raz.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty