Mops – opis rasy, cechy charakteru i odżywianie

mops opis rasy

Jeśli szukasz psa-towarzysza, który codziennie będzie darować ci pozytywne emocje, śmiech, radość to znaczy maleńki, wesoły mops – trafny wariant. Prawdopodobnie każdy widział na ulicy krótkomordego z dużymi oczami i zakręconym ogonkiem psa. Chyba się zgodzisz z tym, że jedynie spojrzenie na to dziwne stworzenie już wywołuje uśmiech.

Na podstawie opisów rasy psów, mopsy to bardzo pokojowe zwierzęta, które lubią spokój i uwagę. Nie są agresywne, więc mops zawsze będzie dla ciebie i twoich dzieci wspaniałym przyjacielem. W Starożytnych Chinach do psów tej rasy był szczególny stosunek. Uważano czymś szczególnym brać ich na polowanie lub pozostawiać chronić dom.

Jasna rzecz, że opis wyglądu zewnętrznego mopsa tamtych czasów nieco się różni od dzisiejszego. Jednak podstawowe cechy charakteru pozostały te same . W niniejszym artykule porozmawiamy o szczególnościach zachowania owych domowych pupili.

Wygląd zewnętrzny pupili

Głównymi standardami rasy w opisie mopsa służy nieduży rozmiar ciała: wzrost wynosi 30-35 cm, waga – od 6 do 8 kg obok z krzepką budową ciała ,dużą głową i płaską mordą o kwadratowym kształcie z przejściem od nosa do czoła, szeroką klatką piersiową , wyprostowanymi plecami i silnymi tylnymi łapami. Sierść gładka, krótka, w umaszczeniu czarnym, srebrzystym, morelowym lub żółtawym. Oczy duże, okrągłe, błyszczące, w czarnym kolorze. Właśnie one zawsze odzwierciedlają nastrój psa i biegają z radości.

Mops – opis rasy i charakteru

Maleńki, zabawny pies z dużymi czarnymi oczami i płaską mordą przypomina maskotkę ze sklepu. Z takim pupilem zawsze jest wesoło. Nie zważając na to, że mopsa nie można nazwać zbyt mądrym lub intelektualnie rozwiniętym zwierzęciem, on wspaniale się sprawdza w roli towarzysza i może wykonywać proste rozkazy gospodarza.

Jeśli chodzi o opis charakteru mopsa to w tym miejscu należy podkreślić zmienność charakteru psa. Zwierzę może biegać i skakać bez przerwy zwracając na siebie uwagę wszystkich członków rodziny, a już w następnej chwili leżeć biernie na łóżku. W zimną porę roku zwierzę domowe bardzo często chowa się do ciepłej kołdry z dala od wszystkich.

Również wyróżniającymi cechami charakteru w opisie mopsa jest jego towarzyskie nastawienie, zrównoważony temperament, ciekawość. Gdy maluch trafia do nowego domu od razu zaczyna go badać i zdobywać uznanie wszystkich członków rodziny. Owy maleńki pupil będzie zazdrosny o inne zwierzęta, ponieważ przyzwyczaił się do tego, że zawsze znajduje się w centrum uwagi. Oprócz tego mopsy są „żebrakami”. Znajdując się przy stole nie warto reagować na nieszczęsny wygląd psa i karmić go smakołykami. To może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie.

mops opis rasy utrzymanieOdżywianie mopsa

Wiadomo, że nie ma większego obżartucha i wielbiciela smakołyków od mopsa, wiec w opisie owej rasy odżywianie stanowi bardzo ważny punkt. Owe psy skłonne są do nadmiernego spożywania pokarmu. Żeby pies nie miał problemów z układem trawiennym i aby zapobiec innym chorobom, wystarczy mopsa karmić 3 razy dziennie określonymi dawkami. To powinna być twarda karma, najlepiej sucha lub konserwy z cielęciny, drobiu, baraniny. Również mopsom korzystnie dawać świeże kości, niegotowane (skrzydełka, szyja drobiu). Bardzo ważne, aby pies miał oddzielną miseczkę na wodę, aby pies nie odczuwał pragnienia.

 
Powiązane artykuły:
Karma dietetyczna dla psów, czyli zapobieganie otyłości
Nie u każdego psa układ pokarmowy pracuje uzgodniono, toż niektórzy pupile potrzebują szczególnego dietetycznego żywienia. W jakości sprawdzonego źródła energii i korzystnych substancji, w danym wypadku, występuje karma dietetyczna dla psów.
Chihuahua – najmniejsza rasa na Ziemi – opis rasy
Dziś te pieski cieszą się niewiarogodną popularnością. Chihuahua – to najmniejsza rasa psów na Ziemi. O właściwościach rasy psów chihuahua, jej charakterystykach i przewagach opowiemy w naszym nowym artykule.
Spaniel – charakterystyka rasy, trzy podstawowe rodzaje spanieli
Te psy słyną swoimi myśliwskimi zdolnościami, przy czym one są rozumne, domowe pupile. O charakterystykach rasy psów spaniel oraz opis podstawowych rodzajów opowiemy w naszym nowym artykule.
GPS tracker dla psów, czyli nawigator dla pupila
Dla miłujących i odpowiedzialnych gospodarzy pytanie bezpieczeństwa pupila musi stać ponad wszystko, toż wam nie obejść się bez takiego akcesorium jak gps tracker dla psów. Co to za urządzenie i do czego ono należy? O tym czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty