Motywy zamążpójścia – dlaczego kobiety chcą wyjść za mąż?

dlaczego kobiety chcą wyjść za mąż

"Niedawno zrozumiałam, że nie chcę wychodzić za mąż, nie chcę dzieci. Moi znajomi dziwią się, dlaczego tak się dzieje, dlaczego ja nie chcę iść za mąż, bo wszystkie koleżanki już są mężatkami lub planują ślub w najbliższym czasie" – te rozważania na pewno są znane wielu dziewczynom. Dlaczego dziewczyny chcą wyjść za mąż – widzą w tym szansę poczuć się kobietą lub po prostu boją się samotności? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Dlaczego kobiety chcą wyjść za mąż?
  1. Dziewczyna chce wyjść za mąż kiedy uświadamia sobie, że jej czas nadszedł. Przy tym nie odgrywa żadnej roli jej wiek i wykształcenie. Pragnienie wyjść za mąż może być również spowodowane hołdem dla tradycji, uleganiem życzeniu rodziców lub chęcią uzyskania nowego statusu społecznego.
  2. Strach przed samotnością, strach przed samotną starością, obawy przed śmiercią nie w otoczeniu dzieci i wnuków, a nikomu niepotrzebną zgrzybiałą staruszką.
  3. Dlaczego kobiety chcą wyjść za mąż? Bo są zmęczone samotnością, zmęczone koniecznością samodzielnego decydowania we wszystkich kwestiach i po prostu chcą wiedzieć, że można liczyć nie tylko na siebie. Rodzina dla tych kobiet staje się prawdziwą cichą przystanią, schronieniem od wszystkich kłopotów i nieporozumień.
  4. Mówiąc prościej, największym marzeniem takich pań staje się małżeństwo z rozsądku, głównym powodem do brania ślubu są korzyści materialne. Myślą, że mogą znaleźć przystojnego i hojnego oligarcha, który zapewni im wygodne dlaczego kobiety chcą za mążżycie.
  5. Instynkt rozmnażania, bo jak bez niego? W pewnym momencie kobieta odczuwa, że bardzo chce mieć dziecko od mężczyzny idącego obok niej w życiu, a rodzić praktycznie wszyscy wolą będąc w małżeństwie. To daje iluzję bezpieczeństwa dla kobiety, bo pieczątka w paszporcie jest traktowana jako gwarancja, że mężczyzna nigdzie im nie ucieknie.
  6. Dla wielu dziewczyn jest niedopuszczalne żyć z mężczyzną i mieć z nim dzieci bez ślubu z punktu widzenia religijnego i moralnego.
 
Powiązane artykuły:
Motywy zawarcia małżeństwa – czyli jak nie oszukać samą siebie w związku?
I u każdego obowiązkowo są swoje osobiste motywy dla spełnienia podobnych działań. Na przykład nieobowiązkowo po miłości. Co jeszcze kieruje tymi, kto dobrowolnie rozstrzygnął postawić sztampę w dowodzie osobistym?
Zaangażowanie w relacje małżeńskie – сo warto dowiedzieć się o człowieku, z którym bierzesz ślub?
Małżeństwo - to bardzo poważny krok. Żeby nie dopuścić rockowego błędu należy dobrze poznać człowieka, z którym zamierzacie powiązać swoje późniejsze życie. Co należy wyjaśnić o człowieku, za którego zbierasz się za mąż?
Małżeństwo z rozsądku – plusy i minusy
Małżeństwo z rozsądku – co to prostytucja, czy wierzch roztropności? Doświadczenie pokazuje, że to nie zawsze źle. Jak i w każdym związku w stosunkach za rozliczeniem są swoje plusy i minusy. Dowiedzcie się o nich z naszego artykułu.
Dlaczego nie mogę wyjść za mąż? Czyli jak nie zostać singielką?
Pytanie: "Dlaczego nie mogę wyjść za mąż"? zadają nawet piękne i udane kobiety. No oto nie biorą i wszystko! Przecież przyczyna kryje się całkiem nie w wyglądzie zewnętrznym, czy poziomie dochodu, a głęboko-głęboko w sercu dziewczyny.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty