Mrówki w mieszkaniu – jak zlikwidować mrówki w domu?

mrówki w mieszkaniu

Jeśli znajdziesz w swoim domu mrówki, trzeba je od razu zlikwidować, dopóki zamiast jednego małego gniazda w mieszkaniu nie pojawiła się cała kolonia. Ważne jest, aby dowiedzieć się skąd w mieszkaniu wzięły się mrówki i wykluczyć możliwość ich dalszego się pojawienia.

W zasadzie drobne mrówki przedostają się do mieszkania przez styki w podłodze, szczeliny przy urządzeniach sanitarnych w kuchniach, łazienkach oraz innych pomieszczeniach, otwory wentylacyjne, są łatwo przenoszone z jednego lokalu do drugiego. Aby uniknąć przedostania się mrówek do mieszkania, w tych miejscach gdzie one były wykryte należy natychmiast zrobić porządki, a szczeliny wypełnić silikonem lub zaszpachlować.

Domowe sposoby pozbycia się mrówek

Pomóc pozbyć się mrówek w mieszkaniu zawsze mogą zarówno chemiczne, jak i domowe środki. Można kupić przynęty dla mrówek w sklepie, w nich stosowane są trucizny, ale lepiej najpierw spróbować pozbyć się mrówek za pomocą bardziej nieszkodliwych środków. Wykorzystywać je najlepiej w bliskiej odległości od gniazda mrówek, gdzie znajduje się ich królowa, która produkuje nowe potomstwo.

Proponujemy państwu kilka sposobów, jak radzić sobie z mrówkami w mieszkaniu:

  1. Trucizną na mrówki jest kwas borowy. Mrówki wchodzą w niego łapkami, a potem liżą je, łykają truciznę i ostatecznie w ten sposób giną. Wystarczy w kilku miejscach rozsypać kwas borny, wokół spodka z syropem.
  2. Również zabójcze są dla mrówek skrobia i fusy: trafiając do mrówki w żołądek, one bardzo go rozszerzają, co prowadzi do śmierci owada.
  3. Można spróbować odstraszyć mrówki za pomocą niektórych zapachów, których owady nie znoszą, na przykład mięty, goździków, kamfory, liści laurowych. Umieszczając wszystko to w pobliżu miejsc, przez które mrówki dostają się do mieszkania, można się ich pozbyć.

Jeśli samodzielnie pozbyć się mrówek nie udało się – warto zwrócić się do specjalistów.

 
Powiązane artykuły:
Jak pozbyć się moli z mieszkania? Czyli sprawdzone sposoby na szkodniki w szafie
Pojawienie się mola w mieszkaniu, co niszczy zapasy grysików, a także odzież, może stać się prawdziwą biedą. O efektywnych sposobach jak pozbyć się od moli w mieszkaniu, opowiemy w artykule.
Środek na mole w mieszkaniu – czyli jak pozbyć się moli ubraniowych i spożywczych?
Mól, co pojawił się w domu, zdolny zepsuć nie tylko mnóstwo produktów, ale i odzież, toż dla wielu jest aktualne pytanie - jak się pozbyć? O efektywnych sposobach walki z molem w mieszkaniu opowiemy w artykule.
Jak pozbyć się gniazda os? Czyli sposoby na zwalczanie owadów
Odpoczynek na działce nierzadko zasnuł się chmurami i nieprzyjemnym sąsiedztwem w ogrodzie czy na podwórzu swoje gniazdo organizują osy. A ponieważ te robactwa mogą być dosyć agresywne i niebezpieczne, od nich lepiej od razu pozbyć się. Jak to zrobić? O tym opowie artykuł.
Jak pozbyć się pszczół? Czyli likwidacja gniazda owadów
Mimo to, że pszczoły są uważane za pożyteczne robactwa, sąsiadować z nimi na działce spodoba się nie każdemu. Zwłaszcza, jeśli to nie rzadcy "goście" z sąsiedzkiej pasieki, a dzikie pszczoły, które osiedliły się na podwórzu. Jak pozbyć się pszczół? O tym opowie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty