Morsy dla dzieci - źródło zdrowia i dobrego humoru

morsy dla dzieci

Sok wyciśnięty z jagód – to witaminowy odświeżający napój z soku owoców, jagód, warzyw i wody z dodaniem miodu czy cukru. Przedstawiamy waszej uwadze kilka ciekawych przepisów morsów dla dzieci.

Borówkowy sok wyciśnięty z jagódz dla dzieci

Składniki:

  • świeża borówka - 150 g;
  • cukier - 100 g;
  • woda - 1 l.

Przygotowanie

Teraz opowiemy jak gotować sok wyciśnięty z jagód dla dziecka. Więc jagody rzetelnie przebieramy, wydalamy śmiecie, kilka razy przemywamy i rzucamy do wrzątku. Nakrywamy rondel przykrywką i gotujemy napój na słabiutkim ogniu w przybliżeniu w ciągu 5-8 minut. Po tym jagody wyławiamy, odrzucamy na durszlak i wyciskamy do czystego naczynia sok z borówki.

Potem wylewamy go do wywaru wsypujemy cukier, mieszamy do pełnego rozpuszczenia i przegotowujemy jeszcze w ciągu 5 minut. Jeśli dajecie taki sok wyciśnięty z jagód dzieciom do roku, to najpierw przecedzamy napój, ostudzamy do ciepłego stanu i wprowadzamy do racji bobasa stopniowo, obserwując za reakcją na różne jagody!

Sok wyciśnięty z jagód z zamrożonych dla dzieci

Składniki:

  • truskawka, czarna porzeczka - 200 g;
  • cukier - według smaku;
  • woda.

Przygotowanie

Jagody przebieramy, przemywamy i wykładamy do szklanego naczynia. Dalej zalewamy je wrzątkiem tak, by woda w całości zamknęła jagody i mieszamy, żeby one zaczęli tajać. Po tym dolewamy po wierzchu wrzątek i sypiemy według smaku cukier. Możecie pokłaść do napoju kilka listków świeżej mięty dla aromatu. Teraz zamykamy naczynie przykrywką i otulamy do ręcznika. Dajemy sokowi wyciśniętemu z jagód poleżeć w ciągu 3 godzin, potem akuratnie ciśniemy jagody łyżką, przecedzamy napój przez merlę i wyciskamy miąższ. Przelewamy gotowy jagodowy sok do karafki, trochę chłodzimy i wołamy dzieci rozkoszować się witaminami!

Przepis żurawinowego soku wyciśniętego z jagód dla dzieci

Ingredienty:

morsy z żurawiny dla dzieci
  • cukier - 5 st. łyżek;
  • zamrożona żurawina - 2 st.;
  • woda - 2 l.

Przygotowanie

Zamrożoną żurawinę porządnie przemywamy zimną wodą i zostawiamy tajać. Dalej drewnianą łyżką, czy czystymi rękami rozmiękczamy jagodę w emaliowanym, czy szklanym naczyniu.

Potem akuratnie oddzielamy jagodowy makuch od żurawinowego soku. Dla tego bierzemy merlę, składamy jej do kilku warstw, przecedzamy sok i rzetelnie wyciskamy miąższ. Po tym wyciśnięty makuch tłumaczymy do gorącej wody, sypiemy według smaku cukier, udowadniamy mieszankę do wrzenia, mieszamy i zostawiamy dla nalegania na 10-15 minut.

Teraz przecedzamy otrzymany wywar do czystej bańki, dodajemy czysty żurawinowy sok, mieszamy i otrzymujemy prawdziwy smaczny sok wyciśnięty z żurawiny dla dzieci.

 
Powiązane artykuły:
Kefir dla dzieci – pożyteczny i ekologicznie czysty produkt
Każda mama troszczy się o żywienie swojego bobasa, żeby ono było zdrowe i prawidłowe. Lecz dość często kupując produkty w sklepie jesteśmy niepewne w ich jakości. Dziś proponujemy zrobić dziecięcy kefir w domowych warunkach.
Cocktaile dla dzieci - źródło witamin i święto smaku
Chcecie zadziwić i ucieszyć gości waszego bobasa i jego samego? Przygotujcie na święto smaczne i pożyteczne cocktaile! Z ich pomocą można stworzyć naprawdę radosny humor i nakarmić dzieci nasyconymi witaminami i pożytecznymi substancjami napojami.
Jak ugotować kompot z suszów dla dziecka?
Latem kompot z suszów pomaga zaspokoić pragnienie i służy świetną zamianą sklepowym sokom. Ten smaczny napój dosyć łatwo przygotować. Jest zwłaszcza pożądany taki kompot w zimowy i wiosenny czas, kiedy człowiekowi najbardziej potrzebne witaminy.
Pożyteczny i smaczny kisiel dla dziecka
Kisiel – bardzo pożyteczny napój, polecany do wprowadzenia do racji żywienia malutkich dzieci. Ten napój nie tylko jest nasycony witaminami, ale także sprzyja dobrej pracy układu pokarmowego. Proponujemy waszej uwadze kilka przepisów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty