Motywy zawarcia małżeństwa – czyli jak nie oszukać samą siebie w związku?

motywy zawarcia małżeństwa

Za krótką odpowiedzią "zgadzam się" mogą ukrywać się różne przyczyny. Niektóre z nich są dalekie od romantycznych, jednak to nie znaczy, że pragmatyczne motywy zawarcia małżeństwa są złym fundamentem silnej rodziny. Lecz niektóre prawie gwarantują porażkę imprezy pod nazwą "tworzenie nowej komórki społeczeństwa". Nic dziwnego, że przeprowadza się badanie motywów zawarcia małżeństwa zgodnie z którym można spróbować przewidzieć szanse na "długie i szczęśliwe życie".

Motywy zawarcia małżeństwa

Pomyśl co z poniżej wymienionego odpowiada twojej historii:

  1. Miłość. To podstawowa motywacja do małżeństwa, ta, o której większość z nas marzy od dzieciństwa. Chcemy być blisko przedmiotu swojej pasji i uwielbienia. Wiele kobiet wierzy, że małżeństwo to sposób, aby zachować swoje uczucia przez lata.
  2. Idealizacja małżeństwa. Niektóre z nas uważają, że tylko życie w małżeństwie można nazwać godnym i wartościowym. I tylko tak może wyglądać prawdziwa para. W tych przypadkach kobieta nie może znaleźć spokoju dopóki nie uzna, że jej związek jest prawny, zawarty na niebie.
  3. Społeczne stereotypy. Ten motyw małżeństwa jest dość ściśle powiązany z poprzednim. Zwłaszcza jeśli ktoś z pary wychowywał się w rodzinie, gdzie małżeństwo idealizowano i głównym celem uważano relacje małżeńskie. Wiek jak zwykle tylko dodawał oliwy do ognia. Osiągnięcie. W szczególności motyw ten odnosi się do kobiet, ponieważ małżeństwo jest powodem, aby pochwalić się przed innymi.
  4. Ucieczka od samotności. Niestety wielu z nas nie czuje się samowystarczalnymi i widzi w małżeństwie zbawienie od perspektywy samotności. Tymczasem obecność stempla w paszporcie nie może zagwarantować, że rodzinny dom będzie ciepły w ten czas, kiedy nadchodzi poczucie osamotnienia.
  5. Ucieczka od rodziców. Częsty scenariusz wczesnych małżeństw. Tu impulsem występuje chęć kierowania swoim życiem i pozbawienie się opieki.
  6. zawarcie małżeństwa
  7. Wymuszone małżeństwo. Nieplanowana ciąża, z reguły jest częstą przyczyną takich małżeństw.
  8. Małżeństwo z rozsądku. Dążenie do niezależności finansowej, przeprowadzka do innego kraju, uzyskanie obywatelstwa – to wszystko można zaliczyć do ślubu z wyrachowania. Jeśli obie strony mają świadomość tego, że głównym celem ślubu są dobre relacje, czasami takie związki są dość mocne.

Bez względu na to jaki motyw doprowadził do zaręczyn, nie bój się analizować go wcześniej, aby nie zajmować się oszukiwaniem samej siebie.

 
Powiązane artykuły:
Zaangażowanie w relacje małżeńskie – сo warto dowiedzieć się o człowieku, z którym bierzesz ślub?
Małżeństwo - to bardzo poważny krok. Żeby nie dopuścić rockowego błędu należy dobrze poznać człowieka, z którym zamierzacie powiązać swoje późniejsze życie. Co należy wyjaśnić o człowieku, za którego zbierasz się za mąż?
Małżeństwo z rozsądku – plusy i minusy
Małżeństwo z rozsądku – co to prostytucja, czy wierzch roztropności? Doświadczenie pokazuje, że to nie zawsze źle. Jak i w każdym związku w stosunkach za rozliczeniem są swoje plusy i minusy. Dowiedzcie się o nich z naszego artykułu.
Dlaczego nie mogę wyjść za mąż? Czyli jak nie zostać singielką?
Pytanie: "Dlaczego nie mogę wyjść za mąż"? zadają nawet piękne i udane kobiety. No oto nie biorą i wszystko! Przecież przyczyna kryje się całkiem nie w wyglądzie zewnętrznym, czy poziomie dochodu, a głęboko-głęboko w sercu dziewczyny.
Jak poślubić mężczyznę? Czyli kroki do małżeństwa
Jeszcze nie tak dawno dziewczynie i do głowy nie przyszłoby zrobić chłopakowi propozycję ręki i serca. Lecz oto tylko i żyć z nim razem pod jednym dachem i udawać, że oni niby jak rodzina, przedstawicielka płci pięknej sobie by też nie pozwoliła.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty