Mowa a kształtowaniu wizerunku współczesnej kobiety – czy wolno dziewczynie przeklinać?

czy wolno dziewczynie przeklinać

Na dzień dzisiejszy ilość wulgaryzmów wśród młodzieży stale rośnie. Przekleństwo nie jest już czymś niezwykłym, złorzeczenia płyną na nas zewsząd, nawet z telewizji i nie zawsze z ust płci męskiej.

Dlaczego złorzeczą?

Przyczyny, z powodu których dziewczyny używają w swojej wypowiedzi słowa niecenzuralne – różne. Słownictwo może być wynikiem złego wychowania lub jego braku. Przecież jeśli rodzice przeklinają, to nic dziwnego, że dziewczyna uważa to normą językową i kulturową, więc aktywnie wykorzystuje w swojej mowie.

Z pewnym wieku oprócz wychowania rodziców ogromny wpływ na dziecko i nastolatka wywiera zachowanie otaczających go ludzi. Przyjaciele, koledzy ze szkoły i kumple na podwórku mają poważny wpływ na zachowanie i mowę nowoczesnej dziewczyny. Jeśli w jej otoczeniu będą złorzeczyć, więc ona nawet nie będzie zastanawiać się, czy można przeklinać. Według niej to będzie się wydawać swego rodzaju normą zachowania się.

Wywołać u dziewczyny chęć stosowania obraźliwych słów może stresująca sytuacja. W niektórych przypadkach lepiej jest używać wulgaryzmów, żeby wyrzucić wraz z nimi nagromadzone emocje, a nie trzymać to w sobie.

Czy można przeklinać?

Czy można dziewczynom przeklinać? Jest to pytanie dyskusyjne. Biorąc pod uwagę to, że dziewczyny są przedstawicielkami płci pięknej, młodymi delikatnymi istotami, oczywiście wulgaryzmy nie będą odpowiadać ich wizerunkowi. To jest nieładnie i nieetycznie, poza tym większość facetów wolą rozmawiać z dziewczynami, które nie używają mocnych słówek w swojej wypowiedzi. Zresztą każdy człowiek jest osobistością i zdecydować co jest dla niego dobre, a co złe, może samodzielnie.

Jak oduczyć dziewczynę przeklinać?

jak dziewczynie nie przeklinać

Jeśli jednak postanowiono dołożyć starań, żeby oduczyć dziewczynę od używania brzydkich słów to należy przestrzegać pewnych zaleceń. Można okresowo sugerować przedstawicielce płci pięknej o tym, że ona jest dziewczyną, której nie wypada używać w słownictwie takich słów. Takie wskazówki nie powinny mieć obraźliwego charakteru. Jeśli dziewczyna wspiera cię w potrzebie oczyścić jej mowę od słów wulgarnych, można wprowadzić element gry, tworząc skarbonki dla kar za każde brzydkie słowo. Warto pokazać, że ci przykro słyszeć z jej ust takie słowa.

Wulgaryzm sprawia, że mowa jest bardziej ekspresywna. Być może za pomocą niecenzuralnych słów dziewczyna próbuje zwrócić na siebie uwagę. Porozmawiaj z nią szczerze i wyjaśnij, co jest prawdziwą przyczyną używania przez nią wyrażeń niekulturalnych.

 
Powiązane artykuły:
Zaburzenia odżywiania – czy są groźne dla zdrowia?
W tym nowym artykule porozmawiamy o zaburzeniu odżywiania, które może stać się przyczyną pojawienia takich chorób jak anoreksja i bulimia. Czytamy uważnie i bierzemy na notatkę.
Co zrobić, aby mąż nie pił, jak pomóc wyjść z nałogu?
Alkoholizm – niebezpieczna choroba, z którą sprawić się jednemu udaje się nie zawsze. Dość często trzeba wsparcia. Na pomoc przyjdzie ten artykuł, który opowiada, jak żonie pomóc sprawić się z problemem swojego małżonka, żeby zachować rodzinę.
Mąż pije piwo codziennie – co począć?
Jeśli człowiek często używa alkoholu to mówi się o zależności i nieważnie czy mocne, czy słabe te napoje są. W tym artykule porozmawiamy o tym co warto robić, jeśli mąż codziennie pije piwo.
Porady psychologa – co zrobić, gdy mąż pije?
Na żal liczba mężczyzn, co wpadają w ciąg alkoholowy nieubłaganie rośnie, a żony nieskończenie szukają metody na walkę z taką zależnością u mężów. Ten artykuł opowie o tym, co można zrobić w takiej trudnej sytuacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty